Jump to content

Wiza Studencka I Egzamin Toefl Bez Matury


Recommended Posts

Cześć byłem już dwa razy na wakacjach w Kalifornii(Los Angeles , Costa Masa ) i Illinois (Chicago) , bardzo ciał bym wyjechać w celu edukacji języka angielskiego i może chciał bym zrobić potem jakiś Collage. Pytanie następujące :

Czy mogę ubiegać się o wizę studencką bez matury ( szkółka angielskiego) , mam taką możliwość że znajomy załatwił by mi papiery , znajomi mówili mi że nie ma problemu i nie ma do tego jakiś zastrzeżeń, ale pytam na wszelki wypadek.

Najważniejsze jest drugie pytanie : (Chcę tam na początki edukować się w tej szkółce z rok żeby podszkolić się w angielskim , bo teraz jestem na poziomie podstawowym)

Czy mogę pisać egzamin TOEFL ( i jeszcze chyba jeszcze jakiś egzamin ) w stanach bez ukończonej matury a z ukończoną szkołą średnią.

A i jakie egzaminy muszę zdać żeby pójść do Collage-u

Z Góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a czytales strone Ambasady USA?

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...archers.html#F1

tam masz wyjasnione co musisz miec aby wize studencka dostac,mozesz jechac na nauke jezyka,mozesz jechac do szkoly sredniej lub tez studia,,wazne abys mial odpowiednie papiery i abys dobrze wypadl na rozmowie

oraz ze nie masz zakazu wjazdu na teren USA

to dobrze ze ktos Ci chce pomoc i ze nie widzi problemu-uff takie osoby spotykac na swojej drodze to juz cos ...,...ale Ty sam musisz potem na rozmowie pokazac ze lecisz sie uczyc a nie po to aby tam pracowac,byc nielegalnie,,i na to zwroc uwage

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedz .

tak czytałem , ale nie jest to konkretnie wyjaśnione (nie pisało nic o maturze wiec potraktowałem że nie trzeba jej mieć) , ale pytałem dla pewności.

A co z egzaminami , jakie musiał bym zdać (bez matury) żeby dostać się na jakiś Collage ( chyba na Uniwersytet jest więcej egzaminów) , wiem że wszystko piszę , ale jest to tak napisane że już mało co rozumiem , a czerpałem informacje ze strony http://www.pso-usa.org/ . Z góry dzieki

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...