Skocz do zawartości

Odmowa Wizy Turystycznej A Wiza Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dostalam wizy turystycznej ( w marcu ) gdyz powiedziano mi ze nic mnie w polsce nie trzyma ( mialam rok przerwy po maturze, bylam au pair w berlinie, wiec nie mam pracy, nie ucze się.

Teraz postanowilam ze moglabym starac sie o wize studencka. Szkole juz znalazlam , wyslalam zgloszenie i teraz czekam az odesla mi potwierdzenie czy mnie przyjmna czy nie .

Pytanie, Mysliscie czy jest sens w ogole starc sie o wize studencka po odmowie turystycznej ? Mial ktos taki przypadek ? Czy nie beda myśleć, że jestem jakos zbyt zdeterminowana zeby tam pojechac ? ( Bo problem w tym ze moj chlopak to amerykanin i chcemy na troche pojechac teraz w jego strony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ale napisze jesli pod czas rozmowy o wize turystyczna bylo wiac ze lecisz do chlopaka i zachodzilo podejrzenie ze mozesz tam zostac to i teraz tam moze byc,,Oni dobrze wiedza ze pare osob tak robi ze jak nie dostanie turystycznej to idzie po studencka .I teraz jesli dobrze nie wypadniesz na rozmowie to wyjdziesz i teraz bez wizy,,bo ta wiza nie jest po to aby zostac i przedluzac sobie pobyt,zmienias status w USA..

I tez zalezy do jakiej szkoly sie jedziesz uczyc,na jaki okres czasu...

wazne jest to ze nie masz zakazu wjazdu i ze 1 ds byl zgodny z prawda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz postanowilam ze moglabym starac sie o wize studencka

Jezeli myslisz ze wiza studencka to furtka do wyjazdu do USA to sie mylisz.

(Tak przynajmniej wynika z twojego postu).

Przede wszystkim musisz miec wiarygodne zrodlo finansowe do oplacenia tejze nauki.

Nie kazda szkola moze wydac formularz I-20.

Nawet jesli to USCIS bardzo mocno i dokladnie sprawdza dana szkole by zapobiec tzw"tylko legalnemu wjazdowi" do USA.

Tu prosze lista szkol akceptowanych przez USCIS

http://www.ice.gov/doclib/sevis/pdf/ApprovedSchools.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje wizy po to zeby ja sobie przedluzac, niewiem jak mam tylko to udowodnic ... w sierpniu planuje leciec do chin, moglabym kupic bilet, tylko ze jak dostane wize to lot bedzie z usa, jak nie dostane to z europy ... nie moge tez udowodnic ze chce zaczac studia w pazdzierniku bo jeszcze za wczesnie na rekrutacji.

Opłate za to wszystko biora na siebie rodzice mojego chlopaka gdyz maja oni lepiej oplacalna prace co bedzie lepiej wygladac.

Jak mam im to udowodnic , ze chce tam pojechac tylko na wakacje, przeciez jakbym chciala jechac na stale to moglabym sie starac o wize K1 prawda ? :/

A, i moja wybrana szkoła jest akceptowana przez USCIS ...

Eh, skomplikowane to wszystko tak bez sensu ... Ale bede próbować, co mi szkodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda ze jest cos takiego jak k-1,ze ktos chce leciec na wakacje a teraz zobacz jaki procent robi cos innego..wiec jesli zle wypadniesz lub tez popadniesz na Konsula ktory widzac ze chcesz byc tylko na jakis czas nie uwierzy Ci wcale to nie dostaniesz wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...