Skocz do zawartości

Mienie Przesiedlenia - Pomocy


domtrader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Sytuacja wyjściowa jest taka:

Mam GC. Za miesiąc/dwa bede wysylał sam. na mienie przesiedlencze bo mija okres 6 miesiecy.

Jaką procedure musze przejsc w polsce. Mam rachunki ze stanow (telefon, internet, konto bankowe).

Jednak z przyczyn osobisto - rodzinnych w ostatnim roku 10 miesiecy spedzilem w polsce, a tylko 2 miesiące w USA.

Wiem że jest wymóg stałego zamieszkiwania (może być z przerwami) w usa jesli chce sie kwalifilowac na mienie.

Czy w zwiazku z tym nie bede mial problemow w UC?

Czy na podstawie paszportu, GC nasz UC jest w stanie stwierdzic ile bylem w usa a ile w polsce i mogą nie zakwalifikować mnie do mienia i przywala clo,akcze i vat?

Mial ktos podobna sytuacje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Witam wszystkich,

Sytuacja wyjściowa jest taka:

Mam GC. Za miesiąc/dwa bede wysylał sam. na mienie przesiedlencze bo mija okres 6 miesiecy.

Jaką procedure musze przejsc w polsce. Mam rachunki ze stanow (telefon, internet, konto bankowe).

Jednak z przyczyn osobisto - rodzinnych w ostatnim roku 10 miesiecy spedzilem w polsce, a tylko 2 miesiące w USA.

Wiem że jest wymóg stałego zamieszkiwania (może być z przerwami) w usa jesli chce sie kwalifilowac na mienie.

Czy w zwiazku z tym nie bede mial problemow w UC?

Czy na podstawie paszportu, GC nasz UC jest w stanie stwierdzic ile bylem w usa a ile w polsce i mogą nie zakwalifikować mnie do mienia i przywala clo,akcze i vat?

Mial ktos podobna sytuacje?

pozdrawiam

Jeżeli masz kwity ,że tam byleś cały rok (rachunki ,wyciągi z konta) to UC nie ma prawa tego kwestionować ,jest problem inny jeżeli w tym czasie jesteś zameldowany w Polsce mogą byż problemy.No bo albo tam mieszkasz albo w Posce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Sytuacja wyjściowa jest taka:

Mam GC. Za miesiąc/dwa bede wysylał sam. na mienie przesiedlencze bo mija okres 6 miesiecy.

Jaką procedure musze przejsc w polsce. Mam rachunki ze stanow (telefon, internet, konto bankowe).

Jednak z przyczyn osobisto - rodzinnych w ostatnim roku 10 miesiecy spedzilem w polsce, a tylko 2 miesiące w USA.

Wiem że jest wymóg stałego zamieszkiwania (może być z przerwami) w usa jesli chce sie kwalifilowac na mienie.

Czy w zwiazku z tym nie bede mial problemow w UC?

Czy na podstawie paszportu, GC nasz UC jest w stanie stwierdzic ile bylem w usa a ile w polsce i mogą nie zakwalifikować mnie do mienia i przywala clo,akcze i vat?

Mial ktos podobna sytuacje?

pozdrawiam

Jeżeli masz GC to w paszporcie masz wbijane tylko datę wjazdu do USA .Daty wyjazdu nie ma.Sprawdź w swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...