Skocz do zawartości

Wiza Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę ubiegać się o wizę studencką uczę się teraz w technikum w 1 Klasie i mam parę pytań:

1. Zgłoszenie do Ambasady zostało złożone przez prawnika który złożył je przez Biuro emigracyjne ma to jakiś wpływ na to ?

2. Ile czasu muszę czekać aż przyje mi wezwanie na rozmowę z konsulatem ? Czy mam oczekiwać telefonu ?

3. Wiem że trzeba udowodnić to że nie chce zostać w USA i można załatwić zaświadczenie od jakiegoś pracodawcy że po skończeniu szkoły w USA mam zapewnioną pracę u niego jak taki papier powinien wyglądać ?

4. Czy ciężej jest dostać wizę studencką od turystycznej ? I czy tam samo zależy od humoru konsulatu ?

5. O wizę studencką można ubiegać się 3 miesiące przed końcem wakacji więc kiedy kończą się wakacje w stanie Illinois ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy ten prawnik

a kto Ci go polecil ze nic Ci nie powiedzial jak bedzie i co bedzie...

a teraz po co sie starasz o wize studencka ze sie pytasz o wize tez turystyczna,cos chcesz ukryc lub tez....

teraz poczytaj strone o wizach studenckich na stronie Ambasady:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...hers.html#wjazd

bedzie mialo znaczenie ze wyslales cos przez prawnika jak cos zle On zrobil a Ty to podpisales,,wtedy nikogo nie bedzie obchodzic ze ktos cos Ci wypelnial

zadaj pytanie w Ambasadzie czy maja Twoje papiery ..mozesz dzwonic na centrale do Warszawy,,,nie dzwon pod numer 0-700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik jest w USA ja tylko podałem skan mojego paszportu żeby mógł mnie zgłosić nic nie podpisywałem. Prawnik jest znajomy mojej cioci do której mam jechać i u niej mam mieszkać. Wiem że mam czekać na list lub telefon. Prawnik powiedział że to powinien być list tylko że czekam już prawie 3 tygodnie i jak narazie nie ma tego listu. Do wizy trzeba stawić się 3 miesiące przed końcem wakacji w USA i trochę się denerwuje że nie wyrobie się przed czasem. Czytałem już o wizie na stronie ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace przed koncem wakacji mowisz>a gdzie to masz w prawie napisane ...a On czym to wyslal...listem jak listem to mogl isc i 2 tyg do Ambasady

Ty lepiej zadzwon do Ambasady i sie spytaj czy takie cos jest mozliwe oraz czy maja Twoje papiery

a masz taki druk na I-20 ze szkoly?masz takie cos kto bedzie placil za szkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe że przez biuro emigracyjne jak byłem w USA na wakacje na wizie turystycznej to mi polecono żeby przez biuro emigracyjne złożyć papiery. A on dostarczył te papiery osobiście i na pewno mnie nie oszukuje. Chyba zrobię tak że zadzwonię do ambasady. A z tymi 3 miesiącami to wiem nie od niego tylko od znajomych którzy już mają wizę studencką i jak pytałem go to powiedział że to jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz wiadomo...

Ty jestes w Polsce ale zlozylesz papiery w USA na zmiane statusu w USA na studencki a nie na nowa wize studencka a wiec nic Ci nie przyjdzie z Ambasady

dzwon i sie dowiaduj jak sie maja sprawy bo z tego wynika ze bys tak czekal i czekal i moze by dostal ktos w USA odpowiedz ze masz studencki ale status a nie wize bo tak wlasnie sie robi tam..

i faktycznie Cie nie oszukuje ale nie wie ze jestes juz w Polsce i ze musisz sie tutaj starac o wize studencka i nie wiadomo czy takie cos dostaniesz jesli wyjdzie ze takie cos zrobiles w USA,czasami takie cos zle jest widziane w Ambasadzie...no i bedziesz musial miec nowe i-20 i papiery

spytaj sie Ciotki czy cos Ci nie przyszlo,czy cos nie musisz dostarczyc na jej adres albo adres prawnika

a Ci znajomi zrobili jak Ty zrobiles, ze na terenie USA zmienili sobie status z turysty na studencki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe że przez biuro emigracyjne jak byłem w USA na wakacje na wizie turystycznej to mi polecono żeby przez biuro emigracyjne złożyć papiery. A on dostarczył te papiery osobiście i na pewno mnie nie oszukuje.

z tego wynika ze miales zlozone na zmiane statusu a nie na wize,,,wizy w USA sie nie dostaje nowej a jedynie zmiane statusu,,chciales zmienic status w USA jak byles legalnie w USA i takie cos jest mozliwe ale wtedy czeka sie tam na odpowiedz a nie w Polsce..no i jak wrocisz do Polski przy takim czyms musisz isc po nowa wize do Ambasady ale sam sobie to zalatwiasz

rozumiesz teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złożyłem papierów tylko tak mi polecano żeby zrobić ale tego nie zrobiłem wiza turystyczna się skończyła niema jej. Ciotka mi zaproponowała żebym się uczył w USA i poprosiła mnie o to żebym wysłał zeskanowany paszport i zrobiłem to i jej znajomy który jest prawnikiem mi tam załatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...