Skocz do zawartości

Green Card A Terminy


montek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam kilka pytan:

-czy sa jakies terminy jakie trzeba odczekac od otrzymania GC do pierwszego wyjazdu poza granice USA? tzn. czy po otrzymaniu GC moge od razu leciec do Polski na miesiac i wrocic?

-czy jest okreslona przepisami czestotliwosc wylotow poza granice? znam warunek, ze trzeba byc ponad polowe czasu w USA do termiu starania sie o obywatelstwo, ale chodzi mi o przypadek, ze np wylatuje do Polski na dwa tygodnie, wracam do USA i po miesiacu od powrotu do USA chce znow leciec np na tydzien do Polski? (pytanie czysto teoretyczne choc moze sie taki przypadek zdarzyc)

-i mam pytanie co do wyjazdow posiadaczy dwoch paszportow. gdy zona posiadala tylko amerykanski paszport, do Polski mogla przyjechac tylko na 3 miesiace i czestotliwosc latania miala ograniczona chyba przez prawo (nie wiem dokladnie co i jak :/). jak wyglada sytuacja w przypadku posiadania dwoch paszportow? bedzie mozna bez problemu latac w obie strony dowolnie czesto? czy nie jest tak, ze jak ktos leci z dwoma paszportami to jeden moga zabrac? znajoma miala ponoc ogromne problemy jak zauwazyli w immigration, ze posiada dwa paszporty (w tym jeden amerykanski) i brali ja na rozmowe...ale na ile to prawda to nie wiem bo niestety nie znam szczegolow

z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

po otrzymaniu GC mozesz juz na 2 dzien leciec do Polski na 1-2 tygodnie lub tez dluzej ale pod warunkiem ze nie bedziesz latac do USA na pare dni a po za USA bedziesz dluzej no ale o tym chyba wiesz

takie latanie czeste i na krotkie okresy czasy jest kosztowne ale jesli Cie na takie cos stac to Twoja sprawa,pamietaj tez ze musisz miec cos w USA,placic podatki

Nie ma ograniczen przez prawo ile moze sobie latac ktos kto ma paszport amerykanski,,jedynie zalezy od urzednika na lotnisku-granicy czy taka osobe wpusci,,taki ktos kto ma paszport amerykanski moze wyjechac np do Niemiec na 1 dzien i wrocic i bedzie miec nastepne 3 miesiecy nawet bez kontroli,wazne aby miec rachunek ze sie bylo tam na kawie,piwie ,zakupy sie zrobilo

widzisz jak nie znasz szczegolow to trudno cos powiedziec wiecej co bylo i jak ale jak wlatujesz na polskim paszporcie mozesz byc w Polsce bezograniczen ,,zapytaj sie w strazy granicznej o ta sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...