Skocz do zawartości

Oczekiwanie Na Zielona Karte


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otrzymalem wize imigracyjna wazna do 6 czerwca tego roku. Granice przekroczylem miesiac temu, koperte dalem urzednikowi na lotnisku, do paszportu wbito mi pieczatke z numerkiem oraz wzieto odciski palcow i podpis. Mila pani powiedziala mi, ze czas na otrzymanie zielonej karty (blaszki) wynosi do 3 miesiecy i tu zaczynaja sie schody. 28 czerwca bede mial 21 urodziny czyli staje sie pelnoletni a teraz idzie linia dla osob przed 21 rokiem zycia. Wize mam do 6 czerwca czyli za miesiac jesli nie dostane tej blaszki (zielonej karty) juz nie bede mogl wjechac na teren USA.

Pytanie czy powinienem spokojnie czekac tutaj w Polsce, az przysla mi zielona karte czy moze jechac puki wiza jest wazna i czekac tam w stanach? Czy w ogole jest taka mozliwosc aby proces wyrabiania zielonej karty zostal wstrzymany bo jestem tu w Polsce a nie w USA? No i czy fakt, ze wkrotce bede mial 21 lat rowniez moze cos zmienic? Tutaj raczej sie stac nic nie powinno bo aplikacja zostala wyslana jak mialem lat 20 ale najbardziej boje sie faktu, ze za miesiac waznosc traci moja wiza a zielona karta ma dojsc za okolo 3 miesiecy.

Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomylies pare spraw

no ale moze od samego poczatku,,wjechales na czas,czekasz na GC i masz pieczatke w paszporcie wiec juz masz status rezydenta oraz mozesz sobie latac do Polski i do USA pokazujac paszport z pieczatka

zmiesciles sie w czasie na wizie na pobyt staly :) z tymi 20 latami

A gdzie sie pomyliles to ze czasami mowi sie na wizie na pobyt staly jako GC ze ktos czeka,ktos bedzie skladac papiery na GC ...I teraz Ciebie ten czas juz nie dotyczy,dostales wize na pobyt staly,wjechales na czas,dostales pieczatke i ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest ten problem, ze przy odprawie na JFK gdy wracalem do Polski pani z LOT'u powiedziala mi, ze na samej pieczatce nie moge wjechac, gdy juz minie termin waznosci wizy. Mowila, ze musze pokazac fizycznie ta GC czyli ta blaszke, dlatego mam teraz z tym tyle stresu :/ Wiem ze to najbardziej fachowa osoba nie byla, bo ona zajmuje sie odprawa bagazu ale takiej informacji mi udzielila.

Fakt ze dostalem juz security number na podstawie tej pieczatki wiec raczej spokojnie moge czekac az mi ta blaszke przysla, chociaz teraz juz zglupialem z tym wjazdem do USA na samej pieczatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast sie pytac jakiejs Pani od tego masz sluzby jak Ambasda-Konsulat USA po za granicami oraz strony rzadowe jak Ambasada USA w Warszawie:

Co zrobić jeśli zamierzam opuścić USA przed otrzymaniem zielonej karty?

Osoby planujące opuścić USA przed otrzymaniem zielonej karty, mogą wrócić do Stanów Zjednoczonych na podstawie pieczątki w paszporcie. W przypadku gdy pieczątka straci ważność podczas pobytu podróżnego za granicą, należy zwrócić się do Ambasady lub Konsulatu USA. Pytania dotyczące zielonych kart powinny być kierowane do Urzędu Imigracyjnego (USCIS) własciwego dla miejsca zamieszkania w USA. Osoby przebywające w Polsce mogą kontaktować się z Public Liaison Unit w Ambasadzie w Warszawie

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...ntering_us.html

u byly juz takie na forum przypadki ze kogos wpuscili jak mial ta pieczatke,,fakt to dluzej trwalo bo musili sprawdzic ze ta pieczatka jest ok tzn nie podrobiona

Jak nie jestes pewien do dzwon do sekcji wizowej do Warszawy ,,nie dzwon na numer 0-700 ,,poszukasz w googlach numer na centrale do Ambasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie dzis dodzwonic do ambasady gdzie uzyskalem informacje odnosnie pieczatki, wizy i samej zielonej karty.

1. Wiza imigracyjna wazna jest tylko do czasu pierwszego wjazdu na teren USA, teraz pieczatka zastepuje wize przez rok tak jak mowiliscie.

2. Po roku bycia poza USA traci sie rezydenture ale nie dostalem pelnej informacji odnosnie tego czy po pol roku bede mogl spokojnie wjechac spowrotem do usa. Caly czas osoba, ktora ze mna rozmawiala przez tel, dawala do zrozumienia ze wszystko zalezy od urzednika na granicy. Chodzi o samo udowodnienie ze staly pobyt to ma sie w stanach a nie w Polsce ale mimo wszystko dalej nie wiem czy po tym pol roku moze cos sie stac na granicy. Po roku juz nie ma po co wracac ale po pol to pewnie musilbym udokumentowac, ze dostalem jakis urlop na te 6 miesiecy ale liczylem ze dostane odpowiedz w stylu "po pol zabieramy panu stala rezydenture" a wyszlo ze wszystko zalezy od humoru urzednika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego tez jest cos takiego jak bialy paszport

po to jest abys nie mial problemow z przekroczeniem granicy i nie radze w tych czasach latac sobie co pol roku bo faktycznie jak ta osoba z Ambasady powiedziala ze moze Cie urzednik skierowac do sadu na rozprawe a tam sedzia moze wydac postanowienie o odebraniu Ci GC ...I teraz na kogo popadniesz tak bedziesz mial w zyciu

wybor nalezy do Ciebie

a po 1 roku czasu starasz sie o takie cos jak dostaniesz:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._residents.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...