Skocz do zawartości

Zielona Karta A Studia W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Szukalem podobnego tematu lecz nie bylo w nim pelnych informacji. Wyjasnilem juz sprawe z ta pieczatka w paszporcie ale teraz pozostaje kwestia czasu pobytu w USA. W tym roku planowalem rozpoczac studia w Polsce ale wyczytalem, ze nie moge byc poza USA dluzej niz 180 dni w roku. Nie wiem czy jest to martwy przepis, ale troche mnie zaskoczylo bo bylem przekonany, iz granice wystarczy przekroczyc raz/dwa razy do roku i byc spokojnym o zielona karte a tutaj okazuje sie, ze musze pol roku lub rok nie byc w USA (?). Raczej na pewno urzednika na granicy nie zainteresuje fakt ze studiuje w Polsce wiec z wjazdem moze byc problem.

Czy naprawde na granicy sprawdzany jest czas pobytu poza granicami USA oraz jesli tak, to czy czas pobytu liczony jest od wystawienia pieczatki w paszporcie? (blaszki GC jeszcze nie dostalem). Wiem ze istnieje bialy paszport, szukam o nim informacji ale czy bez niego te pol roku poza USA moze stanowic problem?

Dodatkowo cytat z innej strony

Zieloną Kartę można stracić za przestępstwa kryminalne (w tym za niepłacenie podatków), złamanie przepisów imigracyjnych, ponad roczny pobyt poza granica USA, jeśli nie mamy na to specjalnego zezwolenia.

Wiec nie mozna byc pol roku czy rok poza granica USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku planowalem rozpoczac studia w Polsce ale wyczytalem, ze nie moge byc poza USA dluzej niz 180 dni w roku. Nie wiem czy jest to martwy przepis, ale troche mnie zaskoczylo bo bylem przekonany, iz granice wystarczy przekroczyc raz/dwa razy do roku i byc spokojnym o zielona karte a tutaj okazuje sie, ze musze pol roku lub rok nie byc w USA (?). Wiem ze istnieje bialy paszport, szukam o nim informacji ale czy bez niego te pol roku poza USA moze stanowic problem?

Przepis nie jest martwy, powiedzialbym, ze jest ostatnio coraz zywszy. Nie, nie wystarczy "przekroczyc granicy 2 razy w roku" - zielona karta to rezydentura w USA, a nie przyjazdy na zakupy i do wujka Chestera.

Bialy paszport jest rozwiazaniem twojego problemu.

(blaszki GC jeszcze nie dostalem).

Dlaczego z takim uporem nazywasz zielona karte "blaszka"? Twoim zdaniem jest ona wykonana z metalu?

Wiec nie mozna byc pol roku czy rok poza granica USA?

Mozna, mozna byc nawet 37 i pol roku. Nazywa sie to w przypadku posiadaczy zielonej karty" porzucenie rezydencji".

Pobyt w USA nie jest obowiazkowy, nawet dla jego obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze nie bylo pelnej informacji ,to moze przeczytasz te tematy jeszcze raz :

http://www.usa.info.pl/board/Zielona-Karta...ecy-t15405.html

http://www.usa.info.pl/board/Us-visit-Zacz...tow-t12104.html

a ta strone co czytujesz to Ona nie jest aktualizowana przez dluzszy czas wiec nie ma tam takiego czegos jak np sprawa Gucia ,nie ma tez takich jak pewna dziewczyna miala na tym forum ze urzednik wprost jej powiedzial ze moze Pani postara sie o wize turystyczna,lub tez pewien chlopak ze mial zaznaczone gdzies ze jak tak bedzie sobie latac to go sie pozbawi GC a wtedy zegnaj pobycie bo trudno jest udowodnic sedziemu ze placisz podatki,masz cos swojego w USA..

A i ten przepis byl tzw martwy za dawnych czasow i duzo osob w USA moze Ci mowic ze sobie lata tak ale to jest do czasu lub tez kiedys sobie tak latali a teraz urzednicy bardziej sie takim osobom przygladaja

wiec zrob sobie bialy paszport i bedzie po klopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, teraz widze ze tamta strona jest od dawna nieaktualna, moj blad.

Co do bialego paszportu jeszcze zastanawia mnie jedna kwestia. Jesli go wyrobie bede mogl byc poza granicami USA od 1-2 lat ale co dzieje sie po tym czasie? Musze wsiasc do samolotu i pozostac w USA przez jakis czas np pol roku minimum czy tutaj wystarczy samo przekroczenie granicy i nastepnego dnia moge juz wrocic spowrotem do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak mozesz zrobic ze lecisz na 1 dzien i wrocic do Polski ale wtedy mozesz miec klopoty na granicy przy kolejnym wlocie jak urzednik zobaczy ze cos nie tak jest.

Musisz sprawdzic jak kto jest z przedluzeniem takiego bialego paszportu czy tez starasz sie o nowy ...Moze cos jest na forum,moze ktos cos napisze a jak nie to dzwon do dzialu wizowego-imigracji jak kto jest z tym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bialego paszportu jeszcze zastanawia mnie jedna kwestia. Jesli go wyrobie bede mogl byc poza granicami USA od 1-2 lat ale co dzieje sie po tym czasie? Musze wsiasc do samolotu i pozostac w USA przez jakis czas np pol roku minimum czy tutaj wystarczy samo przekroczenie granicy i nastepnego dnia moge juz wrocic spowrotem do Polski?

Mozesz wrocic nawet tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...