Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Kinga i jestem stosunkowo młoda ( we wrześniu zaczynam liceum ). Już od 2 lat moim największym marzeniem jest wyjazd do USA. 2 lata czy rok temu nie myślałam o tym tak poważnie jak myślę dziś, ale do rzeczy, poświęcając setki godzin na rozmyślaniu i szukaniu odowiedniej 'opcji' wyjazdu najbardziej odpowiadałaby mi Au-pair.

( nie pochodzę z bogatej rodziny czyli na wakacje w USA nie ma szans. Po nad to bardziej interesuje mnie styl życia i tradycje amerykanów niż słoneczna plaża Miami. )

Więc do potencjalnego wyjazdu zostały 3 lata, moje pytanie do Was ( wiem iż większość jest o wieleeee mądrzejsza i zaopatrzona w doświadczenia i wiedzę na ten temat) jest takie co mogłabym zrobić już teraz, jakoś przygotować się żeby mój potencjalny wyjazd był bardziej prawdopodobny.

( jeśli chodzi o j.ang. radzę sobie dobrze. Co dzień rozmawiam z amerykanami żeby podszkolić język oraz uczę się już 9 lat w szkole )

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata to duzoo czasu ,moze sie wiele zmienic co do samego wyjazdu

no ale jesli sie pytasz co mozesz zrobic to uczyc sie jezyka,nabywac doswiadczenie z dziecmi,zrobic jak kurs 1 pomocy medycznej

ps jak tak podejdziesz do wizy jak na tym forum to wyjdziesz bez wizy bo ta wiza nie jest aby zostac na stale,,pisac w dziale emigracja o wizie au-pair ...jest specjalny dzial na takie cos i tam przenosze ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez ja nie mowie o emigracji.

Narazie mowie o tym ze wraz z programem otrzymam wize na 13 miesiecy tak? (12 pracy + 1 na zwidzanie) no i z slyszalam ze z wiza nie ma problemu jesli jedziemy tam z Au pair,

dziekuje za rade o kursie :) na pewno go zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze nie mowisz ale piszesz w dziale emigracja,,,no ale jesli to blad lub tez przoczenie to juz jest ok ,,jest na swoim miejscu

nie mozna miec pewnosci ze z wiza bedzie ok zanim sie tej wizy nie otrzyma,mozna jedynie zwiekszyc swoje szanse na taka wize,tzn pokazac Konsulowi ze jedziesz tam na au-pair i tylko tak

mozesz tez zrobic sobie prawko bo nie ktore rodziny szukaja dziewczyn z prawkiem.

a o rescie poczytasz tez na stronach takich jak te:

http://exchanges.state.gov/jexchanges/programs/aupair.html

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...isitors.html#ap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc do potencjalnego wyjazdu zostały 3 lata, moje pytanie do Was ( wiem iż większość jest o wieleeee mądrzejsza i zaopatrzona w doświadczenia i wiedzę na ten temat) jest takie co mogłabym zrobić już teraz, jakoś przygotować się żeby mój potencjalny wyjazd był bardziej prawdopodobny.

( jeśli chodzi o j.ang. radzę sobie dobrze. Co dzień rozmawiam z amerykanami żeby podszkolić język oraz uczę się już 9 lat w szkole )

Z góry dziękuje

koniecznie zrób prawo jazdy! no i zdobywaj doświadczenie z dziećmi - wolontariat np. w przedszkolu, z dzieciakami sąsiadów itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...