Skocz do zawartości

K1 Czy Cr1


Rekomendowane odpowiedzi

Moj chlopak mial aplikowac o wize k1 dla mnie ale sytuacja sie troche skomplikowala. A mianowicie dostal prace w Afganistanie jako cywilny kontraktor na okres 12 miesiecy. Moje pytanie jest takie: czy jesli wezmiemy slub to on moze aplikowac o cr1 w ambasadzie USA w Kabulu a ja bede miec rozmowe w Warszawie?? czy lepiej zeby przed wyjazdem ze Stanow jednak wyslal papiery o k1?? boje sie tylko ze dostane ta wize za wczesnie, po jego powrocie z Afganistanu mamy w planach kilku miesieczne wakacje.

I co wpisac w formie I-130 w pyt.18 o adres pod ktorym bede mieszkac po przylocie do usa? mozna np. adres jego mamy a zaraz po przylocie to zmienic?

Bardzo prosze o podpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak On jest wojskowy to niech sie uda do odpowiedniego biura i tam mu wyjasnia jak szybko mozesz taka wize na pobyt staly dostac po slubie znim ..

Bo jak dostaniesz wize k-1 to masz 90 dni na wziecie slubu po przylocie do USA ...mozesz oczywiscie wizasc slub po 90 dniach z ta sama osoba ale wtedy jestes nielegalnie w USA..

takie cos jak adres zawsze mozna zmienic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byl wojskowy i pracuje dla wojska wiec niech sie spyta o pewne sprawy...

co do k1 to ja bym wybral ta wize na pobyt staly cr1 ..czeka sie troche dluzej niz na k-1 ale wlatujesz juz na pobyt staly i czekasz na sama GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cr1 bardziej by mi pasowala, moglabym na spokojnie umiejscowic akt malzenstwa i wymienic dokumenty w Polsce. Chyba bedziej najlepiej jak sama zadzwonie do ambasady w Warszawie i sie spytam jak to sie robi w takim przypadku. Moj facet jakos nie ma do tego glowy, jemu caly czas sie wydaje ze wystarczy , ze sie ze mna ozeni i ja od razu wjade do Stanow bez zadnych wiz!! ja tlumacze , tlumacze i dalej nie dociera:(

mam jeszcze pytanie dotyczace aktu malzenstwa: polski USC wymaga zlozenia oryginalu a do NVC tez trzeba wyslac oryginal, skad wziac 2 oryginaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kattie pytac sie mozesz w Ambasadzie ale masz to ladnie opisane na forum

po 2 jesli Twoj facet tak podchodzi to jak zobaczy jakie papiery trzeba do tego wyslac to nie wiem co powie no ale zycie pokaze jak bedzie

oraz dobrze przejzyj strone Ambasady w Warszawie o tym:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...processing.html

wpisz w szukaj cr1 i Ci wyjda tematy o tych wizach oraz poczytaj to:

http://www.usa.info.pl/board/Sponsorowanie...ada-t15995.html

a numer chociaz masz do dzialu wizowego w Warszawie czy tez zadzwonisz pod numer 0-700 jak to czasami ludzie robia bo mysla ze rozmawiaja z Konsulatem

podeslij Twojemu facetowi adres urzedu imigracji i sam zobaczy

niech napisz do jakiejs Ambasady-Konsulatu to mu to wyjasnia jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj sie w Ambasadzie o takie cos ze jak Twoj przyszly maz bedzie zagranica i bedzie pracowac tam to jak bedzie z papierami

mozesz tez sama napisac do Wojska w tej sprawie ze jak sie maja takie sprawy,aby Ci podali namiary na pewne osoby co sie takimi sprawami zajmuja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sly6 za pomoc wlasnie o to sie spytam w ambasadzie a nr podawales tutaj komus na forum takze na 0-700 nie bede dzwonic.

ale mamy jeszcze jeden problem i to chyba najwiekszy.

Moj chopak wie jakie papiery sa potrzebne do k1 a problemem jest G-325A i on ma chyba nadzieje, ze biorac slub poza US ominiemy ta forme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...