Skocz do zawartości

Czy Na J1 Moge Pojechac Z Usa Do Meksyku I Z Powrotem?


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Planujemy razem ze znajomymi po campie pozwiedzac stany ale takze chcielibyśmy odwiedzic meksyk czy jest to możliwe??? czy jak przekroczymy granice usa to wpuszcza nas z powrotem?? na wizie mam wbita literke M czyli teoretycznie można przekraczać granice ale w CCUSA powiedzieli nam DS mam jednorazowego uzytku wiec nie jest to mozliwe. Troche to dziwne bo kolega w 2008 r. byl na J1 w Meksyku na Dominikanie i w Kanadzie i nie mial zadnych problemow.

Pozdrawiam

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bylem 2 lata temu na Jamajce w czasie trwania wizy J-1. Na wszelki wypadek napisz do organizacji sponsorujacej zeby wystawili ci taki list nie pamietam jak sie to nazywa, w kazdym razie ze masz totaj status. Mi tego nie sprawdzali na granicy ale nie zaszkodzi tego wziac tym bardziej ze organizacja jak dzwonilem powiedziala zebym przyslal jej kopie mojego ds-a i wtedy napisza mi takie cos. Najlepiej zadzwon i u nich sie zapytaj, napewno beda wiedzieli. Na 99 % mozesz ale lepiej sie upewnic bo moze cos sie zmienilo.

Pozdrawiam i zycze milego zwiedzania.

Przeszukaj moje posty tam cos bylo pisane na ten temat chyba jakies 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje misie, ze wizy dla obywateli polskich nie maja restrykcji i mozna na nich wylatywac z USA... natomiast mialem kolege z Bialorusi, ktory studiowal w PL i z polskiego biura wylecial na W&T - pamietam, ze on nie mogl wyleciec podczas programu poza USA wiec najlepiej sie dowiedziec przed planowana podroza... No i pamietajcie, ze wiza wygasa z data, ktora jest na niej; Nie jak niektorzy mysla, ze maja jeszcze umowne + 30dni na zwiedzanie - jesli opuscicie Stany po dacie waznosci wizy to Urzednik nie bedzie mial zadnych podstaw do wpuszczenia was na Terytorium USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co napisal Szeli,

mialem w rece kilka paszportow wlasnie z Bialorusi z wiza J1 (na WAT) i w polu "Entries" mieli wpisane "1"

uslyszalem kiedys od urzednika, ze pomimo wpisanej jedynki w ilosc wjazdow mozna nadal na tej wizie pojechac do Kanady i wrocic bez problemu o ile wraca sie zanim wygasnie I-94 (w przypadku wiz turystycznych) lub DS-2019 (w przypadku wiz J)

- nigdy nie testowalem takiego rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do I-94 to racja ze mozna tak sobie jezdzic do Kanady i USA dopuki jest wazna ..chyba ze sie ja odda na granicy wtedy trzeba sie starac o nowa I-94 ale wtedy nalezy miec wize M a nie 1 krotnego przekroczenia granicy ..

na stronie Ambasady USA jst napisane ile mozna byc w Kanadzie i Meksyku na tym I-94 i wjechac na tym samymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...