Skocz do zawartości

Zielona Karta Dla Małżonka Posiadacza Gc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Właśnie tak się zastanawiam nad tym moim podróżowaniem. Wiem, że oni zwracają na to uwagę strasznie przy obywatelstwie, ale z drugiej strony ciężko jest pamiętać dokładne daty, co do dnia, kiedy gdzie leciałam. Jak chcą, niech sprawdzą sobie sami;]

"Oni" nie maja zadnego interesu w tym, zebys zostala obywatelem USA. To ty masz wiedziec i potrafic udowodnic kiedy i na jak dlugo wyjezdzalas jako rezydent.

1)Może Wy wiecie, czy oni mają mój rekord kiedy WYJEŻDŻAŁAM z USA tylko na podstawie tego co powiedziałam celnikowi przy wjeździe. Kiedyś mi ktoś powiedział, że tylko w wyjątkowych przypadkach biorą wyciągi od linii lotniczych.

Tak, istnieje techniczna mozliwosc sprawdzenia twoich wyjazdow i wjazdow.

2) Czy jeśli sprawdzą dokładnie i moje loty nie będą się zgadzały z zadeklarowanymi w N-400 to co za to grozi:/?? Domyślam się, że brak obywatelstwa, zabranie zielonej karty, ale coś więcej??

ponizej fragment instrukcji do formularza N400.

If you knowingly and willfully falsify or conceal a material fact or submit a false document with this Form N-400, we will deny the Form N-400 and may deny any other immigration benefit.

In addition, you will face severe penalties provided by law and may be subject to criminal prosecution.

Na twoim miejscu potraktowalbym to powaznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu2000 moze to trwac 3 miesiace,moze trwac 6 miesiecy lub tez o wiele dluzej

I tez zalezy gdzie ten maz-zona czekala-czekal,,co innego w USA a co innego zlozenie papierow w USA a maz -zona jest w Polsce,,co innego jak obywatel jest w Polsce i tutaj z zona-mezem czeka na papiery

tak wiec trudno jest napisac cos o czasie jesli sie nie zna szczegolow pewnych

no tak faktycznie te 3 mies dotyczyly znajomych ktoryz oczekiwali w usa na GC.

Znajoma ktora czekala na GC w polsce dostala dopiero po 11 miesiacach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oni" nie maja zadnego interesu w tym, zebys zostala obywatelem USA. To ty masz wiedziec i potrafic udowodnic kiedy i na jak dlugo wyjezdzalas jako rezydent.

ale czy chodzi tu o wyjazdy dluzsze niz pol roku czy dluzsze niz rok?Czy wyjazdy w ogole?

Ja za pierwszym razem przebywalam poza USA ok 5 mies.

Teraz po 16 mies pobytu (w miedzyczasie 7 dni w PL na Sylwestra) w Stanach chce sobie pojechac na pare miesiecy do PL czy oni moga z tego problem zrobic?

Kurcze w koncu GC to nie jest ubezwlasnowolnienie ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lu poczytaj forum czym sie takie cos moze skonczyc,urzednik moze powiedziec Ci ze GC to nie wiza turystyczna,zasugerowac Ci abys wyrobila sie tzw bialy paszport lub tez moze przekazac sprawe do sadu aby Ci odebrali status rezydenta a wtedy sedzia decyduje o tym ..

Czasami takie cos wychodzi jak sie robi obywatelstwo a wtedy moze byc roznie ,jak w postach Gucia

Tak wiec majac GC masz pewne prawa ale tez i obowiazki i pamietaj o tym teraz i przyszlosci

sa osoby ze lataja sobie bez problemow na dlusze pobyty ale sa takie ze maja nie zaciekawie a teraz tym bardziej urzednicy na to zwracaja uwage niz kiedys ile sie bywa po za USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy chodzi tu o wyjazdy dluzsze niz pol roku czy dluzsze niz rok?Czy wyjazdy w ogole?

Jezeli pytasz o N 400 to wpisujesz tam kazdy wyjazd za granice, nawet na 1 dzien.

Wyjazd dluzszy niz 6 miesiecy przerywa "ciaglosc" pobytu potrzebna do uzyskania obywatelstwa.

Wyjazd dluzszy niz rok, przy braku tzw. bialego paszportu (reentry permit) jest teoretycznie podstawa do pozbawienia cie zielonej karty.

Piszesz ze : " już niedługo mam zamiar starać się o obywatelstwo, bo mam zieloną kartę już dość długo".

Co to jest "dosc dlugo"?

Sprawdzilas wogole czy sie kwalifikujesz do zlozenia N 400?

Musisz byc rezydentem 5 lat i przebywac w tym okresie na terenie USA przez 30 miesiecy.

O wyjazdach na ponad 6 miesiecy zerujacych licznik juz pisalem.

Kurcze w koncu GC to nie jest ubezwlasnowolnienie

Zostalas zmuszona sila do przyjecia tej karty? GC to REZYDENTURA w USA a nie wiza turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pytasz o N 400 to wpisujesz tam kazdy wyjazd za granice, nawet na 1 dzien.

Wyjazd dluzszy niz 6 miesiecy przerywa "ciaglosc" pobytu potrzebna do uzyskania obywatelstwa.

Wyjazd dluzszy niz rok, przy braku tzw. bialego paszportu (reentry permit) jest teoretycznie podstawa do pozbawienia cie zielonej karty.

Nie wiem nawet co to jest N400.... ?

Nigdy nie przekroczylam 6 miesiecy poza us.

Najdluzej - 5 mies.

Piszesz ze : " już niedługo mam zamiar starać się o obywatelstwo, bo mam zieloną kartę już dość długo".

Co to jest "dosc dlugo"?

Sprawdzilas wogole czy sie kwalifikujesz do zlozenia N 400?

Musisz byc rezydentem 5 lat i przebywac w tym okresie na terenie USA przez 30 miesiecy.

O wyjazdach na ponad 6 miesiecy zerujacych licznik juz pisalem.

to nie ja pisalam o zielonej karcie tylko kokos

Zostalas zmuszona sila do przyjecia tej karty? GC to REZYDENTURA w USA a nie wiza turystyczna.

nie zmuszono mnie do przyjecia GC - to jasne:) chodzi mi o wolnosc podrozowania...Chce mieszkac w US ale mam tez najblizsza rodzine w PL ...czy to ze dostalam GC oznacza ze nie mam prawa stad wyjechac?

Uwazasz ze to iz po 16 miesiacach chce zobaczyc polske swiadczy o tym ze traktuje GC jak wize turystyczna?

Nie o taka porade mi chodzilo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet co to jest N400.... ?

google

to nie ja pisalam o zielonej karcie tylko kokos

w takim razie zwracam honor, moja nieuwaga.

nie zmuszono mnie do przyjecia GC - to jasne:) chodzi mi o wolnosc podrozowania...Chce mieszkac w US ale mam tez najblizsza rodzine w PL ...czy to ze dostalam GC oznacza ze nie mam prawa stad wyjechac?

Uwazasz ze to iz po 16 miesiacach chce zobaczyc polske swiadczy o tym ze traktuje GC jak wize turystyczna?

Nie, nie uwazam ze traktujesz zielona karte jak wize turystyczna. Rozumiem, ze chcesz zobaczyc rodzine w Polsce, to przeciez normalne.

Moja wypowiedz miala raczej charakter ogolny i dotyczyla ludzi, ktorzy spedzaja 11 miesiecy w roku w Polsce odwiedzajac USA raz w roku na tydzien.

Jako rezydent USA masz pelne prawo podrozowania po calym swiecie (no dobrze, z wyjatkiem kilku krajow jak Kuba, Libia, Irak czy Korea Polnocna).

Dodatkowo wyjazdy krotsze niz 6 miesiecy nie beda mialy wplywu na twoja ewentualna aplikacje o naturalizacje w przyszlosci.

szczesliwej podrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zapoznac sie ze strona urzedu jakie sa prawa i obowiazki kogos kto ma GC oraz jak mozna taka karte stracic :

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

http://www.dziennik.com/articles/prawo-i-my/1753

jest nawet temat o tym na forum jak kto jest ze straceniem GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zapoznac sie ze strona urzedu jakie sa prawa i obowiazki kogos kto ma GC oraz jak mozna taka karte stracic :

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

http://www.dziennik.com/articles/prawo-i-my/1753

jest nawet temat o tym na forum jak kto jest ze straceniem GC

dziekuje

poczytalam:)

google

w takim razie zwracam honor, moja nieuwaga.

Nie, nie uwazam ze traktujesz zielona karte jak wize turystyczna. Rozumiem, ze chcesz zobaczyc rodzine w Polsce, to przeciez normalne.

Moja wypowiedz miala raczej charakter ogolny i dotyczyla ludzi, ktorzy spedzaja 11 miesiecy w roku w Polsce odwiedzajac USA raz w roku na tydzien.

Jako rezydent USA masz pelne prawo podrozowania po calym swiecie (no dobrze, z wyjatkiem kilku krajow jak Kuba, Libia, Irak czy Korea Polnocna).

Dodatkowo wyjazdy krotsze niz 6 miesiecy nie beda mialy wplywu na twoja ewentualna aplikacje o naturalizacje w przyszlosci.

szczesliwej podrozy.

dziekuje

nie potrzebuje jeszcze N400 poniewaz za krotko mam GC zeby starac sie o obywatelstwo

Pracuje i place podatki w US. Niedawno stracilam prace z przyczyn niezaleznych wiec pomyslalam ze to dobry moment na wizyte w PL ale nie zamierzam przekaraczac 5 mies.

Nie jest to latwe tak nagle przeniesc cale zycie z PL do US.... kazdy chyba kto czekal wiele lat na GC to wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...