Skocz do zawartości

K1 - Lista Wszystkich Dokumentów Potrzebnych W Usa !


Avila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , moje pytanie dotyczy tego co dokladnie jest potrzebne przy rozmowie z celnikiem w usa, z tego co wiem to na pewno zdjecie rentgenowskie ale czy coś jeszcze ? Jestem w trakcie czekania na wize. Firma DHL powinna sie zjawic w tym tygodniu a ja lece w przyszlym i zanim otrzymam paszport z "czymś jeszcze" to chcialabym miec wszystko wczesniej gotowe. Wiec prosze Was o pomoc !!

Co bedzie potrzebne pozniej po slubie ??

aha i jesczze jedno, bo przy rozmowie dalam im wszystko. Dalam kopie i oryginal do wgladu mojego zupelnego aktu urodzenia i Pani konsul mi tego oryginalu nie oddala w związku z czym powinnam isc znowu po odpis czy on do mnie wróci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
dzięki wielkie za odp. a co dokladnie mam dać celnikowi na lotnisku ??

masz mu podac koperte, ktora dostalas/dostaniesz, nie mozesz jej otwierac. rentgena nie chcieli ode mnie, nie bralam go nawet ze soba na poklad samolotu, tylko wsadzilam do walizki, ale nie wiem co Ci poradzic, bo moze od kogos chcieli. Poza tym to jeszcze paszport im bedziesz musiala pokazac i tyle. Pan czy Pani zaprowadza Cie po tym do pomieszczenia, ktore nie wiem jak sie nazywa. Oddadza tam komus Twoje dokumenty, postukaja cos w komputerze i po chwili oddadza CI paszport z Twoim I-94 w wiza i bedziesz mogla isc po walizki i do narzeczonego :(

Po slubie potrzebujesz akt urodzenia (wyslesz kopie), tlumaczenie aktu urodzenia, ja skopiowalam to forme, ktora ktos tu napisal i wstawilam swoje dane tylko. No a tak poza tym, to po prostu bedziecie musieli z mezem wypelniac formy, my dolaczylismy do wszystkiego kopie dokumentu z procesu starania sie o wize narzeczenska Approval I-129F, kopie I-94, kopie wizy K-1, kopia paszportu,, oryginalna kopia aktu malzenstwa , G-325A (moje plus meza, chociaz nigdzie nie bylo napisane, ze maz musi, ale na wszelki wielki dolaczylismy). Formy I-864 i jesli chcesz I-765 (pozwolenie o prace) i I-131 (dokument na ktorym mozesz podrozowac nie majac jeszcze GC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Ci bardzo za pomocną odpowiedź :( Dzisiaj o mały włos bym tą koperte otworzyła, bo myslalam ze tam są jakieś instrukcje, ale w ostatniej chwili zobaczyłam napisz na drugiej stronie, wiec wszystko wporządku. Lece za 7 dni... zabukowałam bilety jeszcze przed otrzymaniem wizy. Lecimy całą rodziną - 6 osób i sie tak zastanawiam gdzie oni beda czekali jak ja będe w tym " pomieszczeniu". niestety żadne z nich nie zna ani troche angielskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Witam , moje pytanie dotyczy tego co dokladnie jest potrzebne przy rozmowie z celnikiem w usa, z tego co wiem to na pewno zdjecie rentgenowskie ale czy coś jeszcze ? Jestem w trakcie czekania na wize. Firma DHL powinna sie zjawic w tym tygodniu a ja lece w przyszlym i zanim otrzymam paszport z "czymś jeszcze" to chcialabym miec wszystko wczesniej gotowe. Wiec prosze Was o pomoc !!

Co bedzie potrzebne pozniej po slubie ??

aha i jesczze jedno, bo przy rozmowie dalam im wszystko. Dalam kopie i oryginal do wgladu mojego zupelnego aktu urodzenia i Pani konsul mi tego oryginalu nie oddala w związku z czym powinnam isc znowu po odpis czy on do mnie wróci ??

witam jak dlugo Pani czekala na spotkanie z konsulem,my czekamy po wyslanie I-129G G-325 a od piątego czerwca 2010 roku i jakie miala Pani pytania podczas spotkania z konsulem ,doddatkowo jakie dokumenty Pani ze sobą zabrała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Witam , moje pytanie dotyczy tego co dokladnie jest potrzebne przy rozmowie z celnikiem w usa, z tego co wiem to na pewno zdjecie rentgenowskie ale czy coś jeszcze ? Jestem w trakcie czekania na wize. Firma DHL powinna sie zjawic w tym tygodniu a ja lece w przyszlym i zanim otrzymam paszport z "czymś jeszcze" to chcialabym miec wszystko wczesniej gotowe. Wiec prosze Was o pomoc !!

Co bedzie potrzebne pozniej po slubie ??

aha i jesczze jedno, bo przy rozmowie dalam im wszystko. Dalam kopie i oryginal do wgladu mojego zupelnego aktu urodzenia i Pani konsul mi tego oryginalu nie oddala w związku z czym powinnam isc znowu po odpis czy on do mnie wróci ??

WItam serdecznie! Widze ze jestes dosc swierzo po otrzymaniu wizy. Moze jestes w stanie mi pomoc. Pytanie jest dosc glupie ale coz... ja w czerwcu zrobilam zdjecie wizowe (wiedzialam ze bedzie potrzebne, ale nie wiedzialam ze moze byc max 30 stare) no i wlasciwie potem wszystko wyslalam mojemu narzeczonemu. Jednak pare spraw sie poobsuwalo i papiery wyslemy dopiero za pare dni. I zastanawiam sie czy oni takie pierdoly sprawdzaja...(na zdjeciu mam letnia sukienke) czy moze jednka powinnam nowe zdjecie zrobic...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, nie zaglądałam tutaj przez dłuższy czas. Natomiast dzisiaj mam zamiar napisać pare rzeczy.

1. do mojego wcześniejszego pytania co do odpisu aktu urodzenia to posłuchałam rady i niestety straciłam 30 zł bo otrzymałam mój odpis z Ambasady.

2. Również na lotnisku nie byłam nigdzie na boku w żadnym pomieszczeniu tylko po prostu wszystko razem z rodziną. Nie robili zadnych problemów. Cała rodzina dostała pozwolenie na pobyt na pół roku , a ja oczywiście na 90 dni.

3. @ anulka27 - co do czekania to czekałam na rozmowe 4 miesiące. Wszystko działo się bardzo szybko , bo przez te 4 miesiace cisza a nagle dostalam w poniedziałek wezwanie na rozmowe do Ambasaday na piątek - za 4 dni. A co do pytań to miałam ich bardzo dużo. Rozmowa nie trwała 5 min jak każdy tutaj pisze. Pytania mialam bardzo szczegółowe, co do spotkań, randek, rodziny itp. a z dokumentów to wzięłam chyba wszystko.

4. @ Dzoanna co do zdjęcia to ja wątpię żeby się doczepili, aczkolwiek ja miałam świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Witam, nie zaglądałam tutaj przez dłuższy czas. Natomiast dzisiaj mam zamiar napisać pare rzeczy.

1. do mojego wcześniejszego pytania co do odpisu aktu urodzenia to posłuchałam rady i niestety straciłam 30 zł bo otrzymałam mój odpis z Ambasady.

2. Również na lotnisku nie byłam nigdzie na boku w żadnym pomieszczeniu tylko po prostu wszystko razem z rodziną. Nie robili zadnych problemów. Cała rodzina dostała pozwolenie na pobyt na pół roku , a ja oczywiście na 90 dni.

3. @ anulka27 - co do czekania to czekałam na rozmowe 4 miesiące. Wszystko działo się bardzo szybko , bo przez te 4 miesiace cisza a nagle dostalam w poniedziałek wezwanie na rozmowe do Ambasaday na piątek - za 4 dni. A co do pytań to miałam ich bardzo dużo. Rozmowa nie trwała 5 min jak każdy tutaj pisze. Pytania mialam bardzo szczegółowe, co do spotkań, randek, rodziny itp. a z dokumentów to wzięłam chyba wszystko.

4. @ Dzoanna co do zdjęcia to ja wątpię żeby się doczepili, aczkolwiek ja miałam świeże.

tzn 4 miesiace od momentu czego, rozpoczecia procesu, albo od momentu kiedy polska ambasada sie z toba skontaktowala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...