Skocz do zawartości

Zielona Karta Na Bazie Inwestycji


mjane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :(

Przeczytałam ostatnio, że rząd amerykański wprowadził nowe możliwości otrzymania Zielonej Karty. Otóż, w związku z recesją oraz m.in. zniszczeniami po huraganie w Nowym Orleanie, USA potrzebuje jak najwięcej dotacji na podreperowanie budżetu niektórych obszarów gospodarki - dlatego inwestorzy zza granicy, którzy przeznaczą kwotę powyżej pół miliona dolarów na wybraną przez rząd USA inwestycję/cel, dostaną automatycznie Zieloną Kartę dla siebie i dla swoich rodzin. Wcześniej na podobnej zasadzie przyznawano Zielone Karty inwestorom, którzy mieli rozkręcać własne biznesy działające na rzecz Ameryki, jednak to rozwiązanie nie zdało egzaminu w praktyce - dlatego też obecnie nie jest oczekiwane, że inwestorzy rozwiną własne biznesy, a jedynie zasponsorują to, co USA uzna za stosowne. W praktyce, wygląda to tak, że uiszcza się zaczną dotację na rzecz gospodarki USA, a w zamian dostaje się GC.

Oczywiście, jest to propozycja skierowana do bogatych biznesmenów, a ja nie przewiduję w najbliższym czasie wygranej w totka i nie posiadam dziesięciu fabryk na własność :) ale jestem ciekawa Waszych opinii. Może ktoś spotkał się z czymś takim? Ciekawa jestem, czy jakiś bogacz mógłby ot tak zapłacić sobie za stały pobyt w USA, nawet gdyby nie miał własnej firmy, np. byłby osobą która wygrała właśnie w totka. Niebywałe rzeczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 10.000 wiz na rok wiec jak ktos bedzie 10.001 to sie zalapie ale na przyszly rok :(

no to jutro losowanie lotto i 8 milionow do wygrania wiec w sam by bylo na biznes :)

w tym artykule cos wspomianaja o tanim dolarze a teraz ...bo to bylo w 2007 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...