Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Z Australii


Rekomendowane odpowiedzi

Oh, dlugo mnie na forum nie bylo :(

Znow! Znowu pojawila sie koljena opcja wyjazdu do USA. Obecnie przebywam w AUSTRALII. Jestem rezydentem POLSKI i posiadaczem wizy STUDENCKIEJ w Melbourne. W grudniu tego roku skoncze swoje studia magisterskie i zaraz po nich chcialbym wyjechac do Ameryki Poludniowej na 2 miesieczne wakacje. Chcac nie chcac najtansze polaczenia prowadza przez USA (L.A. albo Miami) wiec dobrze byloby sie zatrzymac na tydzien w Stanach, odwiedzic znajomych, pojsc do Dunkin Donuts.

Nie mam pojecia jak sie aplikowac o wize turystyczna! Odwiedzilem strony internetowe, fora; wiec wiem ze trzeba miec wazny paszport, odpowiednie zdjecie, wyplenic online formularz.

Ale przypomina sie ta panika w Polsce z zaproszeniami! O co z tym chodzi? Jesli mam wystarczajaco funduszy czy ja musze miec sponsora - kogos do koga ja jade? A moze ja jade na wlasna reke jako turysta (nie kazdy musi miec przeciez rodzine tam!) - co sie w takim przypadku dzieje? Nikt chyba nie bukuje podrozy czy wycieczki zanim przyznana zostanie wiza, wiec nie ma zadnej ewidencji!

Ja chce tylko na tydzien zatrzymac sie w Stanach na drodze do Poludniowej Ameryki.

czy moze mi ktos doradzic jak dostac wize?

Z gory dziekuje i pozdrawiam

KaRafKa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karafka i to zaproszenie do niczego Ci sie nie przyda...a ze ludzie sadza ze przez to dostana wize i tylko przez to juz inna bajka,,\poczytaj troche postow i wyjdzie ze dawno kogos nie pytali o zaproszenie

poczytaj posty rubia,,Ona leci jako turystka i nie miala zadnego zaproszenia i 3 wizy zostaly przyznane

bo jak piszesz jako turysta to jak masz miec zaproszenie?a no wlasnie ...tak wiec tym sie nie martw

w Ambasadzie teraz bardziej zwracaja uwage na to co mowisz,jak sie zachowujesz-czy lecisz jako turysta-ze wrocisz na czas a nie na zaproszenia ktore i tak nie pomagaja

mozesz sie starac o wize turystyczna lub tez tranzytowa do USA

idz z papierami,mow jak sie maja sprawy i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za blyskawiczna odpowiedz!

Tez czytalem na forach ze liczy sie wrazenie o oosbie. Tak sobie mysle, ze to dziala na zasadzie intuicji. Bo sfabrykowac kazdy dokumnet mozna a podczas rozmowy niemozliwe jest sprawdzic autentycznosc ich czy numery, adressy, cyfry na formularzach.

Wiec radzisz, zeby przyszykowac moje bankowe wykazy, dowod ze pracuje, moze zaproszenie na slub znajomych w Kolumbii?

Ja bylem dwukrotnie na J1 w USA i nie przekroczylem terminu.

Zastanawia mnie jedno, czy konsul w Melbourne moze miec inne 'wyobrazenie' o Polakach i latwiej dostac tu wize? Zaznacze, ze w Australii krazy niespodziewanie pozytywna opinia o Polsce.

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tak by bylo to kazda osoba w Kanadzie wychodzila by z wiza w kieszeni do USA a tak nie jest

fakt moze byc cos takiego ze moga inaczej spojrzec ale nie ma co sie na to az tak nastawiac ,bo to nie ludzie z australii Ci ta wize wydaja a amerykanie i wystarczy ze Konsul cos tam slyszal-mial pare przypadkow klamstw i wszystko nijak ma sie do realnosci w Australii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...