Skocz do zawartości

Kilka Pytań Dot. Wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W sierpniu planuję wraz z tatą zwiedzić Californie. Z uwagi na fakt, że ja mieszkam w Polsce i tutaj będę starał się o wizę, a tato w Londynie będę musiał sam załatwić wszystkie formalności. W związku z tym mam parę pytań:

Na wstępie zaznaczam że mam 16 lat.

1. Rozumiem że na rozmowę z konsulem mogę jechać sam, tak samo mam podać swoje dane na formularzu DHL, na potwierdzeniu przelewu etc?

2. Czy zdjęcie które nie spełnia jednej normy (głowa zajmuje ~90% wysokości zdjęcia, a w wymaganiach górna granica to 69%) zostanie odrzucone?

3. Czy w formularzu będę musiał podać adres hotelu oraz dokładną datę lotu, ponieważ jeszcze nie zostało to ustalone.

4. Czy w przypadku odmowy otrzymania wizy opłata 140$ podlega zwrotowi ?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do do pytania numer 4 to nigdy tak nie bylo aby oplata za wize byl zwracana ,,wtedy nie bylo by zadnych odmow bo kto by chcial tracic kase :(

co do oplaty to 140 dol us ale placisz w zlotowkach a cena ta jest podana na stronie Ambasady USA i tam szukaj ile masz wplacic za rozmowe .

a co do zdjecia to poczytaj dobrze temat ds 160 i tam masz ze jak zdjecie nie przejdzie w formie elektronicznej to musisz je miec na rozmowie lub tez zostaniesz odeslany po zdjecie -np do zrobienia jak nie bedziesz miec przy sobie

Mozesz podac ze lecisz z Tata a co do adresow to nie wiem jak kto jest z tym nowym wnioskiem ale jesli nie da sie tam zostawic nic pustego to trzeba bedzie podac cos..

Mozesz isc sam na rozmowe i masz tam podac swoje dane ,plus to samo w dhl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :(

Trochę się namęczyłem, ale w końcu mi się udało :) Rano dzwonie umówić się na wizytę w Krakowie.

Co do zdjęcia to nie spełniało kilku kryteriów, ale przeszło bez problemu

A co do adresów to nie można było zostawić pustego pola, więc podałem adres jakiegoś hotelu w LA, a w dziale do kogo lecę/z kim się będę kontaktował wpisałem firmę oferującą wycieczki helikopterem po LA, nic innego nie przyszło mi do głowy :)

Teraz tylko czekam z nadzieją że się uda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjec to nie maja az takich scislych kryteriow- nie siedza z sufmiarka i nie mieza czola :( wazne zeby w miare sie zgadzalo z wymogami, bez okularow, czapek czy wybujalej fryzury.

Co do adresu i daty wylotu- mozesz podac jaki adres hotelu i w razie takiego pytania to odpowiadzasz tak lece do np LA i z lotniska tam jade aby przenocowac a potem zaczynam zwiedzanie po usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przed chwilą dzwoniłem, ponieważ okazało się że mam zablokowane 0700 z telefonu stacjonarnego :)

Także mam spotkanie na 9:00 w środę więc pewnie się zobaczymy :(

A co do rozmowy to znajomi mi mówili że sama konwersacja trwa z reguły ~2 minuty i ogranicza się do pytania co chcę robić w stanach więc nie ma się czym przejmować ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wro z ta rozmowa roznie bywa,duza czesc osob po 2-3 minutach odchodzi a nie ktore osoby maja rozmowe i 15 minutowa ,,no ale sam zobaczysz jak jest

co do pytan to tez rozne sa i czasami takie ze niby dziwne a dla Konsula moga byc istotne na ten czas ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z konsulatu i mam wizę :D

Zdjęcie niestety nie spodobało się pracownikowi konsulatu i musiałem zrobić nowe (35zł). Rozmowę miałem prawie ostatni, przede mną było ~80 osób, a za mną może 2. Sama rozmowa trwała ok. 5 minut i były zadane pytania: co chcę robić w stanach, czy mam kogoś bliskiego w stanach, gdzie bym tam mieszkał i co chciał zobaczyć, gdzie pracują moi rodzice, czy mówię po angielsku. Potem konsul zobaczył w formularzu jakie kraje odwiedziłem i zapytał się z kim zwiedziłem Azję. Na zakończenie zapytał ile lat nauki i pozostało, po czym usłyszałem "otrzymuje pan wizę" :) Konsul był bardzo miły i mówił ze świetnym akcentem ;)

Teraz tylko czekam aż mój tata dostanie wizę i do zobaczenia w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...