Skocz do zawartości

Nostryfikacja Czy Ewaluacja


munio21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zeby byc PT to musisz miec tytul. Niewazne ze masz 5 czy wiecej lat nauki. State bedzie brac pod uwage to co jest potwierdzone tytulem. Czyli jak masz licencjata i studium to ze studium nic ci nie zrobia. Ale tak jak rademenes napisal transkrypty to nie wszystko. Lata nauki przed toba. Tutaj nauka wyglada troche inaczej jak w PL. Z jednej strony jest latwiej a z innej duzo trudniej. No i wszystko jest w jezyku angielskim na poziomie duzo wyzszym niz ESL. Ale warto probowac i drzec do przodu. Da sie. Jeszcze drobny szczegol ....trzeba byc legalnie ale nie na wizie.Pozdrwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak jestem legalnie,inaczej nie zawracalbym sobie tym glowy.Z jednej strony jestem zmeczony juz nauka, poza tym zona , myslimy o dziecku, czasami opadaja mi skrzydla jak sobie z tym wszystkim poradze i wtedy mysle o powrocie do Polski, z drugiej strony nie chcialbym miec poczucia,ze jestem tutaj nikim.

A co myslicie o takim kierunku Business Administration...2 lata i po sprawie, znalbym jezyk biznesowy i byc moze po powrocie do Polski mialabym wieksze szanse na znalezienie pracy niz jako fizjoterapeuta. Gdybyscie sami mieli wybierac co zrobilibyscie bedac na moim miejscu.

Rozwazam kazda ewentualnosc, moze dlatego ,ze za duzo wzialem sobie na bary w jednym czasie, no ale coz nie poddam sie :) dzieki , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zaczac Masters musialbys zdawac TOEFL pewnie albo zrobic English 101 , English 102 i SPE 101. Wiec tez bys tak od razu niczego nie zrobil. Dochodzi kwestia finansowania studiow. Chcesz pracowac i studiowac part time to zajmie kilka lat. Nie da sie nic zrobic w szybkim tempie. Po fizykoterapii znajdziesz prace bardzo latwo za bardzo duze pieniadze. To jest i bedzie bardzo lukratywne zajecie. Po MBA..... good luck. Jest tyle absolwentow po studiach ekonomicznych, marketingu etc. ze nie ma dla kazdego pracy. A jak jest praca to za kiepskie pieniadze. Takie ogolne menadzerskie wyksztalcenie nic tu nie daje. Konkretne po Northwestern czy Harvard otwiera jakies drzwi ale tez to juz nie jest to co bylo. Sam sie rozejzyj jaka jest sytuacja ekonomiczna tu w stanach i w Pl. Sam zdecyduj gdzie chcesz zyc w tym kraju czy back in old country.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randy , jak dlugo jestes w US ? Twoje odpowiedzi sa bardzo jasne, rzeczowe, zdecydowane, to mi sie podoba, dzieki tobie juz mniej wiecej wiem czego moge sie spodziewac. Takich ludzi jak ty potrzeba na takich forach. Powiem ci,ze ja tez jak tylko moge staram sie pomagac ludziom w tym forum, inni mi pomogli , ja tez sie odwdzieczam tym samym. Lubie rozmawiac z ludzmi madrymi, ktorzy juz maja pewne doswiadczenia za soba i potrafia sie nimi dzielic, tak wiec bardzo ci dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randy , jak dlugo jestes w US ? Twoje odpowiedzi sa bardzo jasne, rzeczowe, zdecydowane, to mi sie podoba, dzieki tobie juz mniej wiecej wiem czego moge sie spodziewac. Takich ludzi jak ty potrzeba na takich forach. Powiem ci,ze ja tez jak tylko moge staram sie pomagac ludziom w tym forum, inni mi pomogli , ja tez sie odwdzieczam tym samym. Lubie rozmawiac z ludzmi madrymi, ktorzy juz maja pewne doswiadczenia za soba i potrafia sie nimi dzielic, tak wiec bardzo ci dziekuje.

Juz jestem tu kilka dobrych lat. Legalnie od nie dawna. Znalazlem na forum kilka odpowiedzi na swoje pytania wiec staram sie odwzajemnic tym samym. Jak wiem cos konkretnie na jakis temat to staram sie pomoc i pisze. Dzieki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...