Skocz do zawartości

Nostryfikacja Czy Ewaluacja


munio21

Rekomendowane odpowiedzi

W kazdym stanie jest inaczej. W IL chca zeby bylo to zrobione przez FCCPT. Tutaj masz wszystko czego wymagaja http://www.idfpr.com/dpr/who/pt.asp

http://www.ilga.gov/commission/jcar/adminc...40sections.html . Poczytaj i kieruj sie instrukcjami. Na stronie FCCPT podaja co dokladnie trzeba wyslac. Do state musisz wyslac jeszcze dowod ze zdalas TOFEl albo ze zaliczylas College English klasy 101 102 SPE to po to zeby wiedzieli ze znasz jezyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

PTA to Physical Therapist Assistant. Jezeli masz magistra to moze uda ci sie zdawac na PT. roznica pomiedzy jednym a drugim jest taka ze PT ewaluuje i rehabilituje pacjentow a PTA rehabilituje i ma robic to co PT mu kaze zrobic. W zarobkach roznica jest olbrzymia ale i w odpowiedzialnosci tez.

Wszystko da sie zrobic. Ewaluacja kosztuje pewnie kilka stowek a kredyty w college kosztuja od 90 dolcow do kilku stowek za godzine kredytowa. Najpierw zrob ewaluacje a potem bedziesz wiedziec czy ci cos brakuje czy nie. Ja mam wyksztalcenie z zupelnie innego kierunku. Zaczalem sie interesowac fizjoterapia z 7 lat temu. Zaczelo sie wszystko od pracy ze starszymi ludzmi, potem byla szkola masazu a teraz jestem w trakcie robienia klas ktore pozwola mi zdawac na PT. Znalazlem College w ktorym zrobie PTA i kilka kredytow potrzebnych do zaczecia PT. Biore klasy w innym collegu zeby nie robic wszystkiego na full time i czesc klas przetransferuje pozniej do PTA. Zaczne ten program w przyszlym roku . A PT za 3 lata moze.

MUsisz znac jezyk angielski naprawde na dobrym poziomie i byc legalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje randy za info, ja jak narazie zbieram wszystkie informacje bo jestem na etapie wyboru, usa czy polska. A nie wiesz czy sa jeszcze te programy sponsoringowe?? chodzi o to ze szpital Cie zatrudnia jako pomoc, i oplaca szkole, tylko chyba potem trzeba przez jakis czas pracowac dla nich , A tak jestem legalnie a angielski hmm no mysle ze ok ale za fascynujacy tez nie jest;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTA moze zarobic srednio $3-4/pacjenta, zalezy w jakiej firmie pracuje,

srednio mozna zrobic 40-50 pacjentow dziennie za kilka godzin pracy, czesto sa to cwiczenia grupowe

zarobki potrafia byc super, ale tez trzeba miec podejscie do pacjentow, pacjenci ktorzy nie cwicza 'nie przynosza' dochodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje randy za info, ja jak narazie zbieram wszystkie informacje bo jestem na etapie wyboru, usa czy polska. A nie wiesz czy sa jeszcze te programy sponsoringowe?? chodzi o to ze szpital Cie zatrudnia jako pomoc, i oplaca szkole, tylko chyba potem trzeba przez jakis czas pracowac dla nich , A tak jestem legalnie a angielski hmm no mysle ze ok ale za fascynujacy tez nie jest;/

Nie wiem czy sa programy sponsoringowe. To pytanie do prawnika. Stany Zjednoczone Ameryki to juz nie ten sam kraj ktory byl 20, 10 czy 5 lat temu. Ekonomia nie ta i bezrobocie coraz wieksze. Moze kiedys szpitale przyjmowaly pracownikow z ulicy i inwestowaly w nich. A dzisiaj? Musisz miec cos do zaoferowania i pracowac na caly etat to zaplaca za twoja klase albo dwie rocznie ale najpierw musisz sama za nie zaplacic i zaliczyc na A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...