Skocz do zawartości

Wiza J-1 Razem Z Ważną B-1 - Czy Mogę Zostać Dłużej W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wizę J-1 na okres stażu (rok) i turystyczną ważną jeszcze przez 9 lat. Wiem, że na wizie J-1 mogę siedzieć w USA jeszcze miesiąc po zakończeniu pracy. Czy jako, że mam również wizę turystyczną, mogę ten pobyt jeszcze przedłużyć? Czy musiałbym iść na lotnisko i na chwilę wyjść z USA żeby zaraz wejść z powrotem jako turysta? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz musial isc zagranice USA,czy to Kanady czy tez Meksyku lub tez leciec gdzies,mozesz tez wykupic sobie wycieczke statkiem :(

pamietaj ze jak bedziesz na J-1 to Ciebie dotycza przepisy tej wizy ,jak bedziesz jako turysta to jako turysta bedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam,

Planuję wyjazd do USA w najbliższe wakacje na program typu Camp. Byłam na tym samym programie w tamtym roku na wizie J1. Wiem, że po zakończeniu pracy na Campie można przebywać w USA na tej wizie jeszcze przez 30dni. Ja natomiast chciałabym zostać na 3 miesiące. Czy w takim przypadku istnieje możliwość przedłużenia wizy J1? Czy powinnam się starać o wizę B2? Czy istnieje możliwość otrzymania dwóch wiz J1 i B2 tak abym po campie mogła zostać w Stanach dłużej niż tylko 30 dni?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wizy J-1 to nie da sie jej przedluzyc,,pozostaje albo zmiana statusu na turystyczny na terenie USA lub tez idziesz po J-1 a potem moze tego samego dnia dadza Ci wize turystyczna b2 w Ambasadzie.

no ale bedac na terenie USA ina J-1 dopuki nie wylecisz po za USA to nadal bedziesz na statusie J-1 wiec pozostaje wyjazd po za USA,np do Meksyku,czy tez Kanady ale tutaj musisz miec paszport biometryczny i wjazd juz na b2-tak powiesz na granicy ze jedziesz turystycznie ,jak bedziesz wlatywac za 1 razem do USA musisz powiedziec ze lecisz na J-1..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 to wiza studencka to chcesz sie uczyc w USA czy tez byc jako turystka

mozesz zmienic status w USA ale raz to nie jest takie pewne oraz to kosztuje wiecej niz wiza turystyczna ..

A i nie aplikujesz o wize b2,f1 na terenie USA a jedynie o status turysty lub tez studencki ...tzn zmienisz aby status na terenie USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie szkoły i odpowiedniego kierunku, jeśli uda mi się znaleźć chciałabym zostać i podjąć naukę; jeśli nie chcę zostać na ok 3 miesiące, żeby odwiedzić znajomych, pozwiedzać...

Jak wygląda sytuacja po zmianie statusu? Warunki przebywania na terenie USA są takie same jak na wizie? Czyli mając status turystki mogę przebywać do 6msc (w zależności na ile dostanę pozwolenie od konsula?)? Jak to jest w przypadku zmiany statusu na studencki? Dzięki wielkie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

status to dostajesz z urzedu imigracji jak zmienisz status w USA a Konsula masz w Polsce w Ambasadzie..

A teraz na ile mozesz dostac taka zmiane na turyste ,moze to byc 6 miesiecy a moze o wiele krocej lub tez wcale i tak samo jest ze statusem studenckim ze mozesz go nie dostac..

Tylko ze tutaj mozesz dostac taki status na ile masz kasy oraz wystawione I-20 ze szkoly wiec to moze byc pare miesiecy a moze i 1 rok...

Wystarczy ze wyjedziesz po za USA na takim statusie i nie wrocisz na nim juz do USA wiec pozostaje staranie sie o wize po za USA np studencka aby znow wrocic do szkoly,na nauke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...