Skocz do zawartości

Zielona Karta - Telefon Z Texasu?


tibuktu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rok temu zarejestrowalem na jakiejs stronie (dotyczyla zielonej karty) i byla to usa green card organisation (chyba), mniejsza o detale, ale dzisiaj zadzwonil do mnie nie jaki John Luis(John Lewis) i po przedstawieniu i pytaniach o edukacje, wiek itp chcial poznac dane mojej karty kredytowej zeby zaplacic za pakiet aplikacyjny:99 euro.

Oczywiscie spytalem sie go o czas w texasie (powiedzial dobrze) ale jak mu powiedzialem ze nie wiem czy chce teraz zaplacic i ze musze pomyslec, to powiedzial ze mi ze oni dzwonia bardzo rzadko bo duzo ludzi czeka na wjazd do USA i ze to raz kiedys sie zdarza taka sposobnosc. Ostrozny dosyc jestem wiec podziekowalem.

Mieliscie juz taki przypadek ? Wydaje mi sie podejrzane zeby pracownik pytal sie o numer karty , i wszystkie dane potrzebne do przelewu przez telefon - jego techniki manipulacyjne byly dosyc dobre np. powiedzial mi pierwszy numer karty kredytowej mastercard (5) co jest dosyc znane - taki numer ma kazda karta...

W sumienie chodzilo o zielona karte - uprzedzil mnie ze sa inne opcje : moje podejrzenia sa tkaie ze samemu moge sobie wypelnic ta aplikacje o wize h1b, a oni sa tylko posrednikami i z powodu kryzysu dzwonia do ludzi.

Moglby mi ktos to wyjasnic czy dobrze podejrzewam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jestes na forum 4 chyba osoba co dostaje taki telefon-moze nie z Teksasu ale z USA z niby loterii

podajac numer telefonu w takich stronach to nie dziwne ze dzwonia bo raz ta strona nie jest rzadowa strona wiec podanie tam informacji jak nazwisko,imie i numer telefonu jest w zaden sposob nie chronione wiec nie zdzwi sie ze ktos znow zadzwoni i co Ci bedzie proponowac,mozesz oczywiscie zmienic numer telefonu

bo strona na loterie wizowa i wlasciwa jest ta strona rzadowa,jest bezplatna i bezpieczna

http://www.dvlottery.state.gov/

tak samo jak ktos bedzie Ci propobowac inne drogi wyjazdu,,kazdy chce zarobic a w jaki sposob to juz inna sprawa

mowisz ze nie jest to wazne jaka strona,,dla Ciebie juz nie ale dla kogos to moze byc bardzo wazne i nalezy o tym pisac i przypominac ,,ze jaka jest strona rzadowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wlasnie przejrzalem sobie stare maile - i rzeczywiscie rejestrowalem sie na http://www.usagc.org/ - stamtad mieli moje dane.

Jak juz napisalem - powiedzial mi ze sa inne sposoby (ogolnie to wiem o h1b itp) i chcial zebym podal numer karty kredytowej zeby zaplacic za aplikacje, - pewnie samemu to mozna zrobic, a oni biora $ od

ludzi co nie wiedza ze aplikacja jest darmowa.

Druga opcja - to ta ze moze doszlo by do tego ze chcialby i pin (w sumie moglem go przetrzymac ale numer karty zmyslac musialem na poczekaniu i wyszlo by na jaw ze zmyslam:))

Rozmawialem takze na live czacie z jakas kobieta ale ta jak zaczelem zadawac szczegolowe pytania sie rozlaczyla, nie wygladalo to profesjonalnie i warto moze ostrzec innych przed tego typu oszustwem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest to sciema i wyludzenie numeru karty. Miales dobrego nosa, ze nie podales niczego.

Ogolnie sposoby na zielona karte sa 3:

1. sponsoring przez rodzine (trwa ~4+ lata)

2. sponsoring przez pracodawce (trwa 1-7 lat w zaleznosci od kwalifikacji)

3. loteria wizowa.

Poniewaz Polska jest wykluczona z loterii, pozostaja tylko 2 pierwsze sposoby. Jesli chodzi o punkt 2, nigdy nie dajcie sie nabrac na zadnych posrednikow. Nikt za Was nie znajdzie pracodawcy, ktory zgodzi sie sponsorowac, nie znajac kandydata, nie widac go na oczy i nie zamieniajac z nim slowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

ludzie nie wierzcie tej organizacji jak usagc i jej klonom. byli bardzo mili i odbierali telefony do czasu kiedy wyciagneli z mojej kieszeni ok.10 tys.zlotych(za cala rodzine)Teraz te s.......y nie odbieraja telefonow i tak sobie mysle ze nawet wcale nie jestem zarejestrowany do zielonej karty.pieniadze no szkoda bylem durniem ,tylko tak sobie mysle co oni robia z danymi osobowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie loterii wyraznie pisze ze nie placi sie za aplikacje i zeby unikac kogkolwiek kto bedzie o to prosil

Powiem brutalnie: jak ktos jest takim d............. zeby wierzyc w "telefon z teksasu" to zasluguje zeby go wydoic

Soczek - za to ze jestes szczery i wiesz ze jestes debilem to dam ci rade: jak placiles? Karta kredytowa / debetowa? Jak tak to masz szczescie w tej durnocie, zglaszaj fraud do banku

Jak przelales kase lub skorzystales z Western Union to zegnaj sie nadzieja

,tylko tak sobie mysle co oni robia z danymi osobowymi?

Pewnie uzywaja do statystyki aby obliczyc w jakim kraju zyje najwiecej idiotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie loterii wyraznie pisze ze nie placi sie za aplikacje i zeby unikac kogkolwiek kto bedzie o to prosil

Powiem brutalnie: jak ktos jest takim debilem zeby wierzyc w "telefon z teksasu" to zasluguje zeby go wydoic

Soczek - za to ze jestes szczery i wiesz ze jestes debilem to dam ci rade: jak placiles? Karta kredytowa / debetowa? Jak tak to masz szczescie w tej durnocie, zglaszaj fraud do banku

Jak przelales kase lub skorzystales z Western Union to zegnaj sie nadzieja

Pewnie uzywaja do statystyki aby obliczyc w jakim kraju zyje najwiecej idiotow

masz racje o trzech idiotow wiecej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty mogles zaplacic komus ...ile???

na Boga Świętego na jakiej podstawie ty żes słał komuś kase? myslałes ze na lewo załatwią Ci kartę czy jak...??

ale znalazłem twojego johna z texasu na youtubie wlasnie utopil bugatti :)

skoro ma takich klientow jak ty to go spokojnie stac na takie cacko zeby je utopic w stawie :)

Soczek ja ci nie wierze, musisz byc trolem i chcesz wywołac dyskusję i nie wysłałes zadnej kasy to niemozliwe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...