Skocz do zawartości

Transfer Dolarow Z Usa


Max Cohen

Rekomendowane odpowiedzi

Klaniam sie wszystkim ,

Zwracam sie z uprzejma prosba o informacje.

Szesnastego lipca wylatuje z USA i wracam do Polski. Bede pracowal w USA do 15 lipca. Po moim wyjezdzie moj pracodawca wplaci mi pieniadze na moje konto w Global Cash Card. Do tej pory transferowalem pieniadze z mojego konta na Global Cash Card do banku Chase (Z chase'a pieniadze ladowaly w mojej kieszeni). Niestety w Polsce nie bede mogl tego zrobic. Moge je przetransferowac, ale ich juz nie wybiore.

Szukam jakiegos alternatywnego rozwiazania, jakiejs strony na ktorej moge zalozyc wirtualne konto, nastpenie chcialbym na nie przelac dolary, na sam koniec przelac je na konto walutowe w Polsce.

Jeszcze pozostala mi opcja korzystania z karty debetowej mastercard w bankomacie w Polce, jednak mysle ze strace na kursie dolara jesli to zrobie.

Czy ktos ma jakies propozycje?

Ps. Banki w USA odpadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za ten artykul Sly =)

Moneybookers wydaje sie byc ciekawa opcja, niestety... z tego co czytam zablokowali mozliwosc wysylania pieniedzy z USA... ( :))...

Widzisz, korporacja dla ktorej pracuje podpisala umowe z tzw. "Global Cash Card". Moi pracodawcy przelewaja tam pieniadze, a ja je z tego konta wybieram. Ta karta jest uciazliwa, jesli ja wezme do Polski i pojde do ATM, to na pewno przelicza mi dolary po najgorszym kursie, ponadto "Global Cash Card" liczy sobie za kazda transakcje...

Po prostu pracodawca aby zaoszczedzic grosza na ksiegowoci podarowal nam ten uciazliwy plastik, zamiast czeku.

Szukalem opcji w ktorej moglbym uzyc mojej karty debetowej i wyslac z niej pieniadze do polski (dolary). Caly czas szukam. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda jest PayPal.

Sprawdzone przeze mnie. Mozesz robic tranfer Polska-USA i na odwrot bez zadnych problemow. TO co potrzebujesz to 2 konta emialowe, 1 przypisany do amerykanskiego konta PayPal a drugi do poslkiego konta PayPal. Potem kazdemu kontu przypisujesz karte kredytowa lub konto bankowe i juz. Zajmuje to troszke zeby zweryfikowac konta etc. Ale po tygodniu spokojnie robisz transfery. Wszystko legalnie i za mala oplata.

jesli bedziesz potrzebowal pomocy to pisz, ale prawie wszystko jest ladnie opisane na stronach paypala.

dalija2007@yahoo.com

zapomnialam napisac ze wcale nie musisz miec konta walutowego w Polsce. Paypal bieze moze z 20$ oplaty przy duzych transakcjach i potem na twoje konto trafiaja juz zlotowki. Wszystko robisz przez net i nie musisz sie uzerac z zadnymi bankami. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtwierdzam .. Paypal wydaje sie sensownym rozwiazaniem. Trzeba zalozyc dwa osobne konta Paypal z dwoma roznymi kontami emailowymi. Do pierwszego przypisujemy konto w USA, do drugiego konto w Polsce (niekoniecznie walutowe). Potem bez problemu przelewamy z konta USA na konta "polskie". Nawet przelicznik $ -> PLN nie jest taki zly a oplata dosc mala (ja placilem okolo 1$ za przelanie 100$). Xoom.com tez dziala a oplata jest stala niezalenie od kwoty - $4.99. Pieniadze sa okolo po tygodniu na wskazanym koncie, aczkolwiek wydaje mi sie ze przelicznik $ -> PLN jest mniej korzystny porownujac do Paypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Czy mozna przelac pieniadze bez zamieniania dolarow na zlotowki? Czy mozna przelac kwote wieksza niz $500 za jednym razem? Pytam gdyz sprawdzalem ta opcje na Paypalu i z tego co pamietam, limit miesieczny (?) to $500.

Dziekuje jeszcze raz,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Witaj

ja wykobinowalem inny sposob.

Tez paypal zalozony w usa.Do paypala podlaczone konto checking mojego amerykanskiego konta i karta debetowa. Paypal oferuje karte mastercard do konta paypal, abys mogl np wyjac pieniadze z bankomatu ktore leza na paypalu np po transakcjach sprzedazy na aukcjach Ebay. Jest to bezprowizyjny sposob.

Karta debetowa paypal dziala tak samo jak karta debetowa mojego konta checking w Suntruscie. Wyjmujac nia kase lub placac nia sciaga mi bez zadnych prowizji kase z konta checking mojego banku.

Karte paypal wyslalem do Polski do rodziny w bezpieczny sposob. Najpierw konto paypal doladowujesz ze swojego konta bankowego (wszystko darmowe w moim przypadku). Rodzina w moim przypadku, wyciaga zlotowki moja karta paypal w polsce po kurcie wymiany walut Mastecard. Bez zadnych prowizji.

Kurs zawsze mozesz sprawdzic

https://www.mastercard.com/us/personal/en/c...sion/index.html

roznica dochodzi do kilku groszy miedzy kursem Mastercard,NBP i kantorowymi w polsce.

Minusy

-konto paypal doladowujac ze swojego konta bankowego zabiera kilka dni

-konto paypal musi byc zaladowane, bez srodkow karta jest odrzucana przez bankomat w polsce, choc uzywajac jej w usa dzialala zawsze sciagajac mi kase z konta bankowego automatycznie, ale jest to swojego rodzaju zabezpieczenie gdyby rodzinka sie obrazila ze dlugo nie przyjezdzasz i chciala cie oskubac

-aktywacja wiekszych limitow platnosciowych na paypalu zajmuje troche, oni musza wszystko weryfikowac

Plusy

-mozna zlecic wyjecie pieniedzy z bankomatu po dobrym kursie

-transakcje odbywaja sie bez prowizji przy dobrym kursie PLN<>DOLAR

Pewnie to samo mozna osiagnac dodatkowa karta do konta bankowego. Ale nie wiem jak z prowizjami w takim wypadku i jak z przewalutowaniami.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...