Skocz do zawartości

Paszport Dla Dziecka Ponizej 5 Roku Zycia


donata771

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mozliwe,ze bylo kiedys o tym ale ja dowiedzialam sie dopiero dzis :)

Moj syn mial wyrabiany paszport w 2007r-do 2012r

Okazalo sie,ze jesli dziecko ponizej 5 roku zycia rozni sie wygladem nawet niewiele musi miec wyrobiony nowy paszport.

Paszport do 5 roku zycia ma waznosc 12 miesiecy.

Wiec mimo waznego paszportu i wklejonej wizy nieimigracyjnej musimy wyrobic nowy....

Napewno dla wielu rodzin bedzie to straszne utrudnienie.

Koszt w Polsce to 30zl+zdjecia

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/380/31/I...aszportowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra jest napisane ze dziecko ktore bedzie miec wyrabiany paszport dzis a ma mniej niz 5 lat to jego waznosc jest na 1 rok.

i teraz zalezy jak dziecko sie zmienilo,jesli widac po dziecku duze zmiany to powinno sie wymienic paszport na nowy...

a jak nie widac duzych zmian to juz zalezy od urzednika czy takie dziecko przepusci ,czy nie bedzie sie za duzo roznic od zdjecia w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Planujemy z żoną i córką wybrać się do Polski na trzy tygodnie (w styczniu 2013), i teraz mam takie pytanie:

- Córka urodziła się w USA więc ma obywatelstwo tutejsze, ale ja umiejscowiłem jej akt urodzenia, i procedura jest już przy samym końcu, więc do stycznia na pewno będzie wpisana do księgi urodzeń w Polsce. Obstawiam, że nie ma szans do stycznia wyrobić jej polskiego paszportu, czy jako obywatelka PL może wjechać do kraju na amerykańskim paszporcie? Czytałem kiedyś tutaj na forum, że jeżeli ktoś jest obywatelem Polski to jest zobowiązany posługiwać się polskimi dokumentami na jej terenie.

przejrzałem jeszcze ten wątek: http://forum.usa.info.pl/topic/16887-przyjazd-obywatela-polski-na-amerykanskim-paszporcie/

i z tego co tam piszecie, to chyba nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...