Skocz do zawartości

Przesiadka W Hamburgu


Rekomendowane odpowiedzi

mam lot do NYC z przesiadką w Hamburgu,

lądowanie na terminalu 2- 8.00, wylot z terminala 1 o 9:00, myślicie,że to wystarczająco dużo czasu, bo zaczynam się trochę denerwować, czy ta godzina, to dość czasu?

może ktoś leciał z przesiadką w Hamburgu i podzieli się doświadczeniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liniami Lufthansa była przesiadka w Monachium na lot do Chicago. Czas na przesiadkę 35 minut. Samolot z Polski nie był opóźniony, aczkolwiek 35 minut to trochę mało jak na przebiegnięcie na drugi koniec lotniska. Dlatego też obsługa samolotu na trasie do Monachium została poproszona o poinformowanie lotniska o tym, że są pasażerowie przesiadający się. Samolot do Chicago został wstrzymany w oczekiwaniu na pasażerów, stąd miał półgodzinne opóźnienie startując z Monachium, w drodze do Chicago nadrobił.

Nie wiem czy zawsze się uda takie coś, w tej konkretnej sytuacji tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wszystko masz na 1 bilecie?

jak sie ma malo czasu na przesiadke, jest szansa ze ten drugi samolot poczeka (ponoc to zalezy od pilota) - poczekaja ale pod warunkiem, ze moga i ze masz na 1 bilecie te wszystkie loty. Bo jesli sa oddzielne bilety - wowczas jest problem, bo ich to specjalnie nie interesuje (to Twoja wina, ze sie spozniles na kolejny samolot).

Ja jakos staram sie miec ok 2h miedzy lotami - wowczas jest szansa, ze nie bedzie problemu (loty przez Chicago sa ciekawe jesli sie ma mniej niz 2h na przesiadke i okazuje sie, ze na odprawie czekaja ludzie z kilku samolotow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko na jednym bilecie:), ale teraz to te bilety dziwne jakieś, elektroniczne znaczy się:)

no właśnie ciekawe jak z tą odprawą, czy w warszawie dostaniemy karty pokładowe na lot z Hamburga, czy dopiero w Hamburgu, bo to jednak moze nas trochę przystopować;)

Jak kupowalam bilet to miałam wątpliwości czy zdążymy, pan kasjer mnie uspokajał, ale teraz nie jestem już niczego pewna:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....elektronicznej bylety sa moze troszke dziwne ale z drugiej strony nie ma obawy zgubienia - bo mozesz ponownie wydrukowac. Mialam podobna sytuacje raz - agent turystyczny powiedzial, ze nie bedzie problemu z 1h25min przesiadka w Chicago i lot dalej do Phoenix - a okazalo sie, ze musialam biec bo samolot czekal na mnie. Poinformowano mnie, ze gdyby nie fakt iz dobra wola pilota i to, ze wszystko bylo na 1 bilecie - to musialabym czekac na inne polaczenie, co wiazaloby sie z niedogodnosciami, itp.

tak wiec - pamietaj, aby nastepnym razem upewnic sie czy:

1. wszystkie loty masz na 1 bilecie - czyli cala podroz

2. czy jest odpowiedni czas (przerwa) miedzy lotami, aby mozna bylo mec czas na dostanie sie na kolejny lot - im wieksze lotnisko tym bardziej zwracamy uwage na to :)

3. jesli lecisz dalej i masz jeszcze przesiadke w USA to pamietaj, ze trzeba odebrac swoj bagaz na pierwszym lotnisku w USA i 'nadac' go ponownie ;)

Co do kart pokladowych, to z tego co pamietam to w Warszawie dostaje sie karte pokladowa na pierwsze polaczenie z Warszawa, a tam na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do kart pokladowych, to z tego co pamietam to w Warszawie dostaje sie karte pokladowa na pierwsze polaczenie z Warszawa, a tam na kolejne."

Można w Warszawie poprosić o wydrukowanie karty pokładowej na kolejny lot. Ja tak robiłam. Zaoszczędziło to sporo czasu w trakcie przesiadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...