Skocz do zawartości

Przeterminowana Green Card.ojciec W Usa.


Rekomendowane odpowiedzi

zaczne od tego ze mialam bardzo skomplikowane zycie.przeprowadzki itd.w kazdym badz razie pojechalam do usa majac jakies 6 lat.tam poszlam do 1 klasy..i mieszkalam tam wiele lat az do ukonczenia middle school czyli do czasu gdy mialam jakies 15 lat. mialam wtedy green card..nie moglismy sie zdecydowac czy wrocic do polski czy zostac tam... w koncu rodzice zdecydowali ze wracamy do polski z rodzenstwem i mama,a tata zostaje w usa.On juz tam przebywa w sumie nie cale 20 lat!! moja green card chyba juz wygasla...a tata wraca do kraju na drugi rok i tym samym zamknie mi furtke powrotu do usa... Chcialabym wiec odzyskac moja green card,a pozniej zdobyc tam obywatelstwo.

czy mozna reaktywowac przeterminowana green karte.?????a jesli nie to jak zdobyc zielona karte sponsorowana przez rodzica?zaliczam sie do pierwszej kategorii gdyz mam prawie 22 lata i jestem stanu wolnego..z tym ze mam dziecko ktore we wrzesniu konczy 2 latka.Ojciec dziecka jest w naszym zyciu ale na akcie urodzenia dziecko MA MOJE NAZWISKO.nie mamy slubu.Ojciec jest jednak wpisany na akcie.

Czy przechodzi automatycznie green card na dziecko ?? i jak to jest z uzyskaniem obywatelstwa pozniej?????

Niech ktos mi doradzi!prosze.su

ps.dodam ze kilka lat temu mimo ze bialy paszport mi wygasl,a green card mialam jeszcze aktualna odwazylam sie odwiedzic ojca w stanach..i o dziwo --oni nawet nie mieli zadnych info na lotnisku o tym... a przeciez dozwolony czas pobytu w polsce na bialym paszporcie przekroczylam:)

a majac green card moge jezdzic do polski i z powrotem tylko na tym bialym paszporcie czy jak??? i ile czasu musi minac by uzyskac obywatelstwo!?

nie jestem pewna ale tata chyba ubiega sie o obywatelswto,ale jeszcze go niema<niewiem nie znam sie>...ale moge sie mylic bo przeciez ja mialam ta green karte,....

zagubiona jestem!

(First Preference - dzieci obywateli USA (powyżej 21-go roku życia) stanu wolnego.

Second Preference - współmałżonkowie oraz dzieci stanu wolnego (niezależnie od wieku) wraz ze swoimi dziećmi, osób posiadających prawo stałego pobytu.

Third Preference - będący w związkach małżeńskich synowie i córki obywateli USA wraz ze współmałżonkami oraz ich dzieci poniżej 21 roku życia.

Fourth Preference - rodzeństwo obywateli USA, ich współmałżonkowie wraz z dziećmi poniżej 21 roku życia.)[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze sie zaliczasz do 1 kategorii a piszesz ze nie wiesz czy Twoj Ojciec ma obywatelstwo to moze od tego zacznij i sie dowiedz to raz

to ze moglas wleciec i moglas nie miec zadnych problemow to tak bywa ale wystarczy ze bedziesz sie starac o obywatelstwo nawet po 5 latach pobytu w USA i nic z tego nie wyjdzie .Poniewaz wyjedzie ze bylas dlugo po za USA i utracilas rezydeture ,chyba ze teraz postarasz sie o takie cos:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._residents.html

poczytaj tez posty Gucio na tym forum

strona rzadowa o GC oraz kto sie moze starac o obywatelstwo :

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

co do dziecka to jest cos takiego jak:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...on_letters.html

ale musisz najpierw zobaczyc jak bedzie z Toba i GC

bo jak wyjdzie ze bedziesz musiala sie starac o GC od nowa to moze dostac GC Twoje dziecko nawet jak jestes stanu wolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE BARDZO ZA WSZELKI ODZEW~.JESTEM WAM BARDZO WDZIECZNA.

wiec tak.....

z Ojcem nie moge sie narazie skontaktowac,ale pytalam dzisiaj jego siostre czy on ma obywatelswto i powiedziala mi ze juz jakis czas temu zlozyl papiery zeby je dostac i niewie czy juz ma ale chyba jeszcze czeka.wiec niewiem.

po 2.. Mama ktora ma moja green card (choc prosze ja juz 1000 razy zeby mi ja oddala..a ona tego nie robi,,wiec podejrzewam ze sama niewie gdzie ja polozyla:/) twierdzi stanowczo ze ja mam jeszcze green card wazna okolo ROk.mi sie w to nie chce wierzyc,...ale bede ja meczyc zeby mi ja oddala ..wtedy sie okaze.Nawet jesli ma racje to ja jestem juz w polsce 7 lat..a mialam byc do roku z bialym paszportem.zostalam jednak tu w kraju ,bialy paszport przepadl,ale green card jeszcze wazna.wiec co?????moge tam wrocic w ciagu tego roku i zalatwiac staranie sie o obywatelstwo??? ona twierdzi uparcie ze panikuje i ze najwazniejesze ze karte mam wazna.no ale skoro przekroczylam czas pobutu to teoretycznie green card jest niewazna tak?? chyba ze sie myle...

ale czy oni tego nie wykryja na lotnisku??nie beda sie czepiac? tutaj skonczylam w tym tygodniu studia,i zrobilam tutaj liceum.a i mam dziecko urodzone w polsce.ale tyle lat tam siedzaiam,,,szkoda by bylo......

nie chce zmarmowac tej green card bo to byloby idiotyczne!!

chce zdobyc obywatelstwo zeby kiedys nie bylo problemu z powrotem tam.. po czym narazie wrocic do polski.

wiec mam sie czego obawiac??? moge tak o poprostu teraz tam wjechac na tej green card?? i zaczac starac sie o obywatelstwo?? jak to trwa kilka lat to ja niewiem..skoro ojciec wraca na drugi rok do polski a jesli bym jechala w tym roku to tylko do niego.bo trzeeba tam siedziec przez caly czas od wypelnienia formalnosci na obywatelstwo az do jego otrzymania?

PROSZE POMOZCIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] ja jestem juz w polsce 7 lat..a mialam byc do roku z bialym paszportem.zostalam jednak tu w kraju .bialy paszprt przepadl,ale green card jeszcz wazna.wiec co?????moge tam wrocic w ciagu tego roku i zalatwiac staranie sie o obywatelswto??? ona twierdzi uparcie ze panikuje i ze najwazniejesze ze karte mam wazna.no ale skoro przekroczylam czas pobutu to teoretycznie green card jest niewazna tak?? chyba ze sie myle...

ale czy oni tego nie wykryja na lotnisku??nie beda sie czepiac?

Zakladajac nawet, ze data waznosci twojej karty jeszcze nie minela to wcale nie znaczy ze bezproblemowo wjedziesz na teren USA. Otoz na lotnisku "beda sie czepiac" - nie moga odmowic ci wjazdu na teren stanow, ale prawdopodobnie twoja sprawa zostanie skierowana przed sad imigracyjny z powodu porzucenia rezydencji. Jezeli nie przekonasz sadu, ze zawsze chcialas mieszkac w USA a tylko okolicznosci zmusily cie do wyjazdu to twoja karta zostanie anulowana.

Kolejna opcja jest staranie sie o odnowienie karty w Polsce (nawet wyekspirowanej) - zobacz post sly6 i poszukaj na forum watku o "powracajacym rezydencie" , jest tego troche. Mysle, ze moglabys sie tutaj kwalifikowac - (decyzje o wyjedzie podjeli za ciebie rodzice, bylas niepelnoletnia, studiowalas w Polsce i takie tam rozne.)

Nie mozna w ciagu roku "zalatwic" obywatelstwa, trzeba spelnic okreslone warunki by sie do tego kwalifikowac (miedzy innymi pobyt w USA przez conajmniej 30 miesiecy w ciagu ostatnich 5 lat) wiec o obywatelstwie na razie zapomnij.

jak to trwa kilka lat to ja niewiem..skoro ojciec wraca na drugi rok do polski a jesli bym jechala w tym roku to tylko do niego.bo trzeeba tam siedziec przez caly czas od wypelnienia formalnosci na obywatelstwo az do jego ottrzymania?

Proces uzyskania obywatelstwa trwa na ogol okolo roku od zlozenia wymaganych dokumentow do przysiegi ale nie w tym problem.

"Tam" wcale nie trzeba siedziec skoro sie tego nie chce wiec zacznij od tego, zeby sie zdecydowac czego chcesz.

nie chce zmarmowac tej green card bo to byloby idiotyczne!!

wyglada na to, ze troche pozno na takie refleksje.

tutaj skonczylam w tym tygodniu studia,i zrobilam tutaj liceum.a i mam dziecko urodzone w polsce.ale tyle lat tam siedzialam wiec chyba mi sie nalezy ...i mnie nie skresla:/

Ten fragment podoba mi sie najbardziej. Nie, nic ci sie nie nalezy.

ale ciagle jest szansa, ze cos moze z tego byc.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak sie nie dogadasz z Matka to Ci GC nie zwroci>skontaktuj sie z Amasada w tej sprawie oraz prawinikiem jakims w Polsce .

Tak jak Jim napisal ze mozesz miec wazna GC ale pozucana rezydeture a wtedy mozesz miec duze problemy jak nie teraz to przyszlosci wiec ureguluj ja ta sprawe ,masz podane linki do tych spraw

a czytalas podane strony www ?moze zpoznaj sie sie znimi

jak masz czas to poczytaj forum oraz posty Karina ,Ona pisala o tym pare razy co moze byc na granicy i ze kogos moga puscic ale Ciebie juz nie nawet jak masz wazna GC

na Twoim miejscu najpierw bym uregolowal sprawe z GC a potem myslal nad obywatelstwem bo moze byc tak ze juz rezydetury nie masz a mozesz miec wazna GC ale to juz masz wyzej napisane o utracie tego..

jesli Twoja GC zaginela to poczytaj to dobrze:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.Doskonale sobie zdaje sprawe z tego ze pozno sie zabralam za tą sprawe ale jako nastolatka nie interesowaly mnie te formalnosci..Dopiero jakis czas temu przypomnialo mi sie sprawa z green card.no nic..bede cos dzialac.Dam Wam znac za jakis czas co sie zmienilo.pozdrawiam:*

aha i jeszcze jedno sprostowanie - ktos tu napisal zebym sie zastanowila co chce. Chce miec otwarta furtke w przyszlosci powrotu do Usa.To wszytsko.Stąd chcec uzyskania obywatelstwa.

Moj brat np jest urodzony w stanach i takiemu to pozazdroscic- ma podwojne obywatelstwo.

A pytalam ile sie czeka na uzyskanie obywatelstwa dlatego ze ojciec zjezdza na stale do polski na drugi rok,sprzedaje tam dom itd..

W kazdym badz razie- ilosc pytan zadawanych przezemnie jest poprostu wynikiem mojego zaklopotania.

W polsce musze sobie praktycznie radzic sama,.

Bede chyba kierowac sie do Warszawy w sprawie odnowienia karty..bo troche nastraszyliscie mnie tym ze moja sprawe moga skierowac do sadu..

Zastanawia mnie tylko to skad oni niby beda na lotnisku beda wiedziec ile w Polsce bylam. Znajomy twierdzi ze nic mi na otnisku nie moga zrobic.. i radzi pojechac do usa i iisc odnowic karte na kolejne 10 lat.Ile osob-tyle rad....

Troche mnie jednak przeraza kwtota w sumie 800 $ za staranie sie o odnawianie karty w Wawie.Ale coz-cos za cos:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ,,masz racje ze ile osob tyle rad

a teraz spytaj sie tego kogos ze jak Ci sie podwienie noga a moze takie cos byc to czy CI pomoze?pewien powie ze nie mysli pesymistycznie ale takie jest zycie ze teraz urzednicy bardziej sie takim osobom przygladaja,nawet pare artykulow jest w dziennik.com o tym ze urzad sie takim osobom bardziej przyglada,,i moze byc tak ze odnowisz karte ale pod czas starania sie o obywatelstwo cos wyjdzie bo czasami wychodzi a wtedy zegnaj GC oraz obywatelstwo bo nie wiem czy wiesz ale wtedy przegladaja Twoje wszystkie papiery i jak cos bedzie nie tak to Ty bedziesz musiala urzad przekonac ze cos nie gra a nie Oni...

I teraz oczywiscie wybor nalezy do Ciebie jaka droga chcesz isc i jak isc,,ale pamietaj ze jesli komus cos sie udalo to mi sie moze nie udac a wtedy nie bedzie ze kolega mial tak,ze nie wiedzialam ..to juz urzedu nie obchodzi

co do znajomego to sie spytaj czy urzednik moze Cie skierowac do sadu?a moze a wtedy bez dowodow pewnych mozesz miec cofnieta karte oraz rezydeture-moze tez urzednik tak z Toba rozmawiac ze sama sie zgodzisz oddac GC bo bywaja takie przypadki ..

jedynie nie mozemy powiedziec na kogo trafisz bo jedni przejda bez niczego a inni beda miec zle

czy to jest straszenie jak moze byc?

moze bedziemy pisac ze bedzie wszystko ok,ze nic sie stanie a jak sie stanie to powiemy Tobie sie nie udalo ale nie przejmuje sie tym lub tez powiemy bywa tak..czy takie cos jest dobre/.

a no nie..bo trzeba pisac co moze byc i jak wrazie czego z tego wyjsc a nie myslec po fakcie..a wtedy i adwokat nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie.zgadzam sie ze trzeba sytuacje rozpatrzyc z kazdej strony.. :)

OK WIEC TO ZNOWU JA....

sytuacja sie troszke zmienila.Dzisiaj odzyskalam moja green card...

data waznosci od: 95 roku do ... luty 2014.Czyli okolo 3 i pol roku jeszcze wazna.

Poinformowalam Mame o moich zamiarach...i rozpetala sie wojna.

Twierdzi ze narobie sobie wiele problemow jesli pojade do wawy ,przyznajac sie ze jestem w polsce ponad rok ,a green card prawnie powinna juz byc niewazna!

Mowi ze nikt tak nie robi..a ludzie z ambasady itd.tak strasza .. No i ze napewno nikt nic nie bedzie na lotnisku wiedzial.. <choc sadzac po tym ze mam dziecko-to nie powinno to sie znalezc w ich komputerach?>.Tak jak mowilam dziecko sie urodzilo u nas w Polsce w 2008r..wiec zastanawia mnie to.Ona uparcie twierdzi ze najwaznijesze ze data waznosci na green card jest wazna a w komputerach nie beda miec wpisane nic wiecej na moj temat..np to ze tutaj studiowalam,urodzilam itd..

Za to mowi ze wg jej info i tak nici z obywatelstwa poniewaz musialabym tam jechac i mieszkac 5 lat by je ottrzymac.

Hmm..ja juz sie mieszam.Skoro nie powinni wiedziec ze bylam 7 lat w polsce to chyba nie moga zalozyc ze mnie w usa nie bylo.Jezu ale to skomplikowane wszytsko..

Strasznie zaluje ze tak moje sprawy zostaly zaniedbane ... bo wtedy bylam jeszcze nastolatka i sadzilam ze rodzice wiedza co robia..jak sie okazuje nie:/

mowia ze narazie niema potrzeby jechac odnawiac karte skoro jeszcze 3,5 roku waznosci..a mi przeciez caly czas chodzi o podejmowanie krokow do uzyskania obywatelstwa sobie ,a pozniej dziecku...

Dziekuje za odpowiedzi jeszcze raz.naprawde doceniam gdyz jestescie jedynymi osobami ktore chociaz chca wysluchac co mam do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz dwie sprawy,,waznosc plastiku a bycie rezydentem i tutaj chodzi abys miala ta rezydeture

a jesli myslisz o obywatelstwie to lepiej miec wszystko w porzadku z papierami ...

Moze byc tak ze nie bedziesz sie starac o obywatelstwo,przedluzysz sobie GC i nic nie bedzie ale nikt Ci nie da 100% pewnosci ze tak sie nie stanie i nie bedzie a wtedy moze byc za pozno na przepraszam..chyba ze bedziesz miec sama GC i jakos przejdziesz przez cale zycie no ale to moze..

Po to sa formularze ze jak dojdzie do takiego czegosc aby taka osoba nie emiala problemow na granicy i aby jej nie odebrano rezydetury bo karte moze miec wazna ale na niej nie wleci lub tez bedzie miec problem z sadem

Pytasz sie skad beda wiedziec ze jestes w Polsce,sa dane z linii lotniczych,sama postaralas sie o paszport bialy

a jak zlozysz papiery na obywatelstwo to skad bedziesz miala rozliczenia z podatkami itd

poczytaj moze posty KW co musiala wyslaci pokazac,poczytaj strony rzadowe bo widze ze nie zobaczylas ich nawet a szkoda

mozesz poczytac posty takie jak te:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?act...ult_type=topics

nie wiem tylko ze jakbys wjechala teraz na GC,byla 5 lata to by przeszlo z obywatelstwem ze Cie kiedys nie bylo tyle czasu w USA ..

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...amp;hl=dziennik

zapoznaj sie z postami Kariny jak czasami jest z GC:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?act...sult_type=posts

troche tego jest do czytania ale jak poczytasz to moze podejmiesz decyzje co zrobic w swojej sprawie

http://www.dziennik.com/articles/prawo-i-my/8995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...