Skocz do zawartości

Zielona Karta,loteria


niki2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam ale niosę negatywne wieści:

For DV-2012, natives of the following countries1 are not eligible to apply because the countries sent a total of more than 50,000 immigrants to the United States in the previous five years:

BRAZIL, CANADA, CHINA (mainland-born), COLOMBIA, DOMINICAN REPUBLIC, ECUADOR, EL SALVADOR, GUATEMALA, HAITI, INDIA, JAMAICA, MEXICO, PAKISTAN, PERU, PHILIPPINES, POLAND, SOUTH KOREA, UNITED KINGDOM (except Northern Ireland) and its dependent territories, and VIETNAM.

Persons born in Hong Kong SAR, Macau SAR, and Taiwan are eligible.

Szczerze mowiac, nie mialam nawet cienia nadziei, ze zostaniemy wlaczeni do udzialu w loterii. W przyszlym roku mozemy sie spodziewac powtorki z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a ja mam 2 pytania.

czy jak sie wylosuje GC to trzeba od razu wyjeżdżać do usa czy można wyjechać dopiero np. za ok 3 lata?

a jeśli sie nie wylosuje GC w jednym roku to czy można sie starać w następnym?

pozdrawiam

w tym filmie "zielona karta" wlasnie wystepowal taki "biznesmen" z Jasla, ktory malo, ze mial "trzy biznesy" to jeszcze "jezdzil mercem"...musialbys obejrzec bo ja nie pamietam czy amerykanie pozwolili mu czekac trzy lata na odbior zielonej karty aby mial czas sprzedac "biznesy" wprowadzajac je najpierw na gielde ( a to trwa, oj trwa...) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, nie mialam nawet cienia nadziei, ze zostaniemy wlaczeni do udzialu w loterii. W przyszlym roku mozemy sie spodziewac powtorki z rozrywki.

a ja trochę tak i się nieco zdolowalem.....ehhhn...nic...pozostaje ta trudniejsza i dłuższa i bardziej kosztowna droga...internship -> H1B -> sponsoring....jeżeli w ogóle coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oglądałem ten serial a ten "biznesmen" jest z mojego rodzinnego miasta Jasła wiec znam ten temat:P

on bodajże niecały rok po wylosowaniu GC wyjechał.

a jeszcze jedno czy GC ma jakis okres ważności? jak ma to, dopiero po wylosowaniu dowiaduje się na ile dostałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roktiw jesli mialabys szczescie w losowaniu,potem wysylaniu papierow bo samo wylosowanie osoby to jeszcze nic,sa i byly przypadki ze ktos odeslala papiery i nie doczekal sie na rozmowe poniewaz zawsze troche wiecej losuje sie osob niz jest miejsc ,,fakt wiekszosc dostaje osob taka wize na pobyt staly ale nie w 100% ..

co do wyjazdu to wiele razy pisalismy na forum ze jesli po rozmowie z Konsulem i przekonania go ze dasz sobie rade dostalbys wize na pobyt staly wtedy powinienies wyjechac w 180 dni wiec masz jakies 6 miesiecy na wyjazd

juz w USA powinienes dostac zielona karte na 10 lat wazna ale mozesz ja utracic z wielu powodow jak i status rezydenta ,,poczytasz o tym na forum oraz na stronach rzadowych jak ta:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...