Jump to content

Brak Paszport Biometrycznego, A Wjazd Do Usa


Musher

Recommended Posts

Witam,

Przeczytałem ostatnio taką informację, że urzędnicy imigracyjni w US honorują tylko paszporty biometryczne?

Paszporty te wydawane są od połowy 2006 roku, natomiast ja posiadam ważny paszport (wydany w 2003 r. - czyli nie jest biometryczny) i z tym paszportem ubiegałem się o wizę (styczeń 2010 roku). Nie było żadnego problemu w ambasadzie - otrzymałem wizę na 10 lat.

Moje pytanie - czy może pojawić się jakiś problem na terenie US jeśli posiadam ważną wizę (wydaną w tym roku), natomiast nie posiadam paszportu biometrycznego (ale jest jeszcze ważny 3 lata)?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, mam to w takim przewodniku po USA Baedekera,

cyt. "Od 26 października 2005 r. urzędnicy amerykańscy akceptują jedynie paszporty biometryczne z chipem przechowującym informacje osobowe. Dotyczy to także dzieci! Paszporty dziecięce albo wpisy w dokumentach rodziców nie są uznawane. Paszporty wystawione przed 26 października 2005 r., a możliwe do komputerowego odczytania, wciąż zachowują swoją ważność".

Link to comment
Share on other sites

zamiast czytac jakies przewodniki to masz strone Ambasady,strony rzadowe na temat danych paszportow

to tak jak pewna stewardessa dziwila sie ze osoby z Polski musza miec druk i-94-bo maja wizy bo myslala ze jak my jestemy w Unii to latamy w ruchu bezwizowym i mamy miec i-94w

odpowiedz masz tutaj tez podana i to sie tez i Ciebie tyczy:

Paszporty wystawione przed 26 października 2005 r., a możliwe do komputerowego odczytania, wciąż zachowują swoją ważność".

po 26 pazdziernika 2006 weszly nowe zasady ruchu bez wizowego dla obywateli Panstwa objetych ruchem bezwizowym

jak umiesz angielski to tutaj masz odpowiedz,,widac ze w tym przewodniku tez pomylili rok wejscia tych nowych przepisow a to bylo w 2006 roku

http://travel.state.gov/visa/temp/without/...mrprequirements

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...