Skocz do zawartości

Przed Wyjazdem Do Usa?


aksza56

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam pytanie... czekam własnie na rozmowę w sprawie wizy K1(mam nadzieję że ja dostanę :))

i zastanawiam się co powinnam załatwic w polskich urzędach przed wyjazdem na stałe do USA?

trzeba powiadomić np. urząd skarbowy? zus? i zgłosić taki wyjazd?

proszę o rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np zalatw z US i zloz odpowiedni NIP ze Cie w Polsce nie bedzie,ze Twoje tzw interesy sa po za Polska chyba ze bedziesz pobierac kase np za wynajem mieszkania w Polsce wtedy musisz zlozyc odpowiednie zlozenie podatkowe w danym roku podatkowym.

co do ZUS to nie wiem co tam pobierasz,czy masz jakies zaleglosci ,czy masz swoje fime...

tam Ci powinni powiedziec co musisz zrobic lub tez nic

sa osoby ze ida do spoldzielni mieszkaniowej,mowia ze nie beda mieszkac ale nadal sa zameldowane i wtedy pare zl powinni odliczyc od czynszu jak mieszkaja tam jakies osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa takie osoby ze ida do notariusza i zostawiaja bliskim,przyjaciolom-znajomym pewne upowaznienia aby wrazie czego mogli to pokazac w urzedach itd...\

to samo z bankami ze mozna komus zostawic upowaznienia,gorzej jak taka osoba pobierze cos z konta bez Naszej wiedzy ale i takie cos mozna anulowac w banku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie podaje:

- w US wypelniamy zielony druk NIP3 zeby dokonac aktualizacji danych. W adresie zamieszkania wpisujemy adres w Stanach i jest to dla US informacja, ze bedziemy mieszkac i rozliczac sie za granica

- Mozna przygotowac dla osob najlblizszych pelnomocnictwo ogolne (odbior poczty, zalatwienia z roznymi urzedami, firmami dostarczajacymi nam wszelkie media, bankami, itp.). Mozemy je napisac sami wg dostepnych wzorow i tylko potwierdzic notarialnie za 25zl

- Na poczcie za 21zl mozna zrobic pelnomocnictwo stale dla kogos aby odbieral nasza korespondencje polecona badz zaznaczyc zeby zostawiano przesylki polecone w skrzynce

Jesli ktos ma inne informacje to chetnie skorzystam, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...