Skocz do zawartości

Gc Nieobecnosc W Usa Przez Dwa Lata Jakie Konsekwencje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Przebywam poza USA dwa lata, w we wrzesniu chce zaryzykowac i pojechac w zwiazku z tym moje pytanie, jakie moga byc konsekwencje jesli na lotnisku wyjdzie na jaw ze przez tak dlugi okres przebywalem poza granicami USA- natychmiastowy deport, areszt, czy wyznaczenie jakiegos terminu na sprawe w sadzie, a moze cos innego???

Jesli ktos jest zorientowany to prosze o odpowiedz

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej twoja sprawa zostanie skierowana do sadu imigracyjnego w zwiazku z podejrzeniem porzucenia rezydencji. Tak wiec na teren USA wjedziesz, a potem bedziesz musial przekonac sedziego ze dalej chcesz mieszkac w stanach.

Moga ci tez zaproponowac dobrowolne zrzeczenie sie karty na lotnisku, wtedy obedzie sie bez sadu i pozwola ci wjechac na jakis okres czasu (do 6 m-cy). (byl taki watek na forum).

Mozesz tez nikogo nie zainteresowac swoja osoba i wjedzesz spokojnie i bez problemow, ale na to bym szczegolnie nie liczyl.

Jedno jest pewne - kwiatami cie witac nie beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jim Beam za odpowiedz.

Jeszcze jedno pytanie, zamierzam najpierw odwiedzic znajomych w Bostonie i tam posiedziec kilka dni, nastepnie juz docelowo chce leciec do Atlanty. Wiadomo, ze kontrola bedzie w Bostonie, zalusmy ze tam mnie sprawdza i wyda sie ze dlugo przebywalem poza stanami, oczywiscie bede walczyl o GC, takze sprawa zostanie skierowana do sadu i teraz najwazniejsze gdzie ta sprawa sie odbedzie w Bostonie czy w mijscu docelowym czyli w Atlancie???

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa nastepna jaka moze byc to jak Ci sie uda wleciec i nic nie bedzie to zamierzasz juz byc w USA czy znow wyleciec

zamierzasz kiedys sie starac o obywatelstwo USA?nie wiem jak jest w takim przypadku jak ktos leci do USA,zostaje tyle czasu ile musi aby dostac obywatelstwo a tam wychodzi ze utracil rezydeture chociaz byl przepuszczony przez granice .dowiedz sie tego u adwokata dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...