Skocz do zawartości

Studia A Stypendium/dofinansowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad zrobieniem graduate w USA ale.... i tu się zaczynają schody..... jestem w stanie odłożyć 20,000 zł może odrobinę więcej... dlatego w związku z tym zastanawiam się na które uczelnie zwrócić uwagę ,aby mieć jakie kolwiek szanse na stypendium .... w związku z tym,że są to studia graduate słyszałam,że szanse na jakąkolwiek pomoc finansową są wieksze,ale czy dla obcokrajowców także ?? Studia licencjackie w Polsce skończę na kierunku "Organizacja Produkcji Filmowej i Tv" dlatego zdaje sobie sprawę ,że studia filmowe w USA nie będą należały do najtańszych....szczegolnie ,że większość tych uczelni znajduje się w Californii lub NY. Może ktoś wie coś na temat uczelni ,która ma dobry program + szansę na stypendium?? Bardzo prosze także o opinie co sądzicie o mojej sytuacji. :) za wszystkie będę wdzięczna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na studia na poziomie graduate jest wiecej pomocy finansowej bo studenci moga dostac granty/zarobki zwiazane z praca naukowa ktora jest czescia ich studiow. Niestety film to troche inna bajka i nie slyszalam czy sa podobne mozliwosci. Co nie znaczy ze nie ma. Najlepsze programy w filmie to University of Southern California, New York University, University of California, Los Angeles. Dobry tez jest w Northwestern w Chicago i Chapman tez w Los Angeles. Z wyjatkiem UCLA, to sa wszystkie drogie prywatne uczelnie - i wszystykie w bardzo drogich rejonach. Ja bym sie zaczela kontaktowac z tymi uczelniami juz teraz. Wyczytaj jak najwiecej o nich, o ich specjalizacjach, mozesz nawet kontaktowac sie z indywidualnymi ludzmi ktorzy tam pracuja. (Adresy emailowe znajdziesz na stronach kazdej uczelni.) Powinnas tez juz teraz budowac portfolio z praca: filmy/scenariusze itp. Im bardziej imponujace portfolio tym wieksze szanse na stypendium. Napewno wiesz ze jest ogromna konkurencja w twojej dziedzinie, i ze kandydaci na te studia maja juz sporo profesjonalnego doswiadczenia za soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziekuję za odpowiedź... z tego, że latwo nie będzie zdaję sobie doskonale sprawe,ale chce spróbować...jesli się nie uda magistra skończe w polsce... chociaż zależy mi na wyjeździe do U.S a po tych studiach byłoby mi łatwiej zostać. Tyle, że to niestety jest droga impreza ;) i bez jakiejkolwiek pomocy finansowej nie dam rady. Ale powysyłam prośby o broszurki i zobaczymy co odpiszą na ten temat. Ale dziekuję za doradzenie w sprawie tego , ktore uczelnie mają dobry program :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo. i nie czekaj na broszurki. wrzuc do google 'financial aid film graduate studies' i zacznij czytac. ja to zrobilam i znalazlam to:

ttp://www.financialaidfinder.com/student-scholarship-search/student-scholarships-college-major/scholarships-film-majors/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...