Skocz do zawartości

Wiza J1 ,wypad Do Kanady I Powrot Do Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy na wizie J1 moge bez problemu przekroczyc grancie z Usa do Kanady i nastepnie po paru dniach wrocic do Usa?Wycieczka na 5 dni mialaby byc od 5 wrzesnia do 10 wrzesnia.Wiza J1 jest wazna jest do 5 pazdziernika.Czy istnieje szansa na taka wycieczke,czy raczej powrot z kanady do usa bedzie niemozliwy.Prosze zorientowane osoby o pomoc i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, istnieje taka możliwość pod warunkiem, że na twojej wizie w rubryce Entries widnieje literka M, czyli możliwość wielokrotnego wjazdu. A także musisz wysłać DS2019 do twojej agencji sponsorującej i wyjasnic w załączniku że wyjeżdżasz za granice. Powinieneś tam zamieścić dane kontaktowe (nr tel) i termin wyjazdu oraz zaadresowaną kopertę kurierską na twój adres tak żeby mogli Ci odesłać DS'a. Oni podbijają Ci pieczątkę na DS2019 która stwierdza że wywiązujesz się do tej pory z zasad programu, czyli np że pracujesz u umówionego pracodawcy itd.

To co napisałem powyżej to ścieżka postępowania zalecana przez agencje sponsorujące. Przekraczałem na takich zasadach granice Kanady i nie było problemu z powrotem. Natomiast innym razem nie miałem żadnej pieczątki na DS2019 i przekraczałem granice w z Meksykiem (San Ysidro - Tijuana). Przed opuszczeniem USA zapytałem oficera US Customs and Border Protection czy ta pieczątka jest wymagana a On powiedział ze jesli DS jest ważny to nie jest wymagana i moge śmiało przekraczać granice. Do USA wracaliśmy 3 godziny później tego samego dnia i po krótkim wyjaśnieniu zostalismy wpuszczeni. Dodam tylko że był to ostatni dzień ważności mojej wizy. Gdzieś słyszałem że wiza J1 musi być ważna jeszcze 5 dni żeby mieć pewność że Cię wpuszczą, ale to oczywiście zależy czy się trafi na służbiste czy nie.

Podsumowując, polecam Tobie wysłać DS'a do sponsora i wtedy masz bardzo dużą pewność że wszystko będzie ok. I jeszcze jedno choć pewnie to już wiesz, jeśli chcesz zostać wpuszczony do Kanady musisz mieć wyrobiony paszport biometryczny! Wydawany bodaj że po 2007 roku. W przeciwnym razie potrzebujesz kanadyjskiej wizy.

PS. Na granicy musisz posiadać ze sobą paszport i oczywiście DS'a. Jeśli nie masz tego drugiego nie dyskwalifikuje Cię to przed przekroczeniem granicy ale będzie to dłużej trwało i kosztowało Cię 500$ kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do paszportu biometrycznego:

Zwolnienie z obowiązku uzyskania wizy na pobyt czasowy dotyczy jedynie posiadaczy polskich i litewskich paszportów biometrycznych (PDF, 507.59 KB) (tj. paszportów polskich oraz litewskich wydawanych od 28 sierpnia 2006r, PDF, 507KB). Od 29 czerwca, 2009 wydawane są w Polsce paszporty zawierające drugą cechę biometryczną, zapis odcisków palców. Informujemy, że wszystkie paszporty biometryczne wydane przez polskie władze uprawniają do bezwizowego wjazdu do Kanady niezależnie od tego, czy zawierają dane o odciskach palców czy nie.

http://www.canadainternational.gc.ca/polan...d=47&menu=L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację od urzędnika granicznego po kanadyjskiej stronie mostu w Niagara Falls - jednokrotna wiza wjazdowa do Kanady upoważnia do wielokrotnego przekraczenia granicy USA-Kanada, oczywiście w terminie jej ważności. Wielokrotna wiza kanadyjska ma sens jedynie w przypadku wyjazdu np do Polski i chęci ponownego wjazdu do Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pisze Lucasi jest wyjasnione tez na stronie rzadowej :

There are two exceptions: you can visit the United States or Saint-Pierre et Miquelon and return to Canada without getting a new visa, as long as you:

?return within the initial period authorized by the immigration officer or

?have a valid visitor record, work permit, study permit, or a temporary resident permit (authorizing re-entry) and return within the initial period authorized by the officer.

http://www.cic.gc.ca/english/information/f...visit-faq01.asp

juz w latach 90-tych kazdy kto wize otrzymywal do paszportu w Ambasadzie Kanady w Polsce byl o takim czyms informowany jak dziala taka wiza 1-krotna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, istnieje taka możliwość pod warunkiem, że na twojej wizie w rubryce Entries widnieje literka M, czyli możliwość wielokrotnego wjazdu.

- przy wjezdzie do Kanady wiza amerykanska moze miec Entries = 1 i pozwala to na spokojny powrot do USA w ramach waznosci wizy

A także musisz wysłać DS2019 do twojej agencji sponsorującej i wyjasnic w załączniku że wyjeżdżasz za granice. Powinieneś tam zamieścić dane kontaktowe (nr tel) i termin wyjazdu oraz zaadresowaną kopertę kurierską na twój adres tak żeby mogli Ci odesłać DS'a. Oni podbijają Ci pieczątkę na DS2019 która stwierdza że wywiązujesz się do tej pory z zasad programu, czyli np że pracujesz u umówionego pracodawcy itd.

- niekoniecznie, malo kto zwraca na to uwage, nigdy nie wypelnialem tej sekcji a takze nikt z moich znajomych, spory problem bo jesli juz sie w to bawic to trzeba odeslac oryginalnego DS'a a nie kopie, od tego jest sevis, zeby sprawdzac czyjs status

Gdzieś słyszałem że wiza J1 musi być ważna jeszcze 5 dni żeby mieć pewność że Cię wpuszczą, ale to oczywiście zależy czy się trafi na służbiste czy nie.

- raz w konsulacie Kanadyjskim uslyszalem, ze wiza amerykanska musi byc wazna conajmniej 30 dni, ile ludzi tyle opinii

Ciekawostka: znam kilka osob, co przeszly granice nad Niagara i wrocily do USA nie posiadajac DS'a przy sobie, jak widac tez nie ma reguly, ale obowiazkiem kazdego powracajacego do USA w ramach J1 (i nie tylko tej wizy) jest posiadania przy sobie DS"a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ciekawostka: znam kilka osob, co przeszly granice nad Niagara i wrocily do USA nie posiadajac DS'a przy sobie, jak widac tez nie ma reguly, ale obowiazkiem kazdego powracajacego do USA w ramach J1 (i nie tylko tej wizy) jest posiadania przy sobie DS"a

A co jesli chcialbym jechac do Kanady na wycieczke po zakonczeniu programu W&T po 4 miesiacach (DS2019 bedzie juz niewazny, wiza J1 jeszcze przez ok. 10 dni, posiadam paszport biometryczny).

Czy trzeba bawic sie w te pieczatki od sponsora, czy raczej nie powinno byc problemow z wjazdem do Kanady, a pozniej z powrotem do USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...