Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

przeniosłam moje pytania do tego topiku. bylabym wdzieczna za odpowiedz

chcialabym wyjechac do USA na 3 miesiące,turytycznie,do kolezanki.ona jest amerykanka i byla w polsce,teraz w ramach rewanzu zaprosila mnie do siebie na wakacje. jestem na 5 roku studiow i chce sie bronic we wrzesniu,a chcialabym wyjechac w czerwcu. mam nastepujace pytania:

1.czy musze przedstawic na rozmowie z konsulem konkretny okres pobytu ( to moze sie zmienic,byc moze bede musiala wrocic wczesniej)?

2. czy potrzebny jest dokladny plan co zamierzamy zwiedzic,czy wystarczy gdzie jade i do kogo?

3.czy sa konieczne jakies zaswiadczenia - o stanie konta, o posiadaniu dobr materialnych itp.(prosze o napisanie w jakiej formie powinno byc to przedstawione);

4. we wniosku jest pytanie czy juz mialam wize amerykanska - czy dotyczy to rowniez wizy kanadyjskiej?

5.czy wystarczy jak wydrukuje email w ktorym kolezanka mnie zaprasza,czy zaproszenie musi miec jakas specjalna forme?

Wiecej pytan nie pamietam, i bardzo zaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszka 26 jesli mialas wize kanadyjska i bylas w Kanadzie to sie przygotuj na pytanie co tam robilas i ukogo bylas ...

odp.1

musisz podac w formularzu ile zamierzasz przebywac w USA (ja napisalem do 3 tygodni)bo tyle mialem napisane na zaproszeniu.

odp2.

powinnas wiedziec co chcesz robic i co zwiedzac bo moze sie Ciebie Konsul zapytac o te sprawy i wiedziec cos o tej osobie .mnie sie zapytal kogo mam w USA (ja ze mam kolege )i to wystarczylo :D

odp3.

zaswiadczenie ze nadal jestes studentka tzn legitymacja studencka i indeks,jesli masz konto bankowe to zaswiadczenie o posiadanych srodkach na tym koniec na dzien wystawienia zaswiadczenia(powiedz w banku ze potrzebne to Ci jest do Ambasady).lub tez inne materialne rzeczy

odp4.

piszesz ze nie ,a wiza kanadyjska moze Ci jeszcze pomoc :D

odp5.

nie wystarczy i lepiej jak dostaniesz zaproszenie napisane listem zwyklym na Twoj domowy adres

i powodzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...