Skocz do zawartości

Selective Service


lukaszekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie w sprawie rejestracji Obywatela USA w Selective Service.

1. Obywatelstwo otrzymałem w wieku 16 lat teraz mam 21 i nie zarejestrować się jeszcze do Selective Service. Nie wiedzialem nic o takim czymś aż do dzisiaj jak zobaczyłem ulotkę o tym.

Trzeba zarejestrować się 30 dni od skończenia 18 lat.

Co zrobić jak mam 21 lat i nie jestem zarejestrowany ?

Powinienem teraz się zarejestrować ?

Są jakieś kary za nie zarejestrowanie się , za takie opóźnienie ?

Czy wogóle mogę się zarejestrować po takim opóźnieniu ?

Nie mam pojęcia co mam robić.

2. Chciałbym starać się o Financial Aid w szkole i pisze, że muszę być zarejestrowany w Selective Service.

Czy nie zarejestrowanie się w Selective Service przekreśla szanse o dostanie Financial Aid ?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie w sprawie rejestracji Obywatela USA w Selective Service.

1. Obywatelstwo otrzymałem w wieku 16 lat teraz mam 21 i nie zarejestrować się jeszcze do Selective Service. Nie wiedzialem nic o takim czymś aż do dzisiaj jak zobaczyłem ulotkę o tym.

Trzeba zarejestrować się 30 dni od skończenia 18 lat.

Co zrobić jak mam 21 lat i nie jestem zarejestrowany ?

Powinienem teraz się zarejestrować ?

Tak, powinienes sie jak najszybciej zarejestrowac.

Są jakieś kary za nie zarejestrowanie się , za takie opóźnienie ?

za brak rejestracji -do $ 250 000 kary i 5 lat wiezienia. Teoretycznie. Za spoznienie raczej nie jezeli rejestrujesz sie zanim cie znajda.

2. Chciałbym starać się o Financial Aid w szkole i pisze, że muszę być zarejestrowany w Selective Service.

Czy nie zarejestrowanie się w Selective Service przekreśla szanse o dostanie Financial Aid ?

Tak, nie masz szans na Financial Aid bez rejestracji.

Osoby niezarejestrowane nie maja prawa do pozyczek i stypendiow studenckich jak rowniez posad federalnych czy szkolen finansowanych z budzetu federalnego. Dotyczy to wszystkich 50 stanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz się zarejestruje to nie będę miał żadnych konsekwencji, że dopiero po takim czasie ?

Nikt ci nie odpowie, tak czy owak musisz to zrobic, lepiej dzisiaj niz jutro.

Ile trwa wprowadzenie mnie do rejestru zarejestrowanych ?

Jezeli wyslesz zgloszenie tradycyjnym listem to karta potwierdzenia rejestracji zostanie do ciebie wyslana w terminie od 30 do 90 dni.

Przy rejestracji online - mniej niz 2 tygodnie.

Nie wiem czy mozna sprawdzic online, ze jestes zarejestrowany; zakladam, ze niektore instytucje (zwlaszcza federalne) maja taki dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie w sprawie rejestracji Obywatela USA w Selective Service.

1. Obywatelstwo otrzymałem w wieku 16 lat teraz mam 21 i nie zarejestrować się jeszcze do Selective Service. Nie wiedzialem nic o takim czymś aż do dzisiaj jak zobaczyłem ulotkę o tym.

Trzeba zarejestrować się 30 dni od skończenia 18 lat.

Co zrobić jak mam 21 lat i nie jestem zarejestrowany ?

Powinienem teraz się zarejestrować ?

Są jakieś kary za nie zarejestrowanie się , za takie opóźnienie ?

Czy wogóle mogę się zarejestrować po takim opóźnieniu ?

Nie mam pojęcia co mam robić.

2. Chciałbym starać się o Financial Aid w szkole i pisze, że muszę być zarejestrowany w Selective Service.

Czy nie zarejestrowanie się w Selective Service przekreśla szanse o dostanie Financial Aid ?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Z witryny Selective Service Registration http://www.state.wv.us/admin/personnel/jobs/vets/ssreg.htm

Late registrations are accepted; however, a man cannot register once he reaches age 26. Verification is not required of applicants who are 26 years of age or older

ogolnokrajowa

http://www.sss.gov/QA.HTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...