Skocz do zawartości

Wiza Au Pair, Mając Już Wcześniej Wizę Turystyczną?


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory byłam w USA 3 razy w przeciagu ostatnich trzech lat: pierwszy na Work&Travel J1, potem dwa razy w innych miejscach na turystycznej (2 miesiące, a za drugim 2 tygodnie).

Mam pytanie, czy wiza au pair jest dla mnie? Czy urzednicy moga sie przyczepic faktu, ze bylam juz trzy razy w Stanach? No i np. faktu ze chcialabym jechac znowu do Californi, gdzie juz dwa razy bylam? Bo wizy au pair ja z programu wymiany kulturowej. Jezyka angielskiego nie potrzebuje juz szlifowac, Stany troche zwiedzilam... ale jednak chcialabym pojechac, by troszke zarobic jako opiekunka do dzieci, wziac pare kursow w collegu, poznac fajnych ludzi, zrobic cos odmiennego! Mam juz 24 lata i w tym roku koncze studia magisterskie z kierunku biotechnologia... Prosze o szczere opinie co do mojej sytuacji. Dzięki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko bylo legalnie i terminow wiz nie przekroczylam. Kwalifikuje sie wiekiem i innymi wszystkimi cechami, mam doswiadczenie w opiece nad dziecmi. Tak, wiem ze wazna jest rozmowa. Mam nadzieje, ze konsul zrozumie po co chce jechac w takim okresie (po zakonczeniu dobrego kierunki z mgr) - chce wziac rok przerwy zanim zaczne dalsze studia podyplomowe (psychologia) w PL oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, to znowu ja, teraz wogole mam metlik w glowie... bo chcialam bardzo jechac na au pair ale zastanawiam sie czy jakby zaraz po skonczeniu programu au pair aplikowalabym o wize studencka. Nie za duzo tej ameryki dla mnie wg konsula by bylo? A bylyby to studia doktoranckie.... Bo teraz mam dylemat czy jechac na au pair, a potem te studia, czy juz z pominieciem au pair (a wlasnie znalazlam taka super rodzine ktora mnie chce na swoja au pair) ? I nie wiem czy tez juz mnie przyjeli na studia doktoranckie, ktorych rozpoczenie moze by sie udalo troche odlozyc? Bo porostu boje sie jechac na au pair a potem starac sie o wize studencka, bo czy urzednicy nie uznaja przypadkiem ze co prawie co rok sie staram o jakas wize? A szkoda by bylo przepascic szanse na doktorat... ale au pair wyjazd jest super, bo mozna pozwiadzac! jestem w totalnej kropce! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...