Skocz do zawartości

Problem/pytanie Odnosnie J1 Visa


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie!

studiuje juz to forum od jakiegos czasu, mimo iz jest to moj pierwszy post.

Mam maly problem, probowalem znalezc odpowiedz na roznych forach ale nie udalo mi sie, wiec zwracam sie do Was o pomoc.

Otoz jestem w USA na programie interexchange, mam DS 2019 wazny do 15.10.2010 oraz J1 Visa wazna do 15.11.2010.

Czy jest jakas szansa, zeby przedluzyc waznosc wizy i zostac w pracy przez kolejne 2 miesiace po wygasnieciu wizy, nieotrzymujac jednoczesnie bana na wjazd do USA w przyszlosci?

Znalazlem info na stronie USCIS, ze jest jakas mozliwosc przedluzenia, ktora kosztuje $250, oplata oczywiscie bezzwrotna, i teraz moje pytanie, czy moze ktos kiedys z tego korzystal? Albo macie jakies inne propozycje rozwiazania mojego problemu?

bede bardzo wdzieczny i zobowiazany.

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz robic dalej pod czas tego pobytu"?

bo jak jest taka mozliwosc mozesz zmienic na turyste status lub tez studenta

no ale moze byc tak ze zmienisz status,przedluzysz legalnie pobyt a w Ambasadzie powiedza Ci ze miales byc 4 miesiace a byles dluzej wiec jestes niewiarygodny aby znow Cie wpuscic na teren USA.bo mowisz -piszesz jedno a robisz cos innego,wez takie cos pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce dalej pracowac... moj pracodawca bardzo chce zebym zostal, moze jest jakas mozliwosc ze on wystosuje jakies pismo w mojej sprawie?

co do ambasady to niestety ale rozumiem to doskonale, ale z nimi nigdy nie ma pewnosci...poza tym juz skonczylem studia, zaraz po powrocie musze tylko zaczac roczny staz i do roboty, raczej bym nie planowal powrotu do usa w najblizszych latach, bo ciezko dostac prace wmojej profesji tutaj(w USA), ale chcialbym mimo wszystko moc tu jeszcze kiedys wrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polonez ten rodzaj wizy nie ma tzw bana jak kto mowisz jak posiedzisz dluzej w USA ,mozesz miec klopoty z dostaniem nastepnej wizy ale nie masz zakazu wjazdu na teren USA

ale jesli podejmiesz w tym czasie prace nielegalna -bez waznej wizy to mozesz za to dostac zakaz wjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes - a orientujesz się może czy jest możliwość przedłużenia samego DS2019? I ewentualnie jaka jest szansa na dożywotniego bana na wjazd przy przekroczeniu czasu wizy o 2-3 miesiące max?

w tym wypadku DS2019 = Twoja wiza J1, brak mozliwosci przedluzenia

teoretycznie mozesz sie starac o zmiane statusu na pracowniczy (tymczasowy lub 'skilled worker'), ale ani to nie jest latwe ani tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...