Jump to content

Uzyskana Wiza A Zmiana Nazwiska?


Recommended Posts

Witam,

Planuję z narzeczonym miesiąc miodowy w Nowym Jorku. Chcemy wyjechać zaraz po ślubie. W związku z tym wizę załatwiamy przed ślubem. Jednak po ślubie przyjmuję nazwisko narzeczonego, które nie będzie zgodne z tym w paszporcie. Co się wtedy dzieje ? Czy podczas rozmowy z konsulem będę musiałą po prostu podać nazwisko, które przyjmę ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

o czym powinnas wiedziec to ze jest nowe prawo paszportowe i po pewnym czasie,chyba 4 miesiace po wpisaniu Cie do USC Twoj paszport bedzie anulowany jak go nie wymienisz..dowiesz sie tego w biurze paszportowym oraz na www stronach

co do starania sie o wize i wjazd to bierzesz akt slubu przetlumaczony na j.angielski i pokazujesz go na granicy.

a co do rozmowy to sie spytaj na infolinii jak mozesz to wpisac,zaplacisz troche ale sie dowiesz co i jak

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

Posiadam wizę turystyczną do USA na 10 lat, problem w tym, że w grudniu wychodzę za mąż nie mam pojęcia, co z wizą ponieważ paszport traci ważność dwa miesiące po ślubie. Czy ktoś się orientuje, co się robi w przypadku zmiany nazwiska? Ja będę mieć nazwisko podwójne więc może to upraszcza sprawę?

Słyszałam, że w przypadku kiedy paszport traci ważność wiza w starym paszporcie jest nadal aktualna, podczas wyjazdu należy mieć ze sobą stary paszport.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

bierzesz akt slubu i lecisz z 2 paszportami ,,wrazie czego pokazujesz akt slubu ...

pamietaj aby Ci w urzedzie nie anulowali waznej wizy w paszporcie.Anulowac Ci beda paszport pod czas dobioru nowego i wtedy powiesz ze masz wazna wize.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...