Jump to content

Recommended Posts

Witam. Jeszcze nie wiem jaka wize chcialbym miec dlatego pisze tutaj.

Umiem perfekcyjnie angielski, czytam i mowie plynnie po angielsku. To moze pomoc? Osobiscie nie sadze, ale mam jednego czlonka rodziny w USA [wojka, ale jest rozwiedziony z moja ciocia, ale to dalej rodzina =D] czy on musi za mnie poreczac? Musialbym o nim wspominac na interview? A czy kolezanka lub kolega z USA moze tez za mnie w taki sposob poreczyc?

Link to comment
Share on other sites

Nie potrzebujesz żadnego poręczenia. Jeśli masz zamiar lecieć turystycznie to musisz wybrać wizę B1/B2 wizę turystyczną. Możesz poprosić wujka, bądź znajomych o zaproszenie w którym zadeklarują się, że obdarzą Cię opieką w USA. Lecz zaproszenie teraz nie jest wymagane moje 2 zaproszenia leżą u mnie w szafce konsul nawet na nie nie patrzył. We wniosku wizowym Ds-160 wpisujesz do kogo lecisz i jaki jest cel twojej podróży, tak samo musisz wytłumaczyć to konsulowi jak Cie oto zapyta podczas wizyty w Ambasadzie USA. Musisz też wykazać silny związek z krajem tzn. uczysz się, pracujesz, posiadasz cala rodzinę w Polsce, posiadasz rzeczy osoby, które silnie Cie trzymają w kraju by konsul wiedział, że powrócisz z USA, a nie zostaniesz tam nielegalnie tak wstępnie to wygląda!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,

Mam takie pytanie:

W paszporcie mam wbitą wizę turystyczną z Syrii. Czy ktoś się orientuje czy może być z tym problem przy otrzymaniu wizy turystycznej do Stanów? Czy są co do tego jakieś dostepne informacje? Albo może ktoś juz miał taką sytuację?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w paszporcie wiele wiz z krajow3 swiata i na okaldce wiele naklejek z kontroli narkotykowych (widocznie z oczu mi zle patrzy; wygladam jak obdarciuch a moze jako przemytnik..)... Jak bylem po wize wzbudzilo to zainteresowanie; jedynie z ciekawosci padlo pytanie z pasji czy biznesowo tak latalem :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...