Jump to content

Recommended Posts

Witam. Jeszcze nie wiem jaka wize chcialbym miec dlatego pisze tutaj.

Umiem perfekcyjnie angielski, czytam i mowie plynnie po angielsku. To moze pomoc? Osobiscie nie sadze, ale mam jednego czlonka rodziny w USA [wojka, ale jest rozwiedziony z moja ciocia, ale to dalej rodzina =D] czy on musi za mnie poreczac? Musialbym o nim wspominac na interview? A czy kolezanka lub kolega z USA moze tez za mnie w taki sposob poreczyc?

Nie potrzebujesz żadnego poręczenia. Jeśli masz zamiar lecieć turystycznie to musisz wybrać wizę B1/B2 wizę turystyczną. Możesz poprosić wujka, bądź znajomych o zaproszenie w którym zadeklarują się, że obdarzą Cię opieką w USA. Lecz zaproszenie teraz nie jest wymagane moje 2 zaproszenia leżą u mnie w szafce konsul nawet na nie nie patrzył. We wniosku wizowym Ds-160 wpisujesz do kogo lecisz i jaki jest cel twojej podróży, tak samo musisz wytłumaczyć to konsulowi jak Cie oto zapyta podczas wizyty w Ambasadzie USA. Musisz też wykazać silny związek z krajem tzn. uczysz się, pracujesz, posiadasz cala rodzinę w Polsce, posiadasz rzeczy osoby, które silnie Cie trzymają w kraju by konsul wiedział, że powrócisz z USA, a nie zostaniesz tam nielegalnie tak wstępnie to wygląda!

• 2 months later...

Witam,

Mam takie pytanie:

W paszporcie mam wbitą wizę turystyczną z Syrii. Czy ktoś się orientuje czy może być z tym problem przy otrzymaniu wizy turystycznej do Stanów? Czy są co do tego jakieś dostepne informacje? Albo może ktoś juz miał taką sytuację?

Pozdrawiam

Ja mam w paszporcie wiele wiz z krajow3 swiata i na okaldce wiele naklejek z kontroli narkotykowych (widocznie z oczu mi zle patrzy; wygladam jak obdarciuch a moze jako przemytnik..)... Jak bylem po wize wzbudzilo to zainteresowanie; jedynie z ciekawosci padlo pytanie z pasji czy biznesowo tak latalem :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...