Skocz do zawartości

Biuletyn Wizowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przepraszam, jeśli gdzieś konkretnie taki temat już był. W razie co proszę o przeniesienie. Zerkałam na biuletyn wizowy i na wrzesień dostępna data to styczeń 2010 (ostatnio coś szybko przeskakują te daty). Jeśli postęp utrzyma się (a wiem, że moze tez się cofnąc) to w pazdzierniku wskoczy data ok. lipca-sierpnia 2010. I teraz moje pytanie. Mąż GC sponsorował mnie jako żone w kategorii F2A wysyłając papiery w czerwcu tego roku. W czerwcu też dostaliśmy od nich pierwszy list NOA1 z datą priority date 22.06.2010. Wiem teraz, że musimy czekać na drugi list potwierdzający NOA2 (z forum widze, że oczekiwnaie długie). Co jeśli nie dostaniemy tego listu a faktycznie data w nastepnym miesiącu wskoczy na lipiec/sierpien 2010? Czy to oznacza, że załapie się teraz?Czy przyspieszą sprawe z tymi dokumentami? Proszę o odpowiedź, bo już się gubię...DZIEKI:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to czy zatwierdz Twoje I-130 szybciej, jesli wejdzie Twoja priority date? Nie musza tego zrobic. Ale jesli bedziesz chciala zrobic AOS (adjustment of status) to mozesz zlozyc tzw. duplikat I-130 (bez dodatkowych oplat) i wtedy sprawa bedzie w porzadku. Trzeba to wyjasnic w cover letter do urzedu. Prawnik powininen wiedziec jak to zrobic, bo niezbyt czesto, ale zdarzaja sie takie sytuacje i z reguly koncza sie pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania za odpowiedź. Tak, chodzi mi głównie o to czy uda im się szybciej zatwierdzić I-130 niż wejdzie moja data priority.

A jeśli chodzi o zrobienie AOS...tzn. jesli nie dostane szybciej potwierdzenia NOA2 a moja data priority wskoczy to wysyłam duplikat do urzędu z cover letter i oni już tam sobie poradzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania za odpowiedź. Tak, chodzi mi głównie o to czy uda im się szybciej zatwierdzić I-130 niż wejdzie moja data priority.

TAKIEGO OBOWIAZKU NIE MA, ZE MUSZA ZATWIERDZIC, BO WESZLA TWOJA PRIORITY DATE. ALE CZY MASZ ZATWIERDZONA I-130 CZY NIE MASZ, TO MOZESZ SKLADAC DOKUMENTY O LEGALZIACJE POBYTU.

A jeśli chodzi o zrobienie AOS...tzn. jesli nie dostane szybciej potwierdzenia NOA2 a moja data priority wskoczy to wysyłam duplikat do urzędu z cover letter i oni już tam sobie poradzą?

NIE WIEM CZY SOBIE PORADZA, BO TAM PRACUJA LUDZIE TACY JACY PRACUJA (O CZYM MOZESZ PRZECZYTAC W POSTACH OSOB, KTORE STARALY SIE O LEGALIZACJE POBYTU). POWINNI SOBIE PORADZIC, ALE JESLI CHCESZ MIEC PEWNOSC, ZE WSZYSTKO BEDZIE TAK JAK MA BYC TO POPROS O POMOC KOGOS KTO SIE NA TAKICH SPRAWACH ZNA, BO SZKODA ZEBY CI ZROBILI ZAMKNIECIE PETYCJI, A POZNIEJ TRZEBA BY OTWIERAC SPRAWE. POWODZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...