Skocz do zawartości

Prawo Jazdy Ny


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda ze jak mamy międzynarodowe prawo jazdy, to zwalnia nas ono z zaliczenia jazdy ? gdzies to wyczytalem ale jakos nie chce mi sie wierzyc.

Posiadam EAD i SS czy jeszcze cos mi jest potrzebne zeby zdac prawo jazdy w NY. Dzieki za odpowiedzi.

LucaNY miedzynarodowe prawo jazdy sobie poprostu odpusc.Idziesz do DMV w miejscu swojego zamieszkania,potrzebne Ci bedzie EAD,SS i paszport wypelnisz kwestionariusz okazesz w/w dokumenty zrobia ci zdjecie ,sprawdza wzrok i mozesz odrazu siadac do testu teoretycznego.Po pozytywnym zaliczeniu testu,dostaniesz tzw permit mozesz jezdzic na nim(nie sam) w miedzy czasie zrobisz tzw 5 godzinna szkolke i mozesz przystapic do egzaminu praktycznego czyli jazdy.Jak zdasz jazde to dostaniesz od egzaminatora taki wydruk,albo jak kto woli karteczke na ktorej bedzie napisane,ze jest to twoje temporary DL i mozesz spokojnie na tym jezdzic.Po tygodniu do 2 przesla ci do domu twoje normalne DL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LucaNY miedzynarodowe prawo jazdy sobie poprostu odpusc.Idziesz do DMV w miejscu swojego zamieszkania,potrzebne Ci bedzie EAD,SS i paszport wypelnisz kwestionariusz okazesz w/w dokumenty zrobia ci zdjecie ,sprawdza wzrok i mozesz odrazu siadac do testu teoretycznego.Po pozytywnym zaliczeniu testu,dostaniesz tzw permit mozesz jezdzic na nim(nie sam) w miedzy czasie zrobisz tzw 5 godzinna szkolke i mozesz przystapic do egzaminu praktycznego czyli jazdy.Jak zdasz jazde to dostaniesz od egzaminatora taki wydruk,albo jak kto woli karteczke na ktorej bedzie napisane,ze jest to twoje temporary DL i mozesz spokojnie na tym jezdzic.Po tygodniu do 2 przesla ci do domu twoje normalne DL.

Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LucaNY miedzynarodowe prawo jazdy sobie poprostu odpusc.Idziesz do DMV w miejscu swojego zamieszkania,potrzebne Ci bedzie EAD,SS i paszport wypelnisz kwestionariusz okazesz w/w dokumenty zrobia ci zdjecie ,sprawdza wzrok i mozesz odrazu siadac do testu teoretycznego.Po pozytywnym zaliczeniu testu,dostaniesz tzw permit mozesz jezdzic na nim(nie sam) w miedzy czasie zrobisz tzw 5 godzinna szkolke i mozesz przystapic do egzaminu praktycznego czyli jazdy.Jak zdasz jazde to dostaniesz od egzaminatora taki wydruk,albo jak kto woli karteczke na ktorej bedzie napisane,ze jest to twoje temporary DL i mozesz spokojnie na tym jezdzic.Po tygodniu do 2 przesla ci do domu twoje normalne DL.

Taka ogolna uwaga: zasady egzaminowania i wydawania praw jazdy sa regulowane na poziomie stanu, prosze wiec swoich osobistych doswiadczen nie przedstawiac jako prawd objawionych.

W wielu stanach nie ma zadnych 5 godzinnych szkolek, praw tymczasowych czy oczekiwania na prawo jazdy 2 tygodni.

Najlepiej zasiegnac wiedzy u zrodla, czyli w lokalnym DMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ogolna uwaga: zasady egzaminowania i wydawania praw jazdy sa regulowane na poziomie stanu, prosze wiec swoich osobistych doswiadczen nie przedstawiac jako prawd objawionych.

W wielu stanach nie ma zadnych 5 godzinnych szkolek, praw tymczasowych czy oczekiwania na prawo jazdy 2 tygodni.

Najlepiej zasiegnac wiedzy u zrodla, czyli w lokalnym DMV.

zwroc uwage na nick powyzej LucaNY i jego pierwszy post,wyraznie chodzi mu o stan NY a nie np NJ stad moja odpowiedz,zanim cos napiszesz to przeczytaj caly watek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziu mozesz podac przykladowa ta 5-cio godzinna szkolke? Tez o tym slyszalam, ze nawet mozna wziac taki kurs w DMV ale zadnych informacji na ten temat bedac tam nie zdobylam i zastanawiam sie gdzie taki kurs zrobic. Mam polskie prawo jazdy wiec nie potrzebuje wielkiego kursu nauki jazdy a pare godzin aby sie przystosowac do zasad tutejszych. Dziekuje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paprak,ja tez bylam w takiej sytuacji jak ty,mam polskie prawko i w zasadzie nie potrzebowalam jakiegos specjalnego kursu,znajomi polecili mi szkole jazdy na brooklynie.Zrobilam tylko te szkolke i wzielam godzine jazdy to wszystko.Oni wystawili zaswiadczenie o ukonczeniu tejze szkolki i tym samym umowili mnie na road test.Na egzamin przyjechal po mnie pan instruktor,bo zdawalo nas ze 3 osoby,zawiozl nas na miejsce i egzamin zdawalismy na jego samochodzie .Po egzaminie odwiozl ludzi do domu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy dostaniesz np na 4 lata,ale bedzie na nim napisane,ze jest wazne tak dlugo jak masz wazne EAD.Jak dostaniesz GC,pojdziesz do lokalnego DMV pokazesz im GC dasz stare prawo jazdy i wydadza ci nowe bez owego napisu( dostaniesz poczta w przeciagu 2 tyg).Mam nadzieje,ze rozwialam twoje watpliwosc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...