Skocz do zawartości

W&t Los Angeles


Rekomendowane odpowiedzi

i jeszcze jedno mam pytanko -ile wam się udało zarobić "na czysto" (ile zabraliście ze sobą do domu)?

Jedziesz do LA z myślą zarobie zaoszczędzę przywiozę ? Wrong way ! Kalifornia jest drogim stanem, a LA jeszcze bardziej... no chyba, że chcesz skończyć w jakimś Shit Hole, ale nie wydaje mi się. Nie licz na kokosy, 8-9$/h góra 10$/h. Znajomy za mieszkanko w San Pedro płacił 800$ na spółe czyli 400$ za sam wynajem, to policz sobie sam. 400$+80$(jakies rachunki)+430$ (dieta dzienna 15$x31) -> 910$ takich lekkich kosztów życia, nie liczę komunikacji miejskiej, imprezowania, innych zakupów (ciuchy, elektronika). Przy kiepskiej pracy (bardzo prawdopodobna opcja) masz z 1300$ na miech. Zawsze możesz starać się obniżyć koszty mieszkania, do tego większa ekipa potrzebna, ale wtedy może okazać się sardynkowo. W SixFlags (Magic Mountain) wiem, że J-1'wcy pracowali, akurat nie z Polski, 8-9$/h. Dla J-1 jednak często lepszą opcją jest szukanie pracodawcy przed wyjazdem (w ramach programu), który oprócz tych 8-10$ ma np. kantyne. Zawsze to do przodu, potem możesz szukać sobie second job jak znajdziesz czas i chęci do wypełnienia doby.

Pzdr

Stoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżdże z BTC od lat, zero problemów, co do prac do na zachodzie nie ma tylu ofert co na wschodzie, no i brać trzeba pod uwage cene biletu, tu róznica moze byc spora, ja bym jechał na wschód zarobić, a zachód, California, LA, Vegas zostawił sobie na po pracy w czasie travel. Każdy ma swój pomysł, ja osobiście polecam BTC, bo (odpukać) nie zawiodłem się na ich organizacji wyjazdu (zawsze koncem kwietnia miałem zawizowany temat). WWW.STANY.PL - nawet sobie nową stronke machnęli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad wyjazdem w 2011 na W&T do Californii, (San Diego) a moze inne miasteczko, mysle o programie z biura stany.pl wiele osob mi go poleca, czy moze orientujecie sie jakie sa ceny biletow do Californii? Czy moglby sie ktos wypowiedziec (kto byl tam) jak sie zyje itp. czy moze lepiej wyjechac do innej czesci Stanow typu NY? Nigdy nie bylam na takim programie wiec duzo o nim nie wiem, jestem ciekawa opinii innych. Prawdopodobnie pojade sama wiec troche sie obawiam bo zawsze razniej razem. Zostawiam moje gg 884854 jesli ktos wie juz ze jedzie prosze odezwijcie sie i moze razem pojedziemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...