Skocz do zawartości

Matka Urodzona Na Białorusi


tourism

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponoć wystarczy aby rodzic był urodzony np w białorusi (bo ten kraj bieże udział w 2011r. w loterii.) to prosze mi napisać czy rzeczywiście moge składać ja jako syn, którego jeden z rodziców urodził sie na białorusi a mieszka w tej wchwili w Polsce, gdzie ja sie urodziłem, no i czy w takim razie moja zona moze też razem zemną?

To enter the DV lottery, you must be a native of one of the listed countries. See List Of Countries By Region Whose Natives Qualify.

Native of a country whose natives qualify: In most cases, this means the country in which you were born. However, there are two other ways you may be able to qualify. First, if you were born in a country whose natives are ineligible but your spouse was born in a country whose natives are eligible, you can claim your spouse’s country of birth—provided that both you and your spouse are on the selected entry, are issued visas, and enter the United States simultaneously. Second, if you were born in a country whose natives are ineligible, but neither of your parents was born there or resided there at the time of your birth, you may claim nativity in one of your parents’ countries of birth if it is a country whose natives qualify for the DV-2012 program.

• To enter the lottery, you must meet either the education or work experience requirement of the DV program: You must have either a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education; OR two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net OnLine database will be used to determine qualifying work experience. For more information about qualifying work experience, see Frequently Asked Question #13.

Wytluszczony druk w tej instrukcji (wyciag powyzej) dotyczy ciebie (czy mozesz skaldac wniosek w loterii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czyżby chodziło że ojciec i matka hmmm raczej z tego tak wynika, a nie ojciec lub matka taki niby co badź ale jednak czy się mylę?

albo tak

Jezeli urodziłeś się w kraju którego obywatele nie mogą starac sie o vise, ale żaden z dwoiga twoich rodziców nie urodził się w tym kraju badz przebywał tutaj w czasie twoich urodzin możesz starać sie o obywatelstwo w jednym z krajów urodzenia twoich rodziców. normallnie napiszcie cos w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby chodziło że ojciec i matka hmmm raczej z tego tak wynika, a nie ojciec lub matka taki niby co badź ale jednak czy się mylę?

abys sie kwalifikowal z powodow "nativity", zaden z twoich rodzicow :

1] nie moze byc urodzony w polsce

2] nie "rezydowal" w polsce w momencie twojego urodzenia ( np mama i tata rdzenni bialorusini pojechali na wycieczke do polszy, a ze mama byla w dziewiatym miesiacu, urodzila cie w autobusie na parkingu we wlodawie - urodziles sie w polszy i nawet gdyby tu obowiazywalo "prawo ziemi" i bylbys obywatelem polskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nowego nie bedzie ,,te przepisy juz sa dluzszy czas

widze ze korzystasz ze slownika on-line tzn tlumaczysz tam cale zdania

I teraz tak czy juz napisales do USA w tej sprawie?

musisz sie aby dowiedziec co oznacza rodzice -czy moze byc 1 rodzic urodzony np na Bialorusi czy tez musza byc to rodzice...

a czytales moze ten post bo widze ze nie a to by cos dalo:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...&hl=ukraina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem oczywiscie ze tak.: koszystałem raczej dodatkowo z tego słownika bo neither jakby wyklucza wszystko z tego całego zdania, takze nie wiem.: co do Twojego postu to owszem czytałem i nawet zadałem pytanie do tych firm które wypełniaja formularze za kase i jak tweirdza profesjonalnie sie na tym znaja.: i coś dziwnego dostałem maila ze owszem w tamtym roku tak było ze jedna osoba rodzic moze, takze nie wiem moze pasowało by napisać gdzies do kompetenej osoby tylko jakiej skoro:

- w ambasadzie nie ma takiej mozliwości taka była odpowiedz

- firmy oferujace pomoc w wysyłaniu takiego formularza napisali ze owszem jest taka mozliwość

- tłumaczenie tekstu podesłanego przez "Gala" w jezyku angielskim zdaje mi sie ze mnie wyklucza,

- no i Sly6 Twój post tez jakby wskazuje ze jest taka możliwość

gdybys jeszcze znalazł jakis adres mailowy to zapytam sie przedsatiwając cała ta historię.

a tak nawiasem napisałem maila do mir ale nie daje znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile umiesz jezyk i jak potrafisz sie poruszac po stronach anglojezycznych ale ja bym napisal pytanie do USA,taki adres e-mail znajduje sie na tej stronie:

http://travel.state.gov/visa/about/how/how_1463.html

opisz im swoja sytuacje,np ze Twoja mama urodzona jest tam,,ale Ty np urodziles sie w Polsce i czy w takim przypadku mozesz wyslac zgloszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...