Skocz do zawartości

Alkohol W Stanach Poniżej 21 Roku Życia.


Qulig

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy później...

Nie rozumiem tego. Człowiek jest pełnoletni może kupic dom, prowadzic firmę, zawrzec związek małżeński, a z piciem piwa musi się kryc jak jakiś nastolatek. Przecież to nie zbrodnia, pod karę mandatu się nie kwalifikuje nawet według mnie. To jakieś głupie prawo, W Polsce jest od 18 lat i nic się nie dzieje, a tam studenci nie mogą się legalnie napic piwa. Głupota, to już sensowniej wyglądało by ustalenie pełnoletnośc całkowitej na 21 lat, a nie tylko na alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ty jeden tego nie rozumiesz, jednak rzad USA wychodzi z zalozenia ze skoro jeszcze ciagle w tym wieku (przewaznie rozwijasz sie rosniesz) to pod wplywem alkoholu mozesz uszkodzic swoje komorki mozgowe/wzrostowe/rozwojowe i nie powinienes uzywac alcoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol na pewno mi sprzedadzą. Nie bój żaby :). Chociaż harvard wygląda na dość hmm... elitarną uczelnię więc czy tamtejsi studenci będą ,,imprezowi"?

W USA jeżeli właściciel lub sprzedawca w sklepie sprzeda alkohol osobie ponizej 21 lat to najczęściej odbierana jest koncesja na sprzedaż alkoholu.Dlatego trzeba szukać "ze świecą w ręku" sklepu w którym nie zawołają ID. Często nawet 30 latkowie byli proszeni o ID bo akurat młodo wyglądali.A podam Ci przykład z sytuacją w którą sam nie mogłem uwierzyć.Będąc na Florydzie w Deytona Beach w jednym sklepie supermarkecie kupowałem m.innymi piwo i przy kasie zostałem poproszony o ID .Z uśmiechem spytałem czy nie wyglądam na 21 lat.Pani odpowiedziała mi ,że od każdego musi wołać ID i wpisała nr ID do swojego komputera.Być może w ten sposób się zabezpieczali.

A każdy w USA zdaje sobie sprawę ,że utrata koncesji dla sklepu monopolowego to całkowite zamknięcie biznesu.Utrata koncesji np.na sprzedaż piwa w sklepie ogólnospożywczym to znaczne obniżenie obrotów.

USA to nie Polska więc jeśli nie masz ukończone 21 lat to jesteś bardzo naiwny twierdząc że alkohol Ci sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie zbrodnia, pod karę mandatu się nie kwalifikuje nawet według mnie.

wedlug Ciebie moze byc wiele spraw ktore pod mandat nie beda podlegac ale tam mozesz dostac mandat wiec Twoja sprawa,zycie i kasa co z tym zrobisz

zobacz np co jest w Kanadzie i w danych Prowincjach..ze mozesz pojechac pare km dalej i beda inne restrykcje w zakupie alkoholu..bo bedziesz juz w innej Prowincji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA jeżeli właściciel lub sprzedawca w sklepie sprzeda alkohol osobie ponizej 21 lat to najczęściej odbierana jest koncesja na sprzedaż alkoholu.Dlatego trzeba szukać "ze świecą w ręku" sklepu w którym nie zawołają ID. Często nawet 30 latkowie byli proszeni o ID bo akurat młodo wyglądali.A podam Ci przykład z sytuacją w którą sam nie mogłem uwierzyć.Będąc na Florydzie w Daytona Beach w jednym sklepie supermarkecie kupowałem m.innymi piwo i przy kasie zostałem poproszony o ID .Z uśmiechem spytałem czy nie wyglądam na 21 lat.Pani odpowiedziała mi ,że od każdego musi wołać ID i wpisała nr ID do swojego komputera.Być może w ten sposób się zabezpieczali.

A każdy w USA zdaje sobie sprawę ,że utrata koncesji dla sklepu monopolowego to całkowite zamknięcie biznesu.Utrata koncesji np.na sprzedaż piwa w sklepie ogólnospożywczym to znaczne obniżenie obrotów.

USA to nie Polska więc jeśli nie masz ukończone 21 lat to jesteś bardzo naiwny twierdząc że alkohol Ci sprzedadzą.

Malo tego, osobe ktora sprzeda/dostarczy alkohol nieletnim moze czekac osiadka w wiezieniu bo w wielu stanach jest to dosc powazne przestepstwo.

A ID wolaja bo nakazuje prawo nie wiek tylko prawo mowi ze kazdy kto kupuje alkohol musi przedstawic ID ze kwalifikuje sie do tego zakupu. Nikt na maske nie patrzy tylko na dokument i porownuje go z maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...