Skocz do zawartości

Jak Zrobic Zakupy Podczas Tymczasowego Pobytu


dyson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po raz pierwszy w zyciu, na kilka tygodni pojade do USA i korzystajac z okazji chcialem sie troche obkupic (na wlasne potrzeby, zaden hurt na handel itp)

Mam jednak pare pytan organizacyjnych i licze ze podzielicie sie wskazowkami.

Tak wiec, zamierzam robic wiekszosc zakupow przez eBay wiec:

- zakladajac konto na ebay wskaze adres tymczasowego zakwaterowania (pewnie jakis hotel), rozumiem ze to bedzie adresem dostarczenie przesylek. Czy poprawnie rozumuje?

- czy brak amerykanskiego obywatelstwa jest jakas przeszkda przed rejestracja w serwisie eBay?

- czy rejestracja na eBay jest tylko elektroniczna , czy podobnie jak polskie allegro, wysylany jest jakis list potwierdzajacy z kodem do autoryzacji czy cos podobnego?

- jak rozwiazac kwestie platnosci? Dysponuje kartami kredytowymi VISA i AmEx ale wydanymi w Polsce. Na kilku aukcjach eBay przeczytalem ze w przypadku placenia karta towar bedzie

dostarczony na adres przypisany do karty, a wiec do Polski, a zdecydowana wiekszosc sprzedawcow nie wysyla do Europy. Troche to dziwne jest ale moze takie sa praktyki w USA?

- PayPal - widze ze w USA to bardzo popularny srodek platnosci jednak ja sie nim nie poslugiwalem. Czy rejesestracja w tym serwisie jest mozliwa dla tymczasowego pobytu w USA, nie bedacego

obywatelem USA i czy mozna z PayPal powiazac wydana w Polsce karte kredytowa?

Z gory dziekuje za wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założ paypal. tak bedzie najlepiej. ja zakladałam bedac w usa i łączac konto z kontem polskim i nie mialam problemu. jest tam jakas aktywacja. zaloz sobie juz teraz co ci szkodzi. przeciez nie ma roznicy gdzie zakladasz paypall. mozesz placic potem w dolarach nawet majac konto zlotowkowe (ja tak mam). kurs wymiany maja nawet dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżając tylko na kilka tygodni, raczej darowałbym sobie ceregiele z eBayem, poszukał raczej outletów w okolicy i kupował w normalnych sklepach online. Pomijając problemy z rejestracją w momencie kiedy masz adres w hotelu i nie masz konta w amerykańskim banku to eBay wcale nie jest najtańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie wskazowki.

Zalozylem konto paypal, powiazalem z karta kredytowa, jak do tej pory wszystko poszlo skladnie.

Co do kupowania na eBay dlaczego nie mozna zarejestrowac sie mieszkajac w hotelu? Dlaczego sa z tym problemy?

Co do outletow to nie za bardzo mnie one interesuja raczej bo nie zamierzam kupowac ciuchow ale np obiektywy fotograficzne, jakies perfumy dla zony i rozne smieszne duperele typu dmuchany kostium sumo B)

Po za tym normalnie bede mial zajete dni robocze az do popoludnia/wieczora wiec zostanie mi kilka wolnych weekendow ktore jednak wolalbym poswiecic na cos innego niz lazenie po sklepach w poszukiwaniu tanszych levisow czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupowania na eBay dlaczego nie mozna zarejestrowac sie mieszkajac w hotelu? Dlczcego sa z tym problemy?

Co do outletow to nie za bardzo mnie one interesuja raczej bo nie zamierzam kupowac ciuchow ale np obiektywy fotograficzne, jakies perfumy dla zony i rozne smieszne duperele typu dmuchany kostium sumo B)

Po za tym normalnie bede mial zajete dni robocze az do popoludnia/wieczora wiec zostanie mi kilka wolnych weekendow ktore jednak wolalbym poswiecic na cos innego niz lazenie po sklepach w posuzkiwaniu tanszych levisow czy cos.

Niekoniecznie nie można zarejestrować się pod adresem hotelowym, ale mogą być problemy, poza tym nie wszyscy sprzedawcy chcą wysyłać na PO Boxy, ipoczty polowe i adresy typu hotel, motel etc. Co mnie w sumie dziwi bo towar i tak jest zapłacony z góry.

Dlatego napisałem o sklepach online bo nie wiedziałem czy interesują Cię ciuchy czy elektronika. Myślę, że lepsze deale na aparaty i tematy okołoaparatowe znajdziesz w specjalistycznych sklepach internetowych. Warto także rozejrzeć się na lokalnej craigsliście.

Nie mówię żebyś opał eBay, ale po kilku latach kupowania online z własnego doświadczenia wiem, że nie jest on najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...