Skocz do zawartości

Przesiedziana Wiza Turystyczna A Ponowny Wjazd


Rekomendowane odpowiedzi

Bylam gdzies rok i trzy miesiace. W starym paszporcie mam tylko wbita date wjazdu, nawet nie wbili mi jak dlugo moge zostac ( wczesniej, bo bylam w stanach trzy razy, wbijali pieczatke z data wjazdu i dopisywali "until ktorys tam", poza oczywiscie tym papierkiem I-94, ktorego i tak nie mam). A za tym ostatnim razem nic.

A co do Twojego ps. ja bylam u mamy, nie chce za bardzo o tym pisac bo chce zapomniec. Kwestia reemisji powinna Ci nasunac o co chodzi. Dodam, ze byla to druga operacja, a wiec reemisja po 4 latach od pierwszej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uma oczywiscie ze wiem o co sie rozchodzi ale jesli chcesz aby Cie ktos uszanowal to takie jest prawo tego Panstwa ,mozna sie denerwowac i ma sie do tego prawo ale ....

I teraz wracajac do tego pobytu to jesli dostalas pobyt na granicy 6 miesieczny ,potem jak przedluzalas pobyt moglas tez dostac na 6 miesiecy to wyszlo 1 rok legalnie a 3 miesiace jako nielegalnie ..a jak 3 miesiace to 90 dni a wiec wedle prawa moglas nie miec zakazu wjazdu bo to sie liczy od 180 dni ...

czasami ludzie sa tyle nielegalnie i dostaja znow wize wjazdowa aby pojechac turystycznie ale pod warunkiem ze przekonaja Konsula ze tego nie zrobia..

TY dostalas wize na pobyt staly...

zycze Twojej mamie duzoo zdrowia a Tobie powodzenia w USA..;)

ps co nie oznacza ze ktos ma tyle czasu siedziec nielegalnie nawet jesli nie bedzie miec zakazu wjazdu...bo moze zostac nie wpuszczony jako turysta lub tez moze nie miec wydanej kolejnej wizy turystycznej i to nalezy miec na uwadze

a i ta wiza zostaje anulowana ,nawet jak jest wazna w paszporcie,trzeba sie starac o nowa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziekuje, zgodnie z przesadem. No i niestety niezbyt szybko sie dowiem czy "bramy Arkadii" ;) otworza sie przede mna, bo zamierzam wybrac sie tam dopiero gdzies w lutym. Zaczelam nowe studia ( dla wyjasnienia mam na karku juz 30l, ale tak jakos caly czas mnie cos ciekawi ) i nie zamierzam ich przerywac. Chce tylko przekroczyc granice, dostac formularz aby stac sie stalym rezydentem i wrocic z powrotem do Polski, obronic sie i zdecydowac czy byc tu czy tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uma nie ma znaczenia ile sie ma lat a czy sie chce cos zdobyc,nauczyc ;)

dobrze ze o tym napisalas ze chcesz wyjechac i rozpoczac studia ..Aby nie miec problemow na granicy to jest tzw bialy paszport dla takich osob jak TY i wtedy mozesz wyjechac i na 1 rok czasu z USA i nie bedziesz miec problemu z wjazdem..bo sa osoby ze maja GC i maja ten paszport a ucza sie w Polsce-koncza studia

poczytaj sobie to:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...t_resident.html

mozesz zlozyc papiery na bialy paszport i dac odciski palcow a odebrac go juz w Polsce lub tez w USA

wiesz jak jest z numerem SSN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mozesz przeczytac to nie ma okreslonego wieku w ktorym mozesz sie starac o ten paszport..

a co do szkoly to nie ma znaczenia ..

zobacz na tej stronie co musisz podac:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00048f3d6a1RCRD

ma jedynie roznica w wieku jak sie placi za to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYlko trzeba jeszcze wziac poprawke na to ze musi sie zdarzyc "miralce of miracles" i urzednik imigracyjny bez problemu mnie wpusci ( zawsze tak mam, ze zakladam najczarniejszy scenariusz i dodatkowo dokladam sobie stresu ), a wtedy ten "bialy paszport" to bardzo dobry pomysl ;)

A tak w ogole to podziwiam Twoja znajomosc tematu:D

ps. jak slysze kasa w zwiazku ze stanami to az drgawek dostaje, za to, co zaplacone zostalo w ostatnim czasie NVC, wszystki moje tlumaczenia, wyciagi, to mialabym jakies fajne wakacje, w MILYM kraju, do ktorego wypusciliby mnie z usmiechem od ucha do ucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...