Skocz do zawartości

Otrzymana K-1 A Propozycja Pracy W Usa - A Ja Nadal W Polsce


AnnaBC

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

Nie wiem czy zetknęliście się kiedykolwiek z tego rodzaju problemem ale mam nadzieję, że mi pomożecie.

Sytuacja wygląda następująco. W sierpniu otrzymałam wizę K-1 ważną do lutego. Planowo miałam wyjechać do USA w październiku ale niestety sprawy się trochę skomplikowały.

w tym momencie planuje wyjazd do USA w grudni i właśnie dostałam informację, że moja firma chce mnie zatrudnić w naszym oddziale w USA.

teraz powstaje pytanie: czy oni mogą wystąpić o pozwolenie na pracę dla mnie bez zmiany statusu wizy, czy też cały proces musielibyśmy zaczynać od nowa.

Może najlepszą opcją byłoby wyjechanie tam i wystąpienie o pozwolenie na pracę zaraz po przybyciu (tylko czy ja mogę wystąpić o PoP przed ślubem)?

Proszę o jakiekolwiek info.

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli teraz są tylko dwa wyjscia:

1. wyjade, wezme slub i wystapie o pozwolenie na prace, lub

2. moj pracodawca wystapi o nowa wize pracownicza dla mnie... tyle ze w tym wypadku moja wiza narzeczenska zostanie anulowana

czy jesli moja wiza zostala by "zamieniona" na pracownicza to ja nadal bede mogla wziac slub i ubiegac sie o stalego rezydenta? pytam bo slub chce wziac z milosci a nie dla stalego pobytu wiec jesli mialaby wybierac to wybiore meza a nie prace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na granicy mowisz po co lecisz i jak powiesz ze do pracy a wezmiesz slub to musisz robic tak jakbys nie miala k-1 wogole-chociaz masz taka wklejke wiec lepiej bedzie jak wlecisz na k-1 ,po slubie zaraz wyslesz papiery o pozwolenie i moze do max 90 dni takie cos dostaniesz -a moze i szybciej..

Bo wlatujac na teren USA mozesz miec wizy np turystyczna-studencka i na granicy mowisz ze wlatujesz po to aby sie uczyc lub tez aby zwiedzac i taki tez masz status

co do anulowania to spytaj sie w Ambasadzie ale nie infolinii jak moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...