Skocz do zawartości

Obywatelswo - Zmiana Nazwiska


izza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie

Wypelniam wlasnie forme N-400, w jednym punkcie jest pytanie czy chcesz legalnie zmienic swoje nazwisko. No i zastanawiam sie czy nie skorzystac z tej opcji. Mam obecnie dwa nazwiska swoje i meza, zastanawiam sie czy nie wrocic do panienskiego, albo zostawic sobie tylko nazwisko meza.

W polsce zostal umiejscowiony nasz akt malzenstwa, wobec tego wszystkie domumenty w Polsce (paszport, dowod osobisty, prawo jazdy), mam na dwa nazwiska. Jezeli teraz skorzystam z tej opcji i zmienie nazwisko czy potem w Polsce wystarczy pojsc do urzedu stanu cywilnego czy trzeba to jakos zalatwiac przez polski sad. Czy ktos wiec cos na ten temat? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy gra jest warta swieczki czeka Cie duzo pracy papierkowej tu i w Pl wszystkie dokumenty bedziesz musiala zmieniac spowrotem na pojedyncze nazwisko. Tez o tym mysle ale ja nie mam umiejscowionego aktu slubu w Pl i zastanawiam sie aby nie wrocic do nazwiska panienskiego korzystajac wlasnie z formy N-400 jednak mam jeszcze pare miesiecy na podjecie decyzji.

Musisz poszukac na polskich stronach jak to jest czy wystarczy USC czy bedziesz musiala isc do Sadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,też wypełniałem niedawno formę N-400 .Faktycznie bardzo prosto zmienic nazwisko w momencie naturalizacji tylko później to będzie z tym pełno kłopotów.Wyjasnianie,odkręcanie wszystkiego w USA i w Polsce. Np. składki na SSN płacisz na obecne nazwisko ,póżniej to wszystko odkręcac.Paszport polski będziesz miała na stare nazwisko a amerykański na nowe.Znowu bałagan.Historia kredytowa budowana przez lata.Znowu wyjaśnianie i odkręcanie wszystkiego.Ewentualne składki płacone na ZUS w Polsce na poprzednie nazwisko w przypadku łączenia emerytur znowu bałagan w papierach.Do końca życia będziesz chodzić po urzędach i zmieniać dane i wyjaśniać zmianę nazwiska. O nie ,nigdy bym się na to nie zdecydował no chyba ,że bym się nazywał Grzegorz Brzęczyszczykiewicz zam.Chrząszczyżewoszyce powiat ŁękoŁody. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, chyba zostane jednak przy tym swoim dlugim nazwisku.

Mam jeszcze jedno pytanie. Staram sie o obywatelstwo przez meza obywatela (minelo 4 lata od momentu slubu).

Wysylam forme N-400 i czek, to wszystko? Czytalam tutaj o jakim NOA1? Jestem w temacie zuplenie zielona.

Pozdr

Znalazlam juz wszystkie informacje. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...