Jump to content

Polskie Studia Lekarskie


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Czy w USA uznawane są polskie studia medyczne (lekarski) i LEP? Myślałem nad stażem i specjalizacją, w tym kraju. Wiem, że medycyna nie jest uznawana ze wszystkich krajów np. z Niemiec.

Niestety nie sa uznawane, ale to nie znaczy, ze masz zamknieta droge. Musisz zdac od nowa egzaminy po angielsku, jak to szczegolowo wyglada nie wiem. Ale na pewno mozesz potem odbywac staz i robic specjalizacje w Stanach. Neuropediatria jest dziedzina, gdzie brakuje lekarzy. Niedawno rozmawialam o tym z lekarzem, ktory skonczyl studia w Moskwie, ale specjalizacje robil w Stanach.

Link to comment
Share on other sites

ja znam 2 przypadki: jeden lekarza ogólnego z polski, drugi kardiologa. w pierwszym przypadku moja znajoma robiła te wszystkie nostryfikacje ponad rok i przy nakładzie dość sporych funduszy. mówiła, że to strasznie żmudny proces i wiele rzeczy musisz uczyć się od nowa. stwierdziła, że łatwiej robić tutaj studia. drugi przypadek - kardiologa - tutaj ta nostryfikacja była absurdalnie droga. mówił, że za jakiś tam egzamin tylko $6000 w efekcie nie nostryfikował dyplomu w pełni (chyba tak to się nazywa) ale pracuje w szpitalu. Nie wolno mu jednak podpisywać diagnozy i każdy przypadek musi przejść przez ręce "certyfikowanego" kardiologa.

nie wiem jak jest ze stażem - być może reguły są inne. mam kolege z Indii który jest tutaj na stażu w szpitalu, ale nie znam szczegółów

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...