Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam kilka pytan, jestem umowiony u konsula w krakowie na jutro na 9 45, mam kilka watpliwosc, mam nadzieje ze pomozecie mi je rozwiac:

1. Czy to prawda ze zaproszenie jest wazne od daty wydania, bo jesli tak to skonczyla mi sie data waznosci 3 dni temu;/ udawac ze nie wiedzialem ile jest wazne, albo ze nowe jest w drodze czy poprostu go nie pokazywac

2. Staram sie o wize turystyczna to moge wypelnic formularz po polsku?

3. Jakie pytania po angielsku i polsku zadaje konsul przy wizie turystycznej

4. Jesli jestem studentem 2 roku studiow dziennych UJ to czy jest to jakis plus(mam zaswiadczenie z sekretariatu, indeks, legitymacje studentcka)

5. W zaproszeniu mam podany okes pobytu na 1 miesiac, ma to jakies znaczenie na ile dostane jesli dostane wize i co wpisac w formularzu jesli chce leciec na 2 miesiace

6. Jakie mam szanse:) (wiem wiem loteria, ale zestresowany jestem i moze cos milego przeczytam)

ZAPOMNIALEM ZAPYTAC O DS-157, WYPELNIAMY GO POLSKU RACZEJ, ALE CZY Z POLSKIMI LITERAMI? BO NIGDZIE NIE MOGE WYCZYTAC A SZUKAM JUZ Z GODZINE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem

2. Po polsku, ale bez polskich znakow.

3. Tez po polsku-gdzie/ na jak dlugo/ do kogo/ kim dla ciebie jest ta osoba/ co studiujesz

4. Malutki plusik :wink: nie zapomnij tych dokumentow-indeksu!

5. Wpisz 1 miesiac, jesli skorzystasz z tego zaproszenia, potem i tak otrzymujesz/lub nie :) wize wjazdowa na lotnisku

6. Loteria z odrobina szczescia, pewnosci siebie i dobrego nastroju, nie tylko twojego :wink:

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę jutro do Warszawy i tez mam kilka pytań?

1. DS 156 - musi być wypisany cały tak?, żadnych pustych pól? A zdjęcie normalnie klejem przyklejam tak?

2. DS 157 - normalnie długopisem, drukowanymi literami, bez polskich znaków (pole 3 imię i nazwisko w alfabecie języka ojczystego)? Pole 7. - Imie i nazwisko matki, chodzi o panieńskie?

3. Może mi ktoś powiedzieć jak z Zachodniego dojechać do ambasady? Jakim autobusem itd??

Dzieki z góry za info

Trzymcie kciuki:]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc rudk

ja bylam wczoraj w Krakowie i powiem tak.. jak się denerwujesz to oni to widza ... musisz wyluzować.. nie ma co się denerwować to ci nie pomoże...jesli chodzi o zaproszenie to pytaja czy masz ale nie zwracaja uwagi...prawda jest taka, że oni sprawdzaja ludzi... zadzwonili do szfa meża i pytali go o wszystko.. ile zarabia... jak dlugo pracuje.. tak , że sądze , że to nie jest loteria.. oni wiedzą komu dają.Wniosek musisz wypełnić bez znaków polskich...wydrukuj sobie dwie strony na jednej kartce a trzecia osobno.Napisz sobie ze jedziesz na tyle ile cie zapraszaja Nie sprawdzają żadnych zaświadczeń o zarobkach.. zero.. nic.... Wiesz oni raczej lubia ludzi uśmiechnietych tak, że :):) Ja byłam u milej Pani konsul blondynki , młodej.. i razem z mężem dostaliśmy... tak, że tobie też zyczę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...