Skocz do zawartości

Przeprowadzka Do Chicago


gocharynka

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mieszkamy w stanie Nevada, ale mamy zamiar w ciagu kilku miesiecy przeprowadzic sie do Chicago.

W zyciu nie bylam w tym miescie i oprocz wiadomosci znalezionych w internecie niewiele wiem.

Obecnie pracuje w szkole specjalnej jako Asystent Nauczyciela w klasie pre-school szkola ta ma dzieci w wieku od 3 do 22 roku zycia. Nie powiem zalezalo by mi na takiej pracy w Chicago ze wzgledu na niepelnosprawnosc corki.

Czy ktos moze wie w jakiej czesci miasta miesci sie taka szkola i ile jest tych szkol (zaznacze ze u nas tylko jedna nastepna to LV lub SF w CA)?

Kolejne pytanie to gdzie jest w miare bezpiecznie tanio wynajac mieszkanie tak aby byla dobra komunikacja (choc czytalam ze komunikacja w Chicago jest dosc dobrze rozwinieta)

Na co trzeba zwracac uwage szukajac mieszkania i jakie dzielnice miasta odradzacie ?

Czy mozecie podeslac kilka linkow na temat gazet w Chicago lub szkol specjalnych i ogolnie poznania tego miasta nie tylko od strony turystycznej. Na jakich stronach mozna szukac pracy i jakie sa gazety chicagowskie w ktorych jest duzo ogloszen ?

Znalazlam link z District ale niewiele tam jest o szkolach specjalnych.

Bede wdzieczna za wszelkie pomocne sugestie

Pozdrawiam Gocharynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szkołach specjalnych nie wiem nic. Mój syn jest niepelnosprawny, ale chodzi do normalnej szkoły, tyle że jego niepelnosprawność polega tylko na tym że ma problemy z chodzeniem po schodach, więc zupełnie inna para kaloszy...

Mieszkania radzę szukać w pobliżu stacji EL lub Metra. Generalnie uważam że w samym Chicago nie warto mieszkać jeśli ma się dziecko, ale to tylko moja opinia. Podaj przedział cenowy jaki Was interesuje, będzie łatwiej coś doradzić. A tak w ogóle to napisz do mnie PM ;)

Kopalnia informacji: http://www.city-data.com/forum/chicago/ oraz http://www.city-data.com/forum/chicago-suburbs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałam w Chicago bardzo krótko, ale mam tam wielu znajomych. Nie wiem, czy w Chicago jest szkoła specjalna, ale córka mojej koleżanki chodzi do zwykłej szkoły, ma porażenie mózgowe i pracuje codziennie z asystentem. Pre-school o której mówię znajduje się w Park Ridge. Wiem, że jest tam kilka innych dzieci potrzebujących asystenta.

Chicago jest piękne. Komunikacja jest faktycznie świetna. Też się tam przeprowadzam w marcu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to zasada jest generalnie taka, że im bliżej centrum lub im bliżej lotniska O'Hare, tym bezpieczniej. Ja planuję przeprowadzić się w okolice Lincoln Park. Tam jest generalnie ładnie i bezpiecznie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...