Skocz do zawartości

Poszukuję Oferty Pracy W Australi Aby Starac Sie O Wize Pracowniczą


Pyza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie!

Pod koniec sierpnia 2011 planuję wyjazd do Australii, aby zwiedzić ten piękny egzotyczny kraj oraz popracować przynajmniej rok w celu zgromadzenia funduszy na dalsze zwiedzanie świata. Cel szczytny, a więc jak to zwykle bywa nie obejdzie się bez problemów. W ambasadzie Australii powiedziano mi, że bez oferty pracy raczej nie otrzymam wizy pracowniczej. W Australii natomiast musiałabym mieć wizę pracowniczą by legalnie rozpocząć pracę

. Jest to dla mnie zamknięte koło

i nie bardzo wiem jak z tego wybrnąć, bo napisawszy do paru farm (pomoc przy opiece nad zwierzętami) odesłano mnie z powrotem do ambasady. Mam więc do Was prośbę i pytanie jednocześnie: Czy ktoś z Was zna realia rynku

pracy w Australii, żeby mi powiedział czy łatwo jest dostać pracę "na czarno" i będąc w Australii ubiegać się o wizę pracowniczą? Czy jest to raczej złudne? Kolejne pytanie to takie, czy ktoś zna kogoś w Australii kto ma swoją firmę

lub zna pracodawcę i mógłby mi przesłać jego namiary (e-mail, telefon) w celu skontaktowania się i ewentualnego zatrudnienia, lub jedynie przesłania oferty pracy bez żadnych realnych możliwości zatrudnienia. To również będzie dla mnie wystarczające by móc ubiegać się o wizę.

Jestem nauczycielką angielskiego z ośmioletnim doświadczeniem w nauczaniu, nie chodzi mi jednak wyłącznie o pracę w moim zawodzie. Może to być jakiekolwiek zatrudnienie (w USA pracowałam jako kelnerka i pomoc hotelowa, w Irlandii w fabryce sprzętu medycznego). Australia słynie z farmerów i gospodarstw, pomyślałam więc, że tam byłby najmniejszy problem.. Ale nie mam wiedzy, by móc to realnie ocenić. Zatem pomóżcie! Czekam na odpowiedzi na forum, a najchętniej na mojego maila: osiolekk@o2.pl

Pozdrawiam Gorąco,

KINGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na co masz zwrocic uwage?przy szukaniu pracy i podejmowaniu na czarno czy jak?

a co jest nie tak ,,a no nie ma tej pracy za duzo na czarno a ze ludzie pracuja to albo maja szczescie -lub tez ktos im pomogl w tym..TY bedac sama mozesz nie zle wpasc ,,pracowalas kiedys na czarno w Polsce lub tez w jakims kraju ?

prosze nie zakladaj nowych tematow takich samych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto to znaczy jedni?to ze komus sie udalo to nie oznacza ze Tobie sie uda wez takie cos pod uwage i dlatego tez masz tak rozne odpowiedzi,,sa takie osoby ze leca zagranice i sa super przyjeci,maja pomoc wszedzie a sa tacy ze nic z tego nie maja i trzeba sobie radzic samemu ze wszystkim i teraz jak dobrze popadniesz to masz ok a jesli zle to...

i teraz tak jesli tak dobrze znasz jezyk to po co sie pchasz tam do pracy nielegalnej>?jak mozesz to zrobic legalnie przez urzad?dostac wize,miec odpowiednie zarobki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzieki za odpowiedz.. A więc w jaki sposób mogę to zrobić legalnie "przez urząd" jak piszesz? Wiem, że są wizy albo emigracyjne, a takiej nie chcę, albo turystyczne, które nie uprawniają do pracy, albo tzw. Holiday Working Visa, tyle, że ma już skończone 32 lata. O wizę pracowniczą mogę ubiegać się zapisując się na kurs poprzez organizacje (co kosztuje i mnie nie interesuje), albo jeśli ktoś przyśle mi ofertę pracy na podstawie które bedę mogła ubiegać sie o wizę, co mi się nie zdarzyło. Proszę, napisz mi więc jak wyobrażasz sobie "legalne zatrudnienie przez urząd?"

Pozdrawiam,

KINGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez urzad tzn wszystko legalnie

wchodzisz na strone urzadu imigracji Australii i zobaczysz jak mozesz sie starac o taka wize

jak tak dobrze umiesz jezyk to nie powinno byc z tym zadnego problemu,mozesz tez isc na rozne anglojezyczne fora o Australii -pracy-emigracji i tam sie popytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Hi PyZa, jedyna opcja jaka dla ciebie to poleciec na studencka, zarobisz tyle, ze ci starczy na opłaty; szkole, pokoj, jedzenie , i cała reszte, na dobrym poziomie.(ale przy tym nic nie oszczedzisz) Za to w miedzyczasie szukaj filmy, ktora cie zatrudni na stałe. Za pomoca tej firmy zaaplikujesz o pozwolenie o prace, jak je dostaniesz to mozesz zrezygnowac ze szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...