Skocz do zawartości

Po Wizę W Uk Czy Polsce


filwar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda następująco. 1,5 roku temu moja babcia mieszkająca w UK przyleciała do Polski starać się o wizę do USA. Wizy nie dostała :) . Powiedzieli jej, że się nie kwalifikuje, czy coś w tym stylu.

Teraz znowu chcę się starać o wizę, i tutaj moje pytanie. Czy lepiej starać się o wizę w Warszawie, czy może w Londynie( w UK ma mieszkanie, pracę, ubezpieczenie itd.)? Gdzie ma większe szanse by dostać wizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wtedy tez pracowala Twoja babcia w UK legalnie?a do kogo leci?ile wpisala ze bedzie ,,oraz jak zna jezyk angielski bo w UK bedzie rozmawiac tylko w tym jezyku z Konsulem

byl kiedys artykul ze w UK nie tak latwo jest z wiza no ale ludzie nie ktorzy tam dostaja wize

wazne aby miec dokumenty na to ze pracuje legalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka po 1 anglik nie potrzebuje wizy na wyjazd turystyczny ..chyba ze leci sie uczyc,pracowac lub tez mieszkac na stale lub tez mial pobyt nielegalny w USA i musi miec wize ,,tak samo jest z innymi osobami co maja rezydeture w Anglii a nie maja paszportu angielskiego

jak Twoja babcia nie dostanie wizy teraz to moze poczekac i aplikowac o obywatelstwo angielskie jak sie bedzie kwalifikowac...

Ile osob tyle bedzie opowiesci i zdarzen

tak jak napisalem wczesniej,mozna wyjsc z wiza lub tez bez ..i teraz na kogo sie trafi to juz inna sprawa ,moze byc tak ze bedzie inna osoba ktora Nas wyslucha i powie ze wiza jest

ile to razy ktos mi mowil nie a ktos inny tak a przez ten czas wogole sie nie zmienilem :)

ps a moze tez byc tak ze moze wyszlo ze tam Babcia zmieni stan cywilny i nie w tym nic dziwnego ze osoby po 60-70 lat biora slub a potem dostaja GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy jak babcia chce się ubiegać o wizę w PL, a mieszka w UK to czy osoba która decyduje o tym czy dostanie wizę wie o jej ostatnich podróżach za granicę( kiedy była, na jak długo)?

To jest dla mnie ważne pytanie, ponieważ na stronie ambasady piszą, że osoba starająca się o wizę musi udowodnić związek z krajem zamieszkania, a przecież babcia nie może powiedzieć, że

mieszka i pracuje w UK, bo jej na 100% odmówią. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji ze jej odmowia,,wiele Polakow stara sie o wize w Polsce a pracuja w UK,Irlandii itd i dostaja wize a nie ktorzy nie..

Moze powiedziec ze ma wolne a ze jest w Polsce to ...,niech wezmie kwity ze pracuja i rozlicza sie z podatkiem w UK..

bo w ds 160 masz pytanie o miejsce pracy wiec co podasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeśli jest teraz na długim chorobowym i czeka ja operacja . Przez ten czas pracować nie będzie(więc kwitów niedostanie), ale państwo będzie jej płacić.

Co w takiej sytuacji? Plan jest taki, że ja i babcia pojedziemy do Warszawy po wizę w lutym, tylko nie wiemy co mamy zrobić w związku z ta cała sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc roznie na rozmowie bo moze pasc pytanie to prosze pokazac ze Pani tam pracuje i co wtedy?

nalezy takie cos wziasc pod uwage..a moze Twoja babcia ma tutaj rente-emeryture?

a co do operacji to bedzie ciezka ?bo mozna powiedziec ze czeka sie na zabieg i ma sie wolne przez to ale tez nie wiadomo jak Konsul to zobaczy..wszystko zalezy od czlowieka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...