Skocz do zawartości

Czy Jest Jeszcze Szansa?


EMILKAJA

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH NA FORUM

MAM KILKA PYTAN DOTYCZACYCH SPONSOROWANIA. ZACZNE MOZE OD KROTKIEJ CHARAKTERYSTYKI MOJEJ SYTUACJI.

W 2003 MOJ TATO OBYWATEL USA ZLOZYL I130. W TYM CZASIE BYLEM KAWALERAM POWYZEJ 25 LAT.

CZYLI KATEGORIA

Nieżonaty syn/niezamężna córka (powyżej 21 roku życia) obywatela amerykańskiego; żonaty syn/zamężna córka obywatela amerykańskiego; brat/siostra obywatela amerykańskiego; małżonek/małżonka i nieżonaty syn/niezamężna córka stałego rezydenta USA.

PRZEZ KILKA LAT W OGOLE SIE NIE INTERESOWALEM SPRAWA. NIE BEDE SIE TU ROZWODZIL NAD POWODAMI - POWIEDZMY SPRAWY RODZINNE.

TERAZ MAM ZONE I 2 DZIECI I TE DANE NIE BYLY AKTUALIZOWANE.

CZYLI KATEGORIA

F3 - synowie i córki Obywateli pozostające w związku małżeńskim

W CHWILI OBECNEJ JESTEM NA ETAPIE:

OPLACONE AOS $70 i invoice za wizę imigracyjną "IV fee" $400

TATO/SPONSOR WYPELNIA I-864.

OK. A TERAZ PYTANIA.

1. APLIKACJA BYLA SKLADANA NA KAWALERA A TERAZ MAM RODZINE - CZY MOZNA TO ZAKTUALIZOWAC I JAK TO WPLYNIE NA CZAS OCZEKIWANIA LUB CZY W OGOLE JEST JESZCZE SZANSA NA WIZE? CZY WIZA BEDZIE NAJPIERW DLA MNIE A POZNIEJ TRZEBA ZLOZYC APLIKACJE DLA RODZINY?

2. 5 LAT TEMU WRAZ Z ZONA PRZEKROCZYLISMY OKRES POBYTU W USA WYZNACZONY W I-94 O OK. 5 M. CZY UNIEMOZLIWI TO OTRZYMANIE WIZY?

PRZEPRASZAM, ZE MOJE PYTANIA SA CHAOTYCZNE I PEWNIE NAIWNE, ALE DOPIERO OD 2 DNI "WROCILEM" DO SPRAWY. ZDAZYLEM JUZ WPRAWDZIE PRZEJRZEC SPORO POSTOW NA FORUM, ALE TEMATYKA JEST BARDZO OBSZERNA I NIEDOKONCA WSZYSTKO ROZUMIEM.

Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC. POZDRAWIAM I CZEKAM NA PRZYDATNE INFORMACJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie piszemy na zadnym forum duzymi litermi,prosze wylaczyc caps lock ...

a co do reszty to dobrze ze piszesz o tym nielegalnym pobycie bo od 6 miesiecy nielegalnie do 1 roku ma sie zakaz wjazdu na teren USA na 1 rok,,powyzej 1 roku ma sie na 10 lat

ale u Ciebie jesli to bylo do 5 miesiecy to nie macie zakazu wjazdu ale jakbys chcial isc po wize turystyczna to mogli by Ci jej nie dac ze zrobisz to samo ale nie ze masz zakaz wjazdu

Nie mozesz teraz isc po wize na pobyt staly a jak bys tak zrobil a wydalo by sie to wtedy masz zabrana GC bo musisz wjechac na teren USA jako kawaler wiec musisz te swoje dane zaktualizowac i podac dane zony-dzieci i wtedy Oni z Toba poleca ale tez i kasa bedzie wyzsza niz od kawalera ale to chyba wiesz-zdajesz sobie z tego sprawe-np sponsorowanie

takie osoby jak Ty wtedy przechodza do innej kategorii i czekaja dluzej ale leca juz razem i zgodnie z prawem

tak wiec masz szanse na wyjaz i aby dostac wize..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, przepraszam za duze litery... juz sie nie pojawia

dzieki za wyjasnie sprawy nielegalnego pobytu. ulzylo mi, bo chyba w mojej sytuacji ta sprawa wydawala mi sie nie do przeskoczenia.

co do pierwszego pytania to rowniez twoja odpowiedz rozjasnila mi w glowie. moje wiedza w tym zakresie byla niewielka i zupelnie nie usystematyzowana. czytajac rozne posty na forum, doszlem do podobnych wnioskow, aczkolwiek teraz lepiej widze przyczyne i skuek w drodze do wizy.

zdaje sobie sprawe, ze cala rodzine, bedzie trudniej sponsorowac - chyba nie objdzie sie bez joint sponsor, no ale to jest do zalatwienia.

dziekuje za pomoc w odpowiedzi na moje pytania

mam jeszcze odnosnie tego jak zmiana kategorii wplynie na czas oczekiwania na wize. ile przypuszczalnie caly proces sie wydluzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa moze sie wydluzyc jesli nie beda kompletne papiery

a tak juz jakis czas czekasz wiec nie bedziecie czekac od samego poczatku ,nie wiem czy ktos podawal czas jaki moze byc w takiej sytuacji ale jesli mialbys rozmowe za 1-2 tyg to przy przelozeniu papierow do innej kategorii ten czas sie moze wydluzyc ...a ile to poczytaj rozne anglojezyczne fora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...